در شورای توسعه و برنامه ریزی خراسان‌جنوبی مطرح شد

اختصاص ۱۴ میلیارد تومان اعتبار پیرو سفر رئیس بنیاد برکت به خراسان‌جنوبی/ حفظ اشتغال موجود قبل از جذب سرمایه‌گذار

معاون هماهنگی سازمان برنامه و بودجه خراسان‌جنوبی گفت: پیرو سفر آقای مخبر به خراسان‌جنوبی تفاهم‌نامه سه جانبه‌ای بین استانداری، بنیاد برکت و دستگاه‌های اجرایی امضا شده و 14 میلیارد تومان اعتبار برای اجرای چند پروژه در خراسان جنوبی در نظر گرفته شده است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، محمدرضا امیرحسنخانی نماینده مردم فردوس، طبس، سرایان و بشرویه در مجلس شورای اسلامی شب گذشته در شورای توسعه و برنامه ریزی خراسان‌جنوبی، اظهار کرد: تهیه نقشه توسعه سرمایه گذاری در استان که قرار است انجام شود اقدام بسیار خوبی است.
وی با اشاره به اقدام استاندار در خصوص بازدیدهای میدانی از واحد های صنعتی فعال در شهرک صنعتی بیرجند، افزود: لازم است فرمانداران در شهرستان‌ها نیز بازدید میدانی از شهرک‌های صنعتی داشته و از نزدیک شاهد فعالیت یا تعطیلی شهرک‌های صنعتی باشند و در جهت رفع مشکلات واحدهای مشکل‌دار اقدام شود.
نماینده مردم فردوس، طبس، سرایان و بشرویه در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: قبل از جذب سرمایه‌گذار باید اشتغال موجود حفظ شود.
امیرحسنخانی عنوان کرد: باید مطالبی که در شورای توسعه و برنامه‌ریزی استان مطرح می‌شود از همه نظر دیده شده باشد و در جلسه بحث‌های متفرقه نشود.
وی اظهار کرد: برخی از پروژه‌ها در شهرستان‌ها وجود دارد که با مبلغ کم به اتمام می‌رسد و لازم است در این خصوص کمک شده و از ظرفیت خیران برای اتمام پروژه‌ها استفاده شود.
نظر افضلی نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه، ضمن گلایه از عدم در نظر گرفتن اعتبار برای موضوعات ورزش و جوانان در شهرستان نهبندان، اظهار کرد: دارندگی و برازندگی؛ هر جا که پولدارتر بوده توجه به آن بیشتر است. شهرستان‌هایی که شرایط بهتری نسبت به شهرستان نهبندان دارند بیشتر مورد توجه هستند و خیران بیشتر به آنها کمک می‌کنند.
وی گفت: شهرستانی که تا کنون هیچ پروژه‌ای نداشته که نیمه تمام بماند دلیلی بر عدم در نظر گرفتن اعتبار برای آغاز پروژه‌های جدید نمی‌شود.
نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: جذب سرمایه‌گذار در استان سخت است و لازم است برای جذب سرمایه‌گذار اقدامات اساسی صورت گیرد.
حمید جهانشاهی معاون هماهنگی سازمان برنامه و بودجه خراسان‌جنوبی نیز در این جلسه، اظهار کرد: پیرو سفر آقای مخبر به خراسان‌جنوبی تفاهم‌نامه سه جانبه‌ای بین استانداری، بنیاد برکت و دستگاه‌های اجرایی امضا شده است.
وی خاطرنشان کرد: طبق برآوردی که صورت گرفته ۱۴ میلیارد تومان اعتبار برای مرمت و بازسازی قنوات، تکمیل مجتمع‌های آبرسانی استان، خرید ۱۱ تانکر آبرسانی سیار،تکمیل شبکه‌های دیجیتال روستایی، اجرای پروژه‌های علوم پزشکی و نوسازی مدارس در نظر گرفته شده است.
انتهای پیام/۱۲۷