نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی:

اردوی جهادی فنی و حرفه‌ای در مناطق محروم اقدام مفیدی است

آیت الله عبادی گفت: در خصوص اردوهای جهادی فنی و حرفه ای که در باب کمک رسانی به محرومین آن هم به زیبایی تمام صورت می‌گیرد باید گفت که اقدامی بسیار ارزشمند است اما نیازمند منابع می‌باشد.

به گزارش خبرنگار خاورستان،آیت الله سید علیرضا عبادی نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند امروز در دیدار با مدیرکل فنی و حرفه‌ای خراسان‌جنوبی گفت: اصولا فنی و حرفه ای یک نعمت پایدار و از نوع باقیات و صالحاتی است که برای جوانان عزیز ما در رفع مشکلات زندگیشان نفش موثری دارد.
وی افزود: در گذشته افراد برای فراگیری یک فن ساده باید سال‌ها در پیش یک استاد مشغول به کار می‌بودند اما امروز به برکت جمهوری اسلامی انواع مشاغل با سرمایه‌های میلیاردی امکانات، اساتید و… افراد می‌توانند در دوره‌های بسیار کوتاه، خیلی زود صاحب مهارت‌هایی شوند و این نعمت بزرگی است که در اختیار ما قرار داده شده است.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی بیان کرد: جمعیت کثیری که در طول سال می‌توانند وارد مراکز فنی و حرفه‌ای شوند و دوره‌هایی را بگذرانند و یک سری مهارت‌هایی به دست آورند، سرمایه ای ارزشمند برای کسب و کار و اجتماع محسوب می‌شوند.
آیت الله عبادی عنوان کرد: در خصوص اردوهای جهادی فنی و حرفه ای که در باب کمک رسانی به محرومین آن هم به زیبایی تمام صورت می‌گیرد باید گفت که اقدامی بسیار ارزشمند است اما نیازمند منابع می‌باشد.
وی اظهار کرد: پیشنهاد می‌شود اردوی جهادی مهارت آموزی در مناطق محروم را با همکاری سردار قاسمی فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی برگزار نمایید تا در قالب بسیج سازندگی بتوانید از ظرفیت‌های آنان بهره‌مندشوید.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: برای تأمین منابع این حرکت جهادی می‌توان از خیرین و دیگران کمک گرفت.
آیت الله عبادی افزود: طبیعتا سخت است که مردم روستایی که در کنار مرز زندگی می‌کنند، با این شرایط، وسایل خود را برای تعمیر به شهر آورند لذا اردوهای جهادی فنی و حرفه‌ای و خوشحال کردن دل محرومینی که نیازمند چنین خدمتی هستند، اقدامی بسیار مفید است.
وی بیان کرد: بسیج سازندگی در هر منطقه‌ای که حضور دارد می‌تواند مقدمات را فراهم کند و با تبادل نظراتی که با شما صورت می‌گیرد، شما می‌توانید حساب شده و با اطلاع قبلی در مناطق محروم حضور یابید و با وقت کم، بیشترین خدمت را ارائه دهید.
انتهای پیام/۱۲۷