نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی:

اربعین حسینی مقابل نظام طاغوت ایستاده است/ کربلا یک زمین خاص نیست موضع قوی عدالت خواهی در جهان است

آیت الله عبادی گفت: کربلا یک زمین خاص نیست، موضع قوی نظام عدالت خواهی در مقابل ظلم موجود عالم در هر شرایطی تغییر نمی‌کند.

به گزارش خاورستان، آیت الله سید علیرضا عبادی نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند در نخستین نشست اعضای کمیته فرهنگی- آموزشی ستاد اربعین خراسان جنوبی ضمن تبریک سالروز ازدواج حضرت علی(ع) و فاطمه زهرا(س) گفت: اربعین حسینی نه تنها دارای جایگاهی خاص است، بلکه یک معجزه می‌باشد.
وی افزود: در برنامه‌های زیارات، زیارت‌های معتبر، متعدد، پر محتوا و وحی گونه‌ای وجود دارد که هر کدام در جای خود بسیار ارزشمند هستند اما ۱۲ الی ۱۳ قرن پیش، برای معرفی شیعه او را با پنج نشان که یکی از آن ها زیارت اربعین می‌باشد، معرفی می کردند.
نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی بیان کرد: بعد از ۱۳۰۰ سال که از تعریف شیعه در روایت می‌گذرد در این زمان که نصف دنیا را ظلم چنان تسلط کرده که نصف دیگر آن در آتش ظلمش می‌سوزد و فریادی از عدالت به گوش مردم جهان رسیده، می‌بینیم که رمز آن در اربعین است.
آیت الله عبادی عنوان کرد: آن نقطه ادعای تشیع که در آخرالزمان در مقابل ظلم و بی عدالتی و شرک، پرچم را بلند می‌کند، علامتش همان زیارت اربعین است.
وی اظهار کرد: اربعین حسینی تنها در ۲۰ میلیون زائری که خود را به کربلا می‌رسانند خلاصه نمی‌شود بلکه اربعین حالت سمبلیک دارد و جاماندگان از تشرف به کربلا، همه جا را کربلا می‌کنند.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: کربلا یک زمین خاص نیست، موضع قوی نظام عدالت خواهی در مقابل ظلم موجود عالم در هر شرایطی تغییر نمی‌کند.
آیت الله عبادی افزود: امروز استعمار تنها زانوی خود را بر روی گردن یک سیاه پوست آمریکایی نمی‌گذارند، بلکه زانویشان را بر روی حلق همه ملت‌ها گذاشته است و اربعین و کربلا در مقابل چنین تفکری قرار دارد.
وی بیان کرد: اگر امسال اربعین حسینی را از نظر فیزیکی تعطیل کنند اما اربعین با قدرت در سر جای خود هست و تا نظام های ظلم را به نابودی نکشاند به راهش ادامه می‌دهد.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی خطاب به اعضای کمیته فرهنگی- آموزشی ستاد اربعین خراسان‌جنوبی، گفت: این‌که شما زحمت می‌کشید و برنامه‌ریزی می‌کنید و آمادگی لازم را برای هر احتمالی صورت می‌دهید تا در هر شکلی به وظیفه خود عمل کنید، کار عاقلانه‌ای را انجام می‌دهید، اما با حفظ همه این موارد بیش از هر چیزی آن فرهنگ سازی اربعین را مورد توجه قرار داده و بر روی آن کار کنید.
انتهای پیام/۱۲۷