امام جمعه موقت بیرجند:

ارز ترجیحی فساد زا بود

حجت الاسلام مشرفی گفت:ارز ترجیحی فساد زا بود و عایدات به افراد خاص و حتی به کشورهای دیگر می رسید لذا حذف آن ضروری است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، حجت الاسلام و المسلمین محسن مشرفی امام جمعه موقت بیرجند امروز در خطبه‌های نماز جمعه بیرجند، اظهار کرد: امروز ۲۳ اردیبهشت ماه سالروز لغو حق کاپیتولاسیون و امتیازات و ملحقات آن است.

وی با بیان اینکه فردا ۲۴اردیبهشت ماه نیز سالروز لغو امتیاز تنباکو است، افزود: این دو امتیاز یادآور افشارگری، فسادستیزی و مبارزه با استعمار و استکبار از سوی دو مرجع تقلید از جمله امام راحل و میرزا حسن شیرازی است.

امام جمعه موقت بیرجند با بیان اینکه امام راحل در مقابل مسئله کاپیتالاسیون ایستادگی کردند، اظهار کرد: با پیروزی انقلاب اسلامی بساط این قانون نگین درسال ۱۳۵۸ در مجلس برچیده شد.

حجت الاسلام مشرفی بیان کرد: همچنین ۲۴ اردیبهشت ماه سالروز موجودیت کشور جعلی و نامشروع اسرائیل است کشوری که وجود خارجی نداشت با هدف غصب سرزمین ملت فلسطین اعلام موجودیت کرد و از همان سال جنایت‌های زیادی را بر علیه این ملت مظلوم مرتکب شد.

وی به دیدار مقام معظم رهبری با رئیس جمهوری سوریه و امیر قطر اشاره کرد و گفت: مقام‌معظم رهبری در دیدار با امیر قطر فرمودند از جهان عرب توقع ورود صریح به میدان عمل سیاسی در مقابل جنایات رژیم اشغالگر است.

امام جمعه موقت بیرجند عنوان کرد: ایشان همچنین عملکرد دنیای عرب را در مسئله فلسطین مورد انتقاد قرار دادند و فرمودند رویکرد کشورهای عربی اگر از ترس رژیم صهیونیستی یا از روی طمع به آن است، باید بدانند امروز رژیم اشغالگر نه در شرایطی است که می‌توان به او طمع داشت و نه از او ترسید.

حجت الاسلام مشرفی عنوان کرد: به امید اینکه در آینده نزدیک این رژیم کودکش و اشتغالگر به طور کل از روی زمین محو شود.

وی به دیدار اخیر مقام معظم رهبری با معلمان و کارگران نیز اشاره کرد و گفت: یکی از مهمترین صحبتهای مقام معظم رهبری در دیدار با فرهنگیان این بود که زیرساخت اصلی هر تمدنی نیروی انسانی است و نسل جدید جامعه به خصوص دانش آموزان تمدن ساز هستند که باید با وجود خیلی سختی هایی که در این مسیر وجود دارد، فرهنگیان لحظه‌ای از نقشه راه مورد نظر مقام معظم رهبری غفلت نکنند.

امام جمعه موقت بیرجند گفت: دولت مردمی و انقلابی با مشارکت وزارت‌خانه‌های صمت و ‌جهاد کشاورزی مشغول یک جراحی اقتصادی است.

حجت الاسلام مشرفی گفت: با مطالعاتی که انجام شده و با تجربه هشت ماهه از فعالیت دولت، با اعترافی که همه متخصصان دارند و با اتفاق نظری که بین سران قوا و  قانونی که در این قضیه وجود دارد ان شاءالله این طرح به خوبی اجرا شود.

وی افزود: با توجه به بحران غذا و با توجه به بحرانی که در روسیه و اوکراین ایجاد شده است، با آمادگی هوشیاری و بصیرت مردم و موفقیت در طرح مهار کرونا این طرح نیز به خوبی اجرایی خواهد شد.

امام جمعه موقت بیرجند گفت: دولت سیزدهم با تزریق گسترده واکسن، بیماری کرونا را مهار کرد و کشور روی ریل تلاش و فعالیت قرارگرفته است.

حجت الاسلام مشرفی بیان کرد: با صحبت ارزشمندی که رئیس جمهور قبل از اجرای این طرح امید بخش داشت امید است که این طرح به موفقیت اجرایی شود و مردم ما به ویژه قشرهای ضعیف جامعه طعم شیرین آن را بچشند.

وی افزود: همه دستگاه‌ها و وزارت‌ خانه در همه بخش‌ها باید در فضای همدلی و جهاد گونه تلاش کنند تا ابعاد مختلف آرمان و اهداف این نظام و انقلاب یکی پس از دیگری محقق شود.

حجت الاسلام مشرفی تصریح کرد: ارز ترجیحی فساد زا بود و عایدات به افراد خاص و حتی به کشورهای دیگر می رسید لذا حذف آن ضروری است.

امام جمعه موقت بیرجند عنوان کرد: ۲۵ اردیبهشت بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی و پاسداشت زبان فارسی است.

حجت الاسلام مشرفی اظهار کرد: نقشه‌ای که مقام معظم رهبری ترسیم کردند این است که زبان ما حامل فرهنگ ایران است و ما باید فرهنگ غنی ایرانی و اسلامی خود را با سایر کشورها صادر کنیم.

وی به ۲۸ اردیبهشت ماه روز جهانی موزه‌ها اشاره کرد و گفت: حفظ و حراست و ترویج میراث گرانبهای این ملت زمینه سازی رشد و ارتقای همه جانبه کشور و منطقه در قالب میراث فرهنگی غنی ما حفظ و ترویج میشود.

امام جمعه موقت بیرجند با اشاره به ۱۷ شوال سالروز غزوه خندق و احزاب است که به روز فرهنگ پهلوانی و ورزش زورخانه ای نامگذاری شده اشاره کرد و افزود: از مسئولان باید سوال کرد که آیا به میزانی که اسامی ورزشکاران تبلیغ و ذکرد می‌شود آیا نامی از سردار رشید اسلام حمزه سیدالشهدا برده می شود؟ متاسفانه این اقدام صورت نمی‌گیرد و باید ابعاد شخصیتی این بزرگوار برای قشر جوان ما تشریح شود.

انتهای پیام/۱۲۷