نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی:

اروپا منشا اصلی ولد نامشروعش یعنی ایالات متحده آمریکا است/ فرانسوی ها در الجزایر و سایر کشورهایی که حضور داشته اند آزادی را پایمال کرده اند

آیت الله عبادی با بیان اینکه اروپا هیچ‌گاه متمدن نبوده است، گفت: راه نجات بشر اسلام ناب است و شما دانش آموزان آگاه و مکتبی بایستی بشر را از دست این غول های بیابانی وحشی(اروپایی ها و آمریکا) نجات دهید.

به گزارش خبرنگار خاورستان، آیت الله حاج سید علیرضا عبادی نماینده مقام معظم رهبری در خراسان جنوبی امروز (۱۲ آبان) در دیدار مسئولان تشکل های دانش آموزی خراسان جنوبی ضمن عرض تبریک ایام میلاد پیامبراکرم(ص) و امام جعفر صادق(ع) و بزرگداشت روز دانش آموز و مبارزه با استکبار جهانی،گفت: مکتب های پر ادعا و بی محتوای شرق و غرب نه تنها به بن بست و رسوایی رسیدند اما با همه تلخی ها می تواند برای آرمان همه انبیاء یعنی تمدن اسلامی زمینه ساز باشد
وی در ادامه افزود: علم در حالی که پیشرفت های شگفت ایجاد می کند در ذات خودش به تنهایی تمدن ساز نیست، در حالی که علم بسیاری از مشکلات را آسان می کند و بسیاری از امور آسان را نیز مشکل می‌کند اما آن علم و تکنیکی که همراه با تزکیه نفسانی باشد در جهت خودسازی و جامعه سازی بر اساس اصول موثر است و همه اهل دانش و بینش اعتراف دارند که ما با آن فاصله داریم به همین دلیل این نوع علم و تکنیکی که باید بشر را کمک می‌کرد متاسفانه قدرتی شد در در دست انسان‌های ستمگر و باعث ویران شدن شهرها و آواره کردن مردم شد.
حجت الاسلام و المسلمین حاج آقای عبادی افزود: بشر باید بر اساس خودسازی و بر اساس ایمان، اخلاق، ایثار و محبت تمدن اسلامی این داعیه انبیاء را تجربه کند.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به وضعیت اروپا، گفت: اروپایی که به عنوان سیاست و فرهنگ مطرح بوده هیچ وقت در طول تاریخ متمدن نبوده، چه در دورانی که در جهل و نادانی به سر برده است یا در دورانی که صاحب علم و دانش و دانشمند بوده است و روش و شیوه آن، شیوه ظلم و بی عدالتی بوده است.البته مراد ما اروپای جغرافیایی و جمعیتی نیست چون آن هم سرزمینی است مانند بقیه سرزمین ها که مخلوق خداست و انسان خوب و فرهیخته همه جا هست.
امام جمعه بیرجند با اشاره به این که اروپا منشا اصلی ولد نامشروعش یعنی ایالات متحده آمریکا است، افزود: مشخص است که این اروپایی ها مهمان‌های ناخوانده‌ای بودند که به سرزمین جدیدی وارد شدند و نشانه فرهنگشان هم این بود که از ۸۰ میلیون نفر از جمعیت صد میلیونی جمعیت بومی آمریکا را به کیفیت های مختلف قتل عام کردند و بالای مقبره آنها ایالات متحده را ساخته‌اند و بعد از اینکه در سطح بین المللی وجود یافتند جنگ های جهانی را راه انداختند و بعد از آن به بیش از پنجاه کشور از جمله ویتنام، میانمار، عراق و افغانستان تعدی و تجاوز غیرقانونی کردند و بیش از هفتاد سال است که فلسطین را همراه با یک دروغ بزرگ به صهیونیست ها تقدیم کردند و مردم را قتل عام و آواره نمودند.
آیت الله عبادی با اشاره به اینکه رییس جمهور فرانسه اهانت به پیامبر اکرم(ص) را آزادی بیان می‌دانند افزود: برای تفهیم آزادی بیان فرانسوی ها از مردم الجزایر بپرسید که چگونه این آزادی بیان معنا می‌شود.
وی در ادامه افزود: فرانسوی ها در الجزایر مردم بی گناه آواره کرده و کشتند و آزادی را پایمال کردند.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی ادامه داد: هر جا ردپایی از آمریکا و کشورهای اروپایی همچون فرانسه دیدهمی‌شود حق مردم آن منطقه را پایمال می کنند و با حمایت از عوامل تروریستی دست به جنایات وحشتناک می‌زنند و پناهگاه منافقین و تروریست هایی مانند بنی صدر و کسانی که دست به ترور ۱۷ هزار نفر از مردم ایران زدند شده اند، آیا اینها واقعا طرفدار آزادی هستند؟
آیت الله عبادی با اشاره به اینکه اسلام ناب پاسخگوی همه ی خواسته های مردم برای دستیابی به یک تمدن صحیح است، گفت: به هر حال باید تجدید نظری حساب شده صورت بگیرد و بر اساس مبانی صحیح زیرساختی اندیشه و فکر انسانی تنها اسلام ناب به معنی صحیحش نه اسلام آمریکایی و انگلیسی، پاسخگوی خواسته مردم است.
وی در ادامه افزود: در گام اول انقلاب آزمون و خطا داشتیم و دشمنان نیز انواع و اقسام شرایط را برای متوقف کردن جریان انقلاب انجام داد اما عملا همه آنها رسوا شد.
امام جمعه بیرجند تصریح کرد: امروز در گام دوم انقلاب بهترین و مناسب ترین نیروها که توان پیاده کردن آرمان بزرگ انقلاب که رسیدن به تمدن اسلامی است، را دارند نوجوانان و جوانان هستند.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی در پایان سخنان خود ضمن دعای خیر برای دانش آموزان ایران اسلامی، گفت: ما دعا می کنیم و اگر در جمع شما نبودیم، ولی شما نجات بشر را از دست این غول های بیابانی وحشی که مجهز به دانش و تکنیک شدند و کارشان هم ویران کردن است. ( وَإِذَا تَوَلَّىٰ سَعَىٰ فِي الْأَرْضِ لِيُفْسِدَ فِيهَا وَيُهْلِكَ الْحَرْثَ وَالنَّسْلَ ۗ وَاللَّهُ لَا يُحِبُّ الْفَسَادَ)
انتهای پیام/۱۴۳