فعال رسانه‌ای مطرح کرد

اخلاص شهید سلیمانی؛ گمشده امروز مسئولان/ انتقام تمام شهدای مقاومت گرفته شود

خوشحال با بیان این‌که خلوصی که حاج قاسم را محبوب دل‌ها کرد، امروز گمشده بسیاری از افرد و مسئولان است گفت: در جمله زیبای حاج قاسم "ما ملت شهادتیم، ما ملت امام حسینیم" نیز این عشق و خلوص موج می‌زند که متأسفانه این نوع تفکر در بین مسئولان ما کم‌تر دیده و حداقل بیان شده است.

ایمان خوشحال فعال رسانه‌ای و مجری توانمند بیرجندی در آستانه سالگرد شهادت شهید سلیمانی، در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، اظهار کرد: پس از شهادت شهید سلیمانی همه ما شاهد آن تشییع پیکر باشکوه و بزرگ و همچنین محبوبیت حاج قاسم در دل همه ملت ایران و جهان بودیم.
وی افزود: در واقع این محبوبیت ثمره خلوص حاج قاسم بود که پس از شهادتش نمایان شد چراکه هرفردی، خودش را برای خدا خالص کند، خداوند تمام دنیا را برای او خالص می‌کند.
این فعال فرهنگی بیان کرد: خلوصی که حاج قاسم را محبوب دل‌ها کرد، امروز گمشده بسیاری از افرد و مسئولان است. هرفردی خالصانه برای امام زمان(عج) جانفشانی کند، تمام دنیا عاشق او خواهد شد. همان‌طور که خداوند در حدیث قدسی می‌فرماید “هرفردی دنبال من بگردد، من را پیدا می‌کند و هرکسی من را پیدا کند، عاشق من می‌شود و هرکسی عاشق من شود، من نیز عاشق او می‌شوم”.
خدمت به مردم؛ مهم‌ترین ویژگی جریان حاج قاسم
خوشحال تصریح کرد: در جمله زیبای حاج قاسم “ما ملت شهادتیم، ما ملت امام حسینیم” نیز این عشق و خلوص موج می‌زند که متأسفانه این نوع تفکر در بین مسئولان ما کم‌تر دیده و حداقل بیان شده است.
وی با اشاره به این‌که مهم‌ترین ویژگی حاج قاسم، خدمت بود، بیان کرد: اگر همه ما از کسی مانند سردار سلیمانی؛ فرمانده سپاه قدس گرفته تا مدیرکل، کارمند و مغازه‌دار و … راه خدمت را در پیش بگیریم و فقط به همین فکر باشیم، آیا کشور برای خدمت به مردم، به کمک افراد دیگری نیاز خواهد داشت؟
مجری صدا و سیما ادامه داد: حضور حاج قاسم در اتفاقات متعدد مانند سیل خوزستان یا اتفاقات عتبات عالیات که البته ستاد بازسازی عتبات عالیات نیز با تدبیر این شهید بزرگوار راه‌اندازی شد، نشان می‌دهد که خدمت، مهم‌ترین ویژگی جریان ایشان بود و ما نیز باید این مسیر را دنبال کنیم.
انقلاب بزرگ کلیپ‌سازی پس از شهادت سردار سلیمانی
خوشحال با تأکید بر استفاده از فضای رسانه‌ای برای معرفی بیشتر حاج قاسم و تفکر او، گفت: یکی از مهم‌ترین عوامل پیروزی جریان غرب در حوزه رسانه؛ شامل سینما، تلویزیون و تمام تولیدات چندرسانه‌ای، این است که به صورت مداوم در حال قهرمان‌سازی‌های عجیب و غریب در رسانه‌ها است. از جمله فیلم‌های هالیوود که همگی، قهرمانان آن را می‌شناسند؛ قهرمانانی که همیشه به عنوان یک ژانر مستقل بازی می‌کنند و امکان ندارد که در مقابله، ضربه و شکست بخورد. اما متاسفانه ما در جریان هنری و رسانه‌ای خودمان این موضوع را اصلا رعایت نکرده‌ایم.
وی با بیان این‌که در زمان شهادت حاج قاسم اتفاقات خوبی در حوزه رسانه انجام شد، البته نه از رسانه‌های عمده و از بالا به پایین، گفت: پس از شهادت سردار سلیمانی، شاهد انقلاب بزرگ کلیپ‌سازی توسط جوانان انقلابی در مورد ایشان بودیم که انصافا موفق هم عمل شد.
این فعال رسانه‌ای افزود: به عقیده من بهترین راه معرفی و شناخت افراد در زمان امروزی، فیلم‌سازی است که این موضوع باید به عنوان اولویت ما در دنیای رسانه باشد، چراکه مردم وقت و تمایل بیشتری به تماشای فیلم‌های کوتاه دارند تا تماشای فیلم‌های یک‌ونیم ساعته.
از ارتشی که عشق به شهادت دارد باید ترسید
خوشحال اظهار کرد: نگاه به ارتش آمریکا و اسرائیل، به عنوان یک نیروی لشکری و کشوری، نگاه کاری و شغل است که در قبال وظیفه‌ای که انجام می‌دهند، حقوق آن را دریافت می‌کنند. اما نگاه به رسته‌های مختلف نظامی در ایران نه از بابت یک شغل بلکه همت و البته راه شهادت است و افرادی که وارد این رسته‌ها می‌شوند، آمده‌اند تا از این مسیر به شهادت دست یابند که در واقع این دو نگاه، تفاوت بین نیروهای نظامی ما با نیروهای نظامی غربی است.
وی افزود: ما در مسأله نظامی خود کارهایی می‌کنیم که در دنیا اتفاق نیفتاده است و همین سبب می‌شود تا تمام دنیا با تمام امکانات به خاورمیانه می‌آید تا از طریق داعش، بزرگترین جنایت‌ها را درست کند. اما با فرماندهی حاج قاسم و ابومهدی المهندس؛ شهدایی مانند شهید بصیری‌پور و شهید حججی به وجود می‌آیند و کاری می‌کنند که تمام قواعد نظامی دنیا به هم می‌ریزد.
این فعال رسانه‌ای تصریح کرد: ارتش آمریکا تا جایی می‌جنگد که جانش به خطر نیفتد، اما ما ارتشی داریم که مرگ را راه آسمانی‌شدن خود می‌داند و می‌گوید بیایید و ما را دریابید. قطعا از چنین ارتش و لشکری باید ترسید.
لزوم اتحاد کشورهای منطقه برای خروج آمریکا
خوشحال در خصوص انتقام شهید سلیمانی بیان کرد: در این خصوص باید کشورهای منطقه وارد فاز اتحاد مفصل شوند تا ثمره آن، خروج آمریکا از محدوده خاورمیانه باشد، به خصوص کشورهای عربی که فراموش کردند چه سرزمین مقدس و ارزشمندی دارند. درست است که امروز فرمانروایان، مدیران و مسئولان عربستان سعودی بزرگترین جنایت‌ها را انجام دادند اما آن سرزمین، مدفن رسول خدا(ص) و ائمه اطهار (ع) است.
وی ادامه داد: در واقع اولویت ما خروج آمریکا از منطقه است و حضور او در منطقه دلیلی ندارد.
خواسته مردم گرفتن انتقام تمام شهدای مقاومت است
فعال فرهنگی تصریح کرد: همه مردم ایران موافق انتقام هستند، اما مردمی صبور هستند و انتظار انتقام آنی ندارند. خواهش ما به عنوان مردم این است که انتقامی که قرار است گرفته شود، نه‌تنها انتقام حاج قاسم، بلکه در حد همه شهدای محور مقاومت و مدافع حرم باشد. از جمله شهید بصیری‌پور که به دست اسرائیلی‌ها شهید شد.
خوشحال بیان کرد: انتقام خون حاج قاسم؛ انتقامی است که همه افراد دخیل در ترور باید حذف شوند، از کسی که دستور اول را داده تا نفر آخری که آن را اجرا کرده است. در واقع این انتقام، باید انتقامی جامع و کامل باشد تا دیگر آمریکایی‌ها نتوانند سرشان را در این منطقه بلند کنند.
وی تأکید کرد: قطعا مردم هم محکم پشت این انتقام هستند، چراکه ما ملت شهادت و ملت امام حسینیم و دشمنان باید از ما بترسند، چون روزی را که خشم مردم ما فوران کند را ندیده‌اند و آن موقع دنیا نیز جلودار مردم نخواهد بود. ما زخم‌خورده هشت سال جنگ تحمیلی هستیم که همه دنیا یک طرف و ما طرف دیگر بودیم.
انتهای پیام/۳/ ۴