تا پایان تابستان سال جاری انجام می شود؛

ارائه آموزش های امدادی به بیش از ۲هزار نفر در خانه های هلال خراسان جنوبی

حسینی گفت: دو هزار و 100نفر طی مرداد و شهریورماه سال جاری آموزش های امدادی خانه های هلال این جمعیت را فرا می‌گیرند.

به گزارش خبرنگار خاورستان، مسلم حسینی معاون آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر استان در جمع خبرنگاران با اشاره به طرح آموزش همگانی خانه های هلال در کشور گفت: آموزش مردم یکی از اهداف ویژه در راستای اجرای این طرح بوده که همزمان در خراسان جنوبی هم اجرایی می شود.
وی با بیان اینکه در فاز اول اجرای این طرح، آموزش های مربوطه در ۲۱ خانه هلال آغاز می شود، افزود: در این راستا هر خانه هلال طی مرداد و شهریور سال جاری ۱۰ دوره آموزشی برگزار می کند.
معاون آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی ادامه داد: در مجموع تا پایان اجرای فاز اول طرح بیش از دو هزار و۱۰۰ نفر در قالب ۲۱۰ دوره، آموزش های لازم را فرا می گیرند.
حسینی بیان کرد: این آموزش ها برای رده سنی کودکان، نوجوانان، جوانان و بزرگسالان برگزار می شود.
وی با بیان اینکه این طرح سرفصل های مصوب کشوری دارد، گفت: آموزش های حضوری شامل مباحث امداد و کمک های اولیه، مباحث آمادگی در برابر مخاطرات با تاکید بر سیل و زلزله از جمله محورهای مد نظر برای اجرای طرح است.
معاون آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی با تاکید بر رعایت پروتکل های بهداشتی در برگزاری این دوره ها، افزود: در راستای جلوگیری از شیوع کرونا، دوره های آموزشی با حضور حداکثر ۱۰ نفر و در فضای باز برگزار می شود.
حسینی با بیان اینکه قبل از برگزاری دوره ها، فرم های خود اظهاری به شرکت کننده ها داده می شود، گفت: یک ناظر بهداشتی هم از طریق معاونت بهداشت و درمان هلال احمر بر روند شرایط برگزاری دوره نظارت می کند.
وی با اشاره به اهداف برگزاری این طرح بیان کرد: ایجاد تاب آوری و آمادگی جامعه در برابر حوادث و کاهش آسیب ها و اثرات حوادث از جمله اهداف ارائه آموزش ها است.
معاون آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی گفت: همچنین در نظر داریم این افراد را به گذراندن دوره های پیشرفته تر امدادی هدایت کرده تا متقاضیان را برای عضویت داوطلب در این جمعیت آماده کنیم.
حسینی با بیان اینکه در پایان دوره به شرکت کنندگان گواهینامه اعطا می شود، افزود: قرار است طی این طرح با بررسی میزان یادگیری افراد قبل از گرفتن آموزش ها و مقایسه آن ها بعد از دریافت آموزش ها، کارایی طرح سنجیده شود.
انتهای پیام/۱۳۳