رئیس اداره امور اصناف و تشکل‌های صنفی صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی خبر داد؛

ادامه فعالیت اصناف در خراسان‌جنوبی بدون محدودیت/ برای تالارها محدودیت تعیین شد

آریانفر گفت: با توجه به رنگ‌بندی وضعیت شیوع ویروس کرونا و طبق قوانین ابلاغی از مرکز در حال حاضر هیچ گونه ممنوعیتی برای فعالیت اصناف در استان وجود ندارد و فقط برای تالارها محدودیت تعیین شده است.

به گزارش خاورستان، مظفر آریانفر رئیس اداره امور اصناف و تشکل‌های صنفی اداره کل صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی گفت: با توجه به رنگ‌بندی وضعیت شیوع ویروس کرونا و طبق قوانین ابلاغی از مرکز در حال حاضر هیچ گونه ممنوعیتی برای فعالیت اصناف در استان وجود ندارد و فقط برای تالارها محدودیت تعیین شده است.
وی افزود: در حال حاضر رسته‌هایی مانند تالارها با محدودیت‌هایی همراه است که نمی‌توانند با همه ظرفیت فعالیت کنند.
رئیس اداره امور اصناف و تشکل‌های صنفی صمت خراسان جنوبی بیان کرد: با شیوع ویروس کرونا اصناف بیشترین همکاری را با ستاد ملی و استانی مقابله با کرونا داشتند به طوری که تعطیلی مکرر واحدهای صنفی ضررهای زیادی را متوجه بازاریان کرده است.
آریانفر عنوان کرد: با این وجود حفظ سلامت جامعه همواره مهمتر از مسایل اقتصادی برای اصناف بوده و مطمئنا رعایت مسایل بهداشتی در اولویت است.
وی گفت: تداوم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی یک اصل فراموش نشدنی برای تمامی اصناف است زیرا اگر رعایت نشود به زودی به وضعیت نارنجی و قرمز نزدیک خواهیم شد.
رئیس اداره امور اصناف و تشکل‌های صنفی صمت خراسان جنوبی تصریح کرد: با توجه به آغاز فصل خرید نوروزی و شلوغی بازار، واحدهای صنفی باید ضمن توجه به رعایت دستورالعمل‌ها توسط شهروندان نسبت به ضدعفونی به موقع حساس باشند تا شلوغی بازار سبب خیز دیگری از کرونا نشود.
آریانفر عنوان کرد: برگشتن به وضعیت قبل شیوع کرونا در کشور و استان، محدودیت اصناف در حوزه‌های مختلف را به دنبال خواهد داشت و متصدیان واحدهای صنفی در نظر داشته باشند به شهروندانی که حداقل‌ها یعنی استفاده از ماسک را رعایت نمی‌کنند هیچ گونه خدماتی ندهند.
وی با بیان این‌که خسارت خیز بعدی کرونا بیش از پیش متوجه اصناف خواهد بود گفت: امیدواریم با رعایت حداکثری روند شیوع ویروس کرونا روز به روز کاهشی باشد و از این مرحله به سلامت عبور کنیم.
انتهای پیام/۱۲۷