مسئول کانون شعر و ادب خدمت رضوی خراسان‌جنوبی خبر داد

ارسال بیش از ۲۰۰ اثر از خراسان جنوبی به جشنواره “رازهای مکتب سلیمانی”/ شاعران استان توجه ویژه‌ای به سرودن شعر در وصف شهید سلیمانی دارند

حسامی گفت: از شهادت سردار سلیمانی تاکنون شاعران خراسان‌جنوبی توجه ویژه‌ای به سرودن شعر در وصف این شهید بزرگوار داشته‌اند به طوری که بیش از 200 اثر از خراسان جنوبی به جشنواره "رازهای مکتب سلیمانی" راه پیدا کرد و یک نفر حائز رتبه برتر شد.

به گزارش خاورستان، مراسم شب شعر برای گرامیداشت یاد و خاطره سردار قاسم سلیمانی و شهدای مقاومت در مسجد امین بیرجند برگزار شد.
در این مراسم ۱۰ نفر از شاعران برجسته خراسان جنوبی حضور داشتند و شعرهای خود را در رثای شهید سلیمانی و شهدای مقاومت قرائت کردند.
علی‌اکبر حسامی، مسئول کانون شعر و ادب خدمت رضوی خراسان‌جنوبی در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، اظهار کرد: هدف از برگزاری این شب شعر گسترش و تعمیق فرهنگ ایثار، مقاومت و شهادت، معرفی شهید سلیمانی به عنوان اسوه ایثار، اخلاص و عمل برای نسل نوجوان و جوان و ادای دین در مقابل آن شهید والامقام بوده است.
وی با بیان این‌که از دیرباز شعر به عنوان رسانه بسیار قوی و کارآمد تاثیر بسیاری زیادی در انتقال مفاهیم به نسل‌ها داشته است، افزود: شاعران خراسان‌جنوبی در سالگرد شهید سلیمانی و عشقی که به این شهید بزرگوار داشتند خودجوش تصمیم گرفتند شب شعر را با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار کنند.
این شاعر آیینی و توانمند خراسان جنوبی یادآور شد: شهید سلیمانی تمام عمر خود را برای آزادی و آزادی‌خواهی همه مستضعفان جهان گذاشته است و این مهم نشان می‌دهد این شهید هیچ ادعایی نداشته است و شاعران برای آرام‌کردن قلب‌های خودشان، شعرهایی در وصف این شهید سروده‌اند.
حسامی ضمن تاکید بر ولایت‌مداری به عنوان برترین شاخصه شهید سلیمانی، افزود: این شهید همواره در خدمت انقلاب، رهبر معظم انقلاب، ولایت و مردم بوده است.
وی تأکید کرد: این شهید مرتب می‌گفت “والله و الله مردم اگه دنیا و آخرت را می‌خواهید باید قلبتان را با قلب رهبری پیوند بزنید”.
مسئول کانون شعر و ادب خدمت رضوی خراسان‌جنوبی ضمن تاکید بر اینکه در حوزه شعر و ادب در خراسان جنوبی به شخصیت شهید سلیمانی توجه ویژه‌ای شده است، گفت: تاکنون جلسات متعددی از شب شعر و شعرخوانی به صورت مجازی برگزار شده است.
حسامی با بیان این‌که هفته گذشته شب شعری در حوزه هنری به صورت آنلاین برگزار شد، گفت: به علت شیوع بیماری کرونا سعی کردیم از بستر فضای مجازی برای برگزاری جلسات شعرخوانی استفاده کنیم.
وی تصریح کرد: از شهادت سردار سلیمانی تاکنون شاعران خراسان‌جنوبی توجه ویژه‌ای به سرودن شعر در وصف این شهید بزرگوار داشته‌اند به طوری که بیش از ۲۰۰ اثر از خراسان جنوبی به جشنواره “رازهای مکتب سلیمانی” راه پیدا کرد و یک نفر حائز رتبه برتر شد.
حسامی با بیان این‌که بزرگترین خواسته شهید سلیمانی از مردم و جوانان ولایت‌مداری بود، گفت: امیدواریم ملت ایران این خواسته را برآورده کنند.
انتهای پیام/۵/ ۱۴/ ۴