رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان بیرجند خبر داد

اخذ ۴۶ فقره سند مالکیت در بیرجند

حجت‌الاسلام خدایی از اخذ ۴۶ فقره سند مالکیت در ۶ ماهه نخست امسال به ارزش بیش از سه میلیارد تومان در شهرستان بیرجند خبر داد.

به گزارش خاورستان، حجت‌الاسلام و المسلمین دادخدا خدایی، صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در ۶ ماهه نخست سال جاری ۴۶ فقره سند مالکیت در شهرستان بیرجند اخذ شده است.
وی با بیان این‌که بیشتر این املاک در محدوده شهری بوده است افزود: با توجه به وسعت آماری موقوفات در بدنه روستاها و شهرها این موقوفات در حوزه اوقافی شهرستان‌های بیرجند و درمیان بوده است.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان بیرجند بیان کرد: يكی از اساسی‌ترين اقداماتی كه موقوفات تثبيت و از تجاوز و تعرض به آن‌ها جلوگيری می‌شود، اخذ سند مالكيت رقبات موقوفات است.
حجت‌الاسلام خدایی بیان کرد: در این راستا باید برای تمامی موقوفات و اماكن متبركه يک پرونده ثبتی با مشخصات پلاک ثبتی تشكيل شود زیرا زمانی که وضعيت ثبتی اين اماكن مشخص شود برای حفظ حقوق آن می‌توان راحت‌تر اقدام كرد.
وی اخذ سند برای موقوفات را يک امر ضروری دانست و اظهار کرد: أخذ سند برای موقوفات امری خطير است كه در گذر زمان موقوفات را از دست‌اندازی سودجويان باز می‌دارد و حفظ اصل موقوفه را تضمين می‌كند.
انتهای پیام/۴