نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی مطرح کرد

اخذ استعلام‌های متعدد؛ عامل معطل‌ماندن سرمایه‌های کارآفرینی/ برخی وعده‌های مسئولان برای بخش تولید خراسان جنوبی محقق نشد

خسروی گفت: هم اکنون شرایط به نحوی است که یک فعال اقتصادی برای یک کارآفرینی، باید استعلام‌های متعددی اخذ کند که این موضوع سبب شده تا بسیاری از منابع و سرمایه‌ها معطل بماند.

به گزارش خبرنگار خاورستان، حسین خسروی نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی، صبح امروز در جلسه ستاد توسعه خاوران، اظهار کرد: اصل توسعه، مبنای اعتقادی ما است، همانطور که امام صادق(ع) در این زمینه می فرمایند اگر دو روز ما مثل هم باشد، کسالت آور خواهد بود.
وی افزود: یکی از وظایف اعضای ستاد توسعه خاوران، مطالعه ظرفیت‌ها و قابلیت های موجود برای توسعه است؛ در حالی که در این خصوص دو کتاب هم نوشته شده، اما هنوز گامی اجرایی برداشته نشده است که این موضوع باید مورد پیگیری قرار گیرد.
رئیس مجمع نمایندگان مردم خراسان جنوبی در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: متاسفانه در شیوه نامه اجرایی ستاد توسعه خاوران، منابع مالی هم دیده نشده است که باید در این خصوص اعتبارات مورد نیاز، مدنظر قرار گیرد.
خسروی با تاکید بر اینکه اصل توسعه نباید تنها تکیه بر بخش خصوصی باشد، گفت: در این خصوص باید از منابع دولتی در اختیار نیز استفاده بهینه شود.
وی با اشاره به فرآیند و بروکراسی پیچیده در حوزه کارآفرینی، اظهار کرد: هم اکنون شرایط به نحوی است که یک فعال اقتصادی برای یک کارآفرینی، باید استعلام های متعددی اخذ کند که این موضوع سبب شده تا بسیاری از منابع و سرمایه‌ها معطل بماند.
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در حالی که بسیاری از مسئولان کشوری از واحدهای تولیدی بزرگ استان بازدید کرده اند، اما متاسفانه بخشی از وعده‌های آنان عملی نشده است.
خسروی ضمن تاکید بر اولویت داشتن معافیت‌های مالیاتی به عنوان مشوق‌های سرمایه گذاری، گفت: توسعه استان باید همه جانبه و در همه بخش‌ها باشد و در کنار توسعه اقتصادی، توسعه فرهنگی و اجتماعی نیز مورد توجه قرار گیرد.
وی یادآور شد: از مبانی توسعه که می تواند راهگشا باشد و باید مدنظر قرار گیرد، ۲۴ بند سیاست اقتصاد مقاومتی و هفت توصیه مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب است.
انتهای پیام/۷/ ۱۱/ ۴