گزارش؛

اختصاص ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار به حوزه آب روستایی/ عملیات اجرایی آبرسانی به ۱۶ روستای مرزی آغاز شد

امامی گفت: بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان در بحث طرح های آبرسانی روستایی اعتبار اختصاص دادیم که طی دو سال آینده تحول چشمگیری در بحث آبرسانی روستایی خواهیم داشت.

به گزارش خبرنگار خاورستان، آب اولویت اول در خراسان جنوبی است. تامین آب شرب پایدار و بهداشتی مهمترین رسالت آب و فاضلاب استان و سایر دستگاه های اجرایی مرتبط است.
خشکسالی های چند سال اخیر باعث خشک شدن قنوات در نقاط روستایی شده و شرایط زندگی را برای مردم سخت کرده است.
آب مایه حیات و نشان زندگی و جان دادن به انسان، حیوان، درختان و گیاهان است.
علاوه بر آب و فاضلاب، بسیج سازندگی و سپاه استان نیز با همکاری خیران اقدام به اجرای پروژه های آبرسانی در نقاط محروم و مرزی استان کرده و تاکنون پروژه های آبرسانی قابل توجهی در مناطق مختلف استان اجرا شده است اما هنوز روستاهایی در استان هستند که با مشکل کم آبی مواجه هستند.
افزایش ۵ برابری اعتبارات آبرسانی
حسین امامی مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان جنوبی در گفت‌وگو با خاورستان، از اختصاص ۴۰ میلیارد تومان اعتبار به حوزه آب روستایی در سال جاری خبر داد و گفت: اعتبارات بخش روستایی نسبت به سال گذشته افزایش پنج برابری داشته است.
وی افزود: بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان در بحث طرح های آبرسانی روستایی اعتبار اختصاص دادیم که طی دو سال آینده تحول چشمگیری در بحث آبرسانی روستایی خواهیم داشت.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان جنوبی بیان کرد: این ۴۰ میلیارد تومان با نظر فرمانداران برای پایدارسازی شبکه های روستایی و تاب آوری آن در شرایط بحرانی هزینه خواهد شد.
امامی عنوان کرد: آبرسانی پایدار به ۱۸ روستای استان تکمیل و آماده افتتاح است.
وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر به ۳۹۸ روستای خراسان جنوبی با تانکر آبرسانی می‌شود.
تحول در نهضت آبرسانی به روستاهای مرزی
مصطفی نخعی نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی نیز از تحقق خواسته چندین ساله مردم در بحث آبرسانی به روستاهای مرزی خبر داد.
وی افزود: با پیگیری‌های مستمر انجام شده از سال گذشته تاکنون و با همت و مشارکت آب و فاضلاب، بسیج سازندگی و کمیته امداد امام خمینی تحولی در نهضت آبرسانی به روستاهای مرزی ایجاد شده است.
نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی از آغاز عملیات اجرایی آبرسانی به ۱۶ روستای مرزی بخش درح شهرستان سربیشه خبر داد و عنوان کرد: با پیگیری‌های انجام شده و با همت و تلاشِ مشترک مجموعه آب و فاضلاب، بسیج سازندگی و کمیته امداد، عملیات اجرایی آبرسانی به ۱۶ روستای مرزی آغاز شد.
نخعی اظهار کرد: تاکنون لوله‌های موردنیاز خریداری و مقرر گردیده عملیات حفاری توسط نیروهای خدوم و انقلابی بسیج سازندگی به سرانجام برسد.
وی خاطرنشان کرد: با انجام این مهم که در قالب طرح تکمیل مجتمع خوشاب به سرانجام خواهد رسید جمعیتی بیش از سه هزار نفر از نعمت آب شرب بهره‌مند خواهند شد.
انتهای پیام/۱۲۷