رئیس جهاددانشگاهی خراسان جنوبی خبر داد:

ارائه خدمات بانک خون بند ناف رویان خراسان جنوبی در چهار شهرستان استان

صادقی گفت: بانک خون بندناف رویان علاوه بر ارائه خدمات در مرکز استان، مراجعه کنندگان شهرستان‌های قاین، طبس، فردوس و سرایان را نیز تحت پوشش قرار داد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، جلال الدین صادقی رئیس جهاد دانشگاهی خراسان جنوبی گفت: با توجه به فرهنگ‌سازی و آگاهی بخشی خانواده‌ها و خرسندی از نتایج خوبی که از ذخیره‌سازی سلول‌های بنیادی خون بند ناف رویان در درمان بیماری‌ها حاصل شده، استقبال از آن در استان روز به روز در حال افزایش است.
وی اظهار کرد: از ابتدا تا کنون ۵۵۰ نمونه و در سال ۹۸، یکصد و پنجاه نمونه خون بند ناف از استان در بانک سلول‌های بنیادی رویان ذخیره شده است. امسال نیز قراردادها نسبت به سال ۹۸ در سه ماه اول رشد ۱۰ درصدی داشته است.
صادقی تصریح کرد: ذخیره‌سازی خون بندناف، فرصت مناسبی برای والدین به ویژه خانواده‌هایی با سابقه بیماری‌های خاص از جمله بیماری‌های با منشا خونی که از شانس درمان با سلول‌های بنیادی برخوردارند، می‌باشد، همچنین برای این خانوده‌ها در راستای ذخیره‌سازی سلول‌های بنیادی از سوی بانک خون بند ناف رویان تخفیفات ویژه ارائه می‌شود.
وی ادامه داد: سلول‌های بنیادی در اکثر زایمان‌ها به عنوان زباله بیولوژیک دور ریخته می‌شوند ولی درصورت ذخیره شدن می‌توانند در درمان برخی بیماری‌های صعب العلاج استفاده شوند. به همین منظور برای بهره‌مندی استان از این ظرفیت ارزشمند، دفتر نمایندگی بانک سلول‌های بنیادی خون بند ناف استان خراسان جنوبی در سال ۹۵ راه اندازی شد و در حال حاضر به صورت شبانه‌روزی آماده ارائه خدمات به مراجعه کنندگان است.
رئیس جهاددانشگاهی خراسان جنوبی بیان کرد: سلول‌‌های بنیادی خون بند ناف در زمان تولد نوزاد توسط کارشناسان بانک خون بند ناف رویان استان با رعایت استانداردها و ارائه به موقع و صحیح خدمات، دریافت و به بانک سلول‌های بنیادی خون بند ناف رویان در تهران ارسال و ذخیره‌سازی می‌شوند.
صادقی گفت: متقاضیان می‌توانند به دفتر نمایندگی بانک خون سول‌های بنیادی رویان واقع در جهاددانشگاهی خراسان جنوبی مراجعه و پس از آگاهی کامل، دریافت اطلاعات تکمیلی، مشاوره‌های تخصصی و پزشکی، قرارداد دریافت خدمات ذخیره ‌سازی نمونه خون بند‌ناف نوزاد خود را منعقد کنند.
وی با بیان اینکه زمان نگهداری خون بند ناف نوزاد طولانی مدت است توجه به این نکته را که سلول های بنیادی خون بند ناف می توانند بیمه‌ای برای حفظ سلامتی فرزند و حتی خانواده محسوب شوند، ضروری دانست. صادقی یادآور شد، سلول های بنیادی خون بند ناف پتانسیل درمان بیش از ۷۰ نوع بیماری را دارا می باشند.
انتهای پیام/۱۲۷