اختلال در سیستم احراز هویت اخذ رأی در برخی شعب خراسان جنوبی

اختلال در سیستم احراز هویت اخذ رأی در برخی شعب اخذ رأی خراسان جنوبی باعث تاخیر در فرآیند رای گیری شده است

به گزارش خبرنگار خاورستان،اختلال در سیستم احراز هویت اخذ رأی در برخی شعب اخذ رأی خراسان جنوبی باعث تاخیر در فرآیند رای گیری شده است
طبق شنیدها در شهرستان های زیرکوه، بیرجند طبس و فردوس به دلیل اختلال در سیستم احراز هویت و عدم دسترسی درست به اینترنت و عدم توجیه برخی از کاربران سیستم رایانه شعب اخذ رأی دچار کندی رای گیری و دچار اختلال شده است.
در حال حاضر این شعب اخذ رای فرآیند احراز هویت رای دهندگان را به صورت آفلاین و با کندی انجام می‌دهند.
این موضوع را از ستاد انتخابات خراسان جنوبی پیگیر شدیم که پاسخگو نبودند اما آقای عرف رئیس ستاد انتخابات کشور در جمع خبرنگاران گفت: مردم نگران برخی از نقص‌های فنی در سیستم‌های شعبه‌های رای گیری نباشند از همه واجدین انتخابات، رای گیری انجام می‌شود.
آقای عرف با تاکید بر این که هیچ کس نباید از رای دادن محروم شود آن را مبنای کار وزارت کشور دانست و افزود: به همه استانداران و فرمانداران هم در این زمینه ابلاغ شده و من بار دیگر از این جا اعلام می‌کنم که در صورت بروز هر نوع مشکل فنی، رای گیری به صورت دستی انجام شود و زمانی که سیستم برگشت می‌توانند این کار را منتقل کنند.
رئیس ستاد انتخابات کشور تاکید کرد: بنابراین نباید هیچ کس بدون رای دادن از شعبه خارج شود.
آقای عرف با تاکید بر این که مردم نباید نگران بروز نقص فنی در شعب اخذ رای باشند افزود: در شرایط خاص وقتی بار سنگینی به سیستم وارد می‌شود نواقصی ایجاد خواهد شد که به سرعت حل و فصل می‌شود لذا مردم نباید نگران مسائل فنی و الکترونیکی باشند.
وی حضور مردم را در شعب اخذ رای خوب توصیف کرد و گفت: وظیفه ما این است که به شکل قانونمند همه زمینه‌های لازم را برای رای گیری فراهم کنیم.
انتهای پیام /۳