مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان جنوبی خبر داد

ارائه آموزشهای مهارتی اشتغال به مددجویان کمیته امداد در زمان خدمت سربازی

سلم‌آبادی گفت: کمیته امداد و ستاد کل نیروهای مسلح به منظور اجرای طرح مهارت‌آموزی برای مددجویان تحت حمایت در دوره خدمت وظیفه عمومی تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.

رضا سلم آبادی مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان جنوبی در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، اظهار کرد: امسال برنامه‌های خوبی در حوزه توانمندسازی داریم که یکی از آنها طرح سرباز ماهر است.
وی افزود: کمیته امداد و ستاد کل نیروهای مسلح به منظور اجرای طرح مهارت‌آموزی برای مددجویان تحت حمایت در دوره خدمت وظیفه عمومی تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.
سلم‌آبادی تصریح کرد: یکی از برنامه‌های اساسی کمیته امداد بحث اشتغال و خودکفایی مددجویان است که پایه و اساس آن ارائه آموزش های فنی و حرفه ای است.
وی افزود: طبق تفاهم‌ کمیته امداد و ستاد کل نیروهای مسلح، فرزندان مددجویان کمیته امداد در طول مدت سربازی می‌توانند از آموزش های فنی و حرفه‌ای متناسب با بازار کار بهره مند شوند.
مدیرکل کمیته امداد خراسان جنوبی با اشاره به اینکه توانمندسازی مددجویان برای ورود به بازار کار و اشتغال و غنی سازی دوره خدمت سربازی از مهم ترین اهداف طرح مهارت آموزی سربازان است، اظهار کرد: سربازان مددجو که در دوره خدمت نظام وظیفه از آموزشهای مهارتی برخوردار شوند، می توانند پس از پایان دوره سربازی از خدمات مشاوره شغلی و تسهیلات اشتغال این نهاد بهره‌مند شوند.
سلم‌آبادی به ثبت‌نام فرزندان پسر ۱۵ سال به بالای مددجویان در سامانه سرباز ماهر اشاره و تاکید کرد: تلاش بر این است تا در این سامانه حین خدمت سربازی، قابلیت های جوانان توسعه یافته و آمادگی لازم برای ورود به بازار کار آن ها ایجاد شود و پس از خدمت، زمینه‌سازی برای کارآفرینی و اشتغال آن ها متناسب با بازار کار ایجاد شود.
انتهای پیام/ ۱۳۲