تبعات جوجه‌کُشی و بی‌تدبیری مسئولان بر بازار گوشت مرغ؛

ادامه افزایش بی‌رویه قیمت گوشت مرغ در هفته گذشته/ گرانی و کمبود دان، دلیل اصلی افزایش قیمت

افزایش بی‌رویه قیمت گوشت مرغ در بازار خراسان‌جنوبی ادامه دارد و طی هفته گذشته قیمت گوشت مرغ بین دو تا چهار هزار تومان افزایش پیدا کرده است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، فروردین ماه سال جاری بود که خبر جوجه‌کُشی در مرغداری‌های کشور رسانه‌ای شد و تمام مرغداری‌ها دلیل اصلی این اقدام را افزایش قیمت دان و نبود بازار فروش گوشت مرغ و تخم مرغ به دلیل شیوع کرونا اعلام کردند. اکنون پس از گذشت ۷ ماه از سال جاری شاهد افزایش قیمت روز به روز گوشت مرغ و حتی کمبود آن در استان خراسان‌جنوبی هستیم.
قیمت هر کیلو گرم گوشت مرغ از هفته گذشته تاکنون بین دو تا چهار هزار تومان در نقاط مختلف استان افزایش پیدا کرده است.
گوشت مرغ در نهبندان پیدا نمی‌شود
اکبری یکی از اهالی شهرستان نهبندان روز گذشته طی تماس با پایگاه خبری تحلیلی خاورستان، از نبود گوشت مرغ در نهبندان خبر داد و گفت: برای خرید گوشت مرغ به بیش از پنج مغازه رفتم اما هیچ کدام گوشت مرغ نداشتند.
وی افزود: مغازه داراها دلیل نبود مرغ را افزایش قیمت آن عنوان می‌کردند.
گرانی؛ قدرت خرید ارزان‌ترین مواد پروتئینی را نیز از مردم گرفت
حسنی یکی از شهروندان بیرجندی نیز در گفت‌وگو با خبرنگار ما بیان کرد: هفته قبل گوشت مرغ را کیلویی ۲۱ هزار و ۲۰۰ تومان خریدم اما امروز قیمت مرغ به ۲۳ هزار و ۸۷۰ تومان افزایش یافته است.
وی اظهار کرد: در برخی از نقاط شهر قیمت گوشت مرغ ۲۵ هزار تومان است.
این شهروند بیرجندی با بیان این‌که یک مرغ متوسط خریدم که ۵۹ هزار تومان شد، عنوان کرد: برای خانواده پنج نفره ما این میزان گوشت مرغ که خریدم یک هفته تا ۱۰ روز کفاف می‌دهد و اگر قرار باشد قیمت‌ها به این صورت روند افزایشی داشته باشد حداقل هر خانواده هفته‌ای ۲۰۰ هزار تومان باید برای خرید گوشت مرغ اختصاص دهد.
حسنی بیان کرد: یک کیلو گرم تخم مرغ ۱۵ هزار و ۵۰۰ تومان است و در این شرایط سخت اقتصادی با این افزایش قیمت‌ها خرید تخم‌مرغ و مرغ به عنوان ارزان‌ترین مواد پروتئینی برای مردم سخت‌تر شده است.
گرانی و کمبود دان دلیل اصلی افزایش قیمت گوشت مرغ
غلامرضا زجاجی رئیس اتحادیه مواد پروتئینی خراسان‌جنوبی در گفت‌وگو با خاورستان، دلیل افزایش قیمت گوشت مرغ را افزایش قیمت دان و کمبود جوجه‌ریزی دانست و گفت: روند افزایشی قیمت دان و کمبود آن باعث افزایش قیمت گوشت مرغ شده است.
انتهای پیام/۱۲۷/ ۴۰/ ۴