در گفتگو با مربی تیم ملی ژیمناستیک تاکید شد:

ادامه روند توسعه ای ژیمناستیک خراسان جنوبی با حمایت بیشتر مسئولان

محمدابراهیمی گفت: هیئت ژیمناستیک خراسان جنوبی روند رو به رشدی را طی می کنند کار خودش را انجام می دهد و مرتب کلاس داوری و مربی گری برگزار می کند منتهی مسئولان استان باید همراهی کنند که رئیس هیئت هم چنان علاقه مند بماند و ژیمناستیک را توسعه دهد.

مبین محمدابراهیمی مربی کرمانی تیم ملی ژیمناستیک هنری بزرگسالان و مدرس فدراسیون ژیمناستیک که چندی پیش برای برگزاری دوره مربیگری درجه ۳ هنری ژیمناستیک به بیرجند سفر کرده بود در گفتگویی به خبرنگار خاورستان گفت: در این دوره که به دعوت هیئت ژیمناستیک خراسان جنوبی برگزار شد مربی گری درجه ۳ ژیمناستیک هنری را به مدت چهار روز و تعداد ۲۲ نفر شرکت کننده که بیشتر آن ها از خراسان جنوبی‌ بودند برگزار کردیم البته شرکت کنندگانی را از سیستان و بلوچستان ، خراسان رضوی هم داشتیم.

این مربی با تجربه در مورد وضعیت ژیمناستیک خراسان جنوبی نیز گفت: در مدیریت فعلی هیئت تحرک خوبی انجام شده و سالن بازسازی کردند و توسعه عمومی دادند الان هم تمرکزشان را بر اقدامات نرم افزاری گذاشتند و سطح مربی ها را ارتقا و تعداد مربی ها را افزایش می دهند تا آمار مربی ها افزایش یابد به این طریق از نظر کمی و کیفی سطح استان را افزایش می دهند و با برنامه ریزی انجام شده آمار ژیمناست ها هم افزایش می یابد تا نخبه ها را جدا کنند و بتوانند در سطح قهرمانی کار کنند.

محمدابراهیمی تاکید کرد: از نظر سخت افزاری سالن بسیار خوبی در اختیار دارند و تجهیزات و امکانات خوبی دارد و بیشتر وسایل خارجی هستند و کمتر گیر می آید و استاندارد است و دو نوآموز که به عنوان مدل با من کار می کنند سطح بسیار خوبی داشتند و در مجموع روند رو به رشدی را طی می کنند.

به گفته وی هیئت ژیمناستیک خراسان جنوبی کار خودش را انجام می دهد و مرتب کلاس داوری و مربی گری برگزار می کند منتهی مسئولان استان باید همراهی کنند که رئیس هیئت هم چنان علاقه مند بماند و ژیمناستیک را توسعه دهد.

این مربی ۴۲ ساله که از ۷ سالگی در ژیمناستیک فعال است به این نکته هم اشاره کرد که در بازدید مسئولان ورزش و جوانان به این مسئله پرداخته شد که اگر ژیمناستیک استان توسعه پیدا کند بقیه رشته ها هم حرفی برای گفتن دارند بلاخره همه افرادی که در این رشته هستند نمی مانند که قهرمان شوند این ها جذب رشته های دیگر می شوند و چون ژیمناستیک یک ورزش پایه و مادر است ورزش استان توسعه پیدا می کند.

محمدابراهیمی که از سال ۷۹ در سطح مربی گری فعال است این پیشنهاد را هم به هیئت ژیمناستیک خراسان جنوبی داد که با چند روز کلاس مربی گری مربی ساخته نمی شود و هیئت باید مربی هایی که قابلیت بیشتری دارند و مستعد و علاقه مند هستند را نگه دارند و ارتباطاتش را با استان هایی که سطح ژیمناستیک بالا دارند داشته باشند و ژیمناست ها به این استان ها اعزام شوند و از نزدیک با آن ها آشنا شوند و چشمشان آشنا شود یک مسابقه رسمی بروند و حمایت شوند و با ادامه روند در مدت سه تا چهار سال آینده اتفاقات خوبی خواهد افتاد.

وی در مقایسه خراسان جنوبی با سایر استان ها نیز گفت:هیئت های استان هایی هستند که از ۲۵ سال پیش کار قهرمانی انجام می دهند اقداماتی که الان هیئت خراسان جنوبی انجام می دهند آن ها دو دهه پیش‌ انجام دادند با این وجود خراسان جنوبی ها با توجه به شرایط خودشان زمان را از دست ندادند و اگر الان شروع کنند به طور حتم در مدت ۷ تا ۸ سال در سطح ملی و کشوری نفراتی از خراسان جنوبی خواهند بود .

این مربی سطح ملی تصریح کرد: اگر شهرستان ها قوی تر شوند هیئت ژیمناستیک خراسان جنوبی پیشرفت بهتری خواهد داشت همان طور که فدراسیون توسط استان ها تقویت می شود استان ها هم توسط شهرستان ها توسعه می یابند.

محمدابراهیمی در رابطه با وضعیت ژیمناستیک ایران نیز گفت: در رده بزرگسالان ۵تا ۶ ژیمناست خیلی خوب در این رده داریم در چندین سال اخیر کادر فنی خوب و سرمربی با تجربه خیلی خوبی داشتیم مسابقات زیادی رفتیم و نتیجه مسابقات مدال های خیلی زیاد ی در عرصه های بین المللی و جهانی گرفتیم .

به گفته وی انتخابی المپیک مدال های رنگارنگ و مسابقات آسیایی قطر و مغولستان هم نقره، طلا و برنز را از آن خود کردیم اما فدراسیون با توجه به این که یکسال است در حالت سرپرستی است فعالیت هایشان کم‌رنگ شده است.

وی افزود: در گذشته که رئیس فدراسیون مشخص بود همه چیز خوب بود و اعزام ها را می رفتیم در این دوره فقط یک اعزام به قطر داشتیم و وزارت ورزش و جوانان آن طور که باید و شاید به ژیمناستیک اهمیت نمی دهد.

به گفته وی مجموعه کامل تجهیزات در اختیارمان مربوط به ۲۰ سال پیش است در حالی که باید وسایل به روز باشد و پرش حلقه و خرک و… ورزشکاران در سالن تمرین می کنند اما در میدان مسابقه با توجه به بروز رسانی تجهیزات از نظر فنی دچار مشکل می شوند و مدام باید به مسابقات بروند که به شرایط عادت کنند که نیاز به اعتبار دارد حتی ژیمناست های جوانان هم که پشتوانه بزرگسالان هستند باید مدام در میدان باشند اما۹ بودجه در مقایسه با رشته های دیگر پایین تر است و ثبات نداشتن در راس هم به مشکلات اضافه کرده است.

 

انتهای پیام/