در دیدار با مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور مقرر گردید؛

اختصاص ۸۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای رفع مشکلات آبی شهرستان‌های نهبندان و سربیشه

نخعی نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی گفت: طی دیدار با مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور 800 میلیارد ریال اعتبار و دو دستگاه تانکر آبرسانی سیار از محل منابع مختلف برای رفع مشکلات آبی شهرستان‌های نهبندان و سربیشه اختصاص یافت.

به گزارش خبرنگار خاورستان، مصطفی نخعی نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی در صفحه اینستاگرامی اش از دیدار با حمیدرضا جانباز مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور خبر داد.
وی در این خصوص نوشت: به منظور بررسی طرح‌های آب و فاضلاب و مشکلات آبرسانی شهر و روستاهای شهرستانهای نهبندان و سربیشه جلسه‌ای با مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور داشتم.
وی افزود: در این دیدار با تشریح وضعیت کاهش شدید بارش در سال‌جاری و مشکلات حاد تامین آب در شهرها و روستاهای حوزه انتخابیه خواستار تسریع در روند اجرای پروژه‌ها و اقدامات فوری در راستای رفع مشکلات آبی خصوصا در روستاها بودم.
نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در این جلسه مقرر گردید با تسریع در اجرای روند تامین مالی پروژه‌های آبرسانی روستایی از محل تسهیلات ماده ۵۶ ،تامین مالی در نیمه اول سال جاری صورت گیرد به نحوی که حداقل ۵۰۰ میلیارد ریال به طرح‌های روستایی و مجتمع‌های آبرسانی نهبندان و سربیشه اختصاص یابد.
نخعی عنوان کرد: همچنین مبلغ ۱۰۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات بودجه عمومی به مجتمع‌های آبرسانی روستایی از سوی آبفای کشور اختصاص یابد.
وی اظهار کرد: همچنین مقرر گردید با اجرایی شدن اعتبارات رفع محرومیت از مناطق کم برخوردار حداقل مبلغ ۲۰۰ میلیارد ریال از این محل به حل مشکلات آبی روستاها اختصاص یابد.
نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به مشکلات حاد آبی و خشک شدن تعدادی از چاه‌ها دو دستگاه تانکر به فوریت به ناوگان آبرسانی سیار نهبندان و سربیشه اضافه گردد.
نخعی افزود: همچنین با توجه به لزوم تسریع در روند اجرایی شدن تصفیه خانه فاضلاب سربیشه سرمایه گذار حداکثر ظرف یک ماه آینده نهایی و مقدمات شروع کار عملیاتی شود.
وی خاطرنشان کرد: در این دیدار مستقیم و از طریق ویدئو کنفرانس با آقای امامی مدیرعامل آب و فاضلاب استان و معاونان ارتباط داشتیم. و در پایان جلسه از اقدامات مجموعه آب و فاضلاب کشور و استان در خراسان جنوبی تشکر کردم.
انتهای پیام/۱۲۷