رئیس سازمان  تبلیغات بشرویه:

اربعین؛نهضت حسینی را کامل کرد/ سبک زندگی حسینی سعادتمندی است

حجت الاسلام نودهی گفت: شاید یکی از دلایل فلسفه اربعین این باشد که نتیجه اقدامات نهضت حسینی در این روز به کمال رسید.

رئیس تبلیغات اسلامی شهرستان بشرویه در رابطه با فلسفه وجودی اربعین به خبرنگار خاورستان گفت:تنها امامی که برای ایشان اربعین گرفته می شود وجود مقدس امام حسین علیه السلام هستند و شاید یکی از دلایل فلسفه اربعین این باشد که نتیجه اقدامات نهضت حسینی در این روز به ثمر نشست و به کمال رسید.

حجت الاسلام محمد هادی نودهی در مورد زیارت اربعین هم گفت: علاوه بر تاکیدات فراوان اهل بیت علیهم السلام به زیارت امام حسین علیه السلام در طول سال، حدیث امام حسن عسکری علیه السلام هست که فرمودند: نشانه‌های مؤمن پنج چیز است: به جای آوردن پنجاه و یک رکعت نماز (۱۷ رکعت نماز واجب و ۳۴ رکعت نافله) و زیارت اربعین (امام حسین(علیه السلام)) در این روز و انگشتر را بر دستِ راست نهادن، و پیشانی را به هنگام سجده بر خاک گذاردن و بسم الله الرّحمن الرّحیم را در نماز بلند گفتن.

ریشه تاریخی

کارشناس مسائل مذهبی ادامه داد: پیاده روی اربعین هم ریشه تاریخی دارد که جابر بن عبدالله انصاری و عطیه عوفی در سال ۶۱ قمری با پای پیاده از مدینه حرکت کردند و در صبح اولین اربعینی که از شهادت حضرت سیدالشهدا (ع) می‌گذشت، به کربلا رسیدند و بعد از مدتی که این راهپیمایی به فراموشی سپرده شده بود توسط شیخ میرزا حسین محدث نوری احیا و تا امروز ادامه داشته است.

حجت الاسلام نودهی افزود:حادثه عاشورا نهضت نورانی بود که از زمان وقوع تا امروز باعث الگوی افراد آزاده و مسلمانان جهان قرار گرفته و ما برکت و اثر بخشی آن را در نظام مقدس جمهوری اسلامی هم بویژه در دوران دفاع مقدس می بینیم که ارزشهای این نهضت روشنگر از قبیل شجاعت، اخلاص، بندگی، معنویت و … در وجود رزمندگان ما ریشه دواند و باعث نصرت الهی و پیروزی نهایی ایران اسلامی شد.

سبک‌زندگی حسینی

وی تاکید کرد: مسلمانان و محبان امام حسین علیه السلام باید تلاش کنند که در تمامی دوران عمرشان، زندگی خود را شبیه زندگی امام حسین کنند و سبک زندگی ایشان را داشته باشند.

رئیس سازمان تبلیغات بشرویه  ادامه داد:  عاشقان امام حسین علیه السلام همانطور که در همین زیارت اربعین خطاب به ایشان می فرمایند عِشْتَ سَعیداً وَ مَضَیْتَ حَمیداً وَ مُتَّ فَقیداً مَظْلُوماً شَهیداً یعنی ای امام حسین شما خوشبخت و سعادتمند زندگی کردید، باید زندگی خود را مثل اباعبدالله کنند.

حجت الاسلام نودهی ادامه داد: اگر سبک زندگی ما حسینی شود آن وقت  مثل خیلی از شهدا از جمله شهید حاج ابراهیم همت می شویم که آرزویش این بود مثل سیدالشهداء به شهادت برسد و آخر هم به آرزویش رسید و وقتی در جزیره مجنون ترکش خمپاره خورد، سر از بدنش جدا شد.

وی تاکید کرد : جاری شدن سبک زندگی حسینی در فرهنگ مردم باعث بصیرتی خواهد شد که در مقابل انواع توطئه ها، فتنه ها و دشمنی های استکبار جهانی مقاومت و ایستادگی داشته باشند و دوست و دشمن را به خوبی تشخیص و این شناخت باعث گرفتن تصمیم صحیح و درست شود.