استاندار خراسان جنوبی در بازدید از محلات شمال شهر بیرجند مطرح کرد

اختصاص ۵۰۰ میلیون تومان برای بهسازی و اصلاح معابر/بکارگیری اراضی رها جهت توسعه شهر بیرجند

استاندار خراسان جنوبی در بازدید از محلات شمال شهر بیرجند ضمن مشاهده مشکلات مردم از نزدیک برای رفع مشکلات مناطق شمال شهر قول پیگیری و تامین اعتبار داد.

به گزارش خاورستان، محمدصادق معتمدیان استاندار خراسان جنوبی عصر روز گذشته در بازدید از محله های شمال شهر بیرجند در جمع مردم اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین اولویت‌های استانداری خراسان‌جنوبی در حوزه عمرانی، بررسی وضعیت شمال شهر بیرجند است.
وی با اشاره به کمبود امکانات و زیرساخت‌ها در این مناطق (محله‌های انقلاب، خیرآباد، موسی بن جعفر (ع) و جوادیه)، افزود: احساس کردیم علاوه بر اعتبارات و بودجه‌ها نیاز است ورود پیدا کنیم و با تدوین سند جامع توسعه شمال بیرجند بتوانیم کمک ویژه‌ای به اهالی این مناطق ارائه دهیم.
بیرجند کمترین سرانه فضای آموزشی را دارد
استاندار خراسان‌ جنوبی به کمبود سرانه آموزشی در استان خراسان‌جنوبی اشاره و بیان کرد: شهرستان بیرجند کمترین سرانه فضای آموزشی در استان را دارد که مرتبط به مناطق شمالی شهر است.
معتمدیان با بیان اینکه در حوزه‌های فضای سبز و بهداشت و درمان عقب‌افتادگی‌های زیادی در شمال شهر وجود دارد، عنوان کرد: همچنین در این مناطق به دلیل فرسودگی لوله‌های آب هدرفت آب در شبکه‌های آبرسانی زیاد است.
تلاش در جهت فاصله و شکاف بین شمال و جنوب
وی با اعلام اینکه ساماندهی معابر و پیاده‌روسازی در سطح این محلات را در دستور کار قرار می‌دهیم، گفت: با تلاش معاونت عمرانی استانداری، شهرداری و فرمانداری طرح پنج ساله‌ای تدوین شده که طی این مدت بتوانیم با اقدامات ویژه در بخش زیرساخت‌ها در شاخصه‌های آموزشی، بهداشتی و فضای سبز فاصله بین شمال و جنوب شهر را کاهش دهیم.
استاندار خراسان‌جنوبی با بیان اینکه جهت توسعه مناطق شمال شهر به‌دنبال جهت‌دهی منابع شهرستانی، استانی و حتی ملی هستیم، تصریح کرد: تلاش در راستای اقدامات عملیاتی در مناطق شمال شهر بیرجند از اهم کارها است.
عقب‌افتادگی‌های تاریخی در شمال شهر
معتمدیان خاطرنشان کرد: امیدواریم با همدلی و همراهی و تلاشی که در مجموعه مدیریتی استان وجود دارد بتوانیم کمک قابل توجهی سرعت بیشتری به پروژه‌های عمرانی در شمال شهر ببخشیم و این عقب‌افتادگی‌ها را تا حدودی جبران کنیم.
وی با بیان اینکه با حضور در مناطق شهر به دنبال شنیدن خواسته‌های مردم، انجام کار مطالعاتی و کارشناسی‌شده هستیم، مطرح کرد: در وهله بعدی مصوبات این دیدارها به عنوان مصوبات لازم‌‌الاجرا به دستگاه‌های اجرایی ابلاغ خواهیم کرد که دستگاه‌های مربوطه در جهت انجام این مصوبات تلاش نمایند.
قول‌های استاندار در محلات هدف
استاندار خراسان‌جنوبی با اعلام اینکه در مناطق شمال شهر پروژه‌های که به دلیل کمبود اعتبار و نقدینگی سرعت کمی داشته و بر زمین مانده را از محل اعتبارات در اختیار به اتمام خواهیم رساند، اضافه کرد: همچنین مدرسه شش‌کلاسه فرهنگ محله انقلاب را با تزریق اعتبارات و همت اداره کل نوسازی استان تا هفته دولت سال آینده تکمیل و تجهیز خواهیم کرد.
معتمدیان با اشاره به دبستان دخترانه تکتم، مطرح کرد: شهرداری هر چه سریع‌تر نهایتاً طی سه ماه آینده نسبت به تملک اراضی جنب مدرسه اقدام کند و سپس مدرسه جهت ساخت و تجهیز در اختیار اداره کل نوسازی قرار گیرد تا هر چه سریع‌تر شاهد بهره‌برداری این مدرسه باشیم.
وی از تحویل و تکمیل مدرسه امام هادی(ع) تا هفته دولت سال آینده خبر داد و افزود: پروژه‌های متعددی در سطح شهرستان بیرجند در زمینه آموزشی، درمانی و فضای سبز داریم که به دلیل عدم تأمین زمین بر زمین مانده است.
بکارگیری اراضی رها جهت توسعه شهر بیرجند
استاندار خراسان‌جنوبی با اشاره به زمین‌های موجود در سطح شهر (اوقاف، بنیاد مستضعفان، بنیاد برکت و غیره) بیان کرد: اراضی زیادی در سطح شهر رها شده که تلاش می‌کنیم با تهاتر با دستگاه‌های مربوطه این اراضی را در بحث توسعه شهرستان به کارگیری کنیم تا بخشی از اراضی مورد نیاز پروژه‌ها تأمین شود.
معتمدیان به مشکل اسناد مالکیت مردم اشاره و اعلام کرد: برای این مهم به مجموعه راه و شهرسازی خراسان‌جنوبی مأموریت دادیم که حداکثر مساعدت را با مردم داشته باشند لذا مردم جهت حل مشکلات اسناد مالکیت زمین‌ها و منازل مسکونی خود به راه و شهرسازی استان مراجعه کنند.
اختصاص ۳ میلیارد تومان اعتبار جهت حداث پارک الهیه
وی از کمک دو میلیارد تومانی شهرداری و کمک یک میلیارد تومانی استانداری جهت احداث پارک الهیه خبر داد و افزود: همچنین آب و فاضلاب شهری تا پایان مردادماه انشعابات آب سقاخانه ها را وصل کند تا مردم از عواید این مهم بهره‌مند شوند.
رایگان شدن سالن‌های ورزشی/ اختصاص ۵۰۰ میلیون تومان برای بهسازی و اصلاح معابر
استاندار خراسان‌جنوبی با اشاره به پروژه‌های ورزشی در دست اقدام، مطرح کرد: ساخت سالن چند منظوره و احداث زمین چمن مصنوعی در یکی از محلات شمال شهر در دستور کار قرار دارد که تمام توان خود را جهت تکمیل این پروژه ها به کار خواهیم گرفت تا جوانان و نوجوانان این مناطق از این طرح‌های ورزشی بهره‌مند شوند.
وی اظهار کرد: همچنین در خصوص سالن‌های دولتی نیز سعی می‌کنیم این سالن‌ها را رایگان در اختیار جوانان این مناطق قرار دهیم و اگر این مهم محقق نشد با اداره کل ورزش و جوانان قراردادی منعقد می‌شود تا زمانی که پروژه‌های ورزشی در شمال شهر به اتمام برسد سالن‌ها به صورت رایگان در اختیار علاقه‌مندان قرار گیرد.
وی از اختصاص ۵۰۰ میلیون تومان برای بهسازی و اصلاح معبر شمال شهر بیرجند خبر داد و گفت: همچنین در زمینه بهسازی و اصلاح شبکه آبرسانی با توجه به جذب اعتبارات ملی مبلغ قابل توجهی به شمال شهر بیرجند اختصاص یافته است.
فارس
انتهای پیام/۱۲۷