بسته انتخاباتی خاورستان 4

از اعلام رسمی اسامی نامزد های ریاست جمهوری تا اعلام غیر رسمی اسامی نامزد های شورای اسلامی شهر

در چهارمین بسته انتخاباتی خاورستان از اسامی رسمی نامزدهای ریاست جمهوری تا اعلام غیر رسمی نامزد های شورای اسلامی و خرید واجاره پیج و کانال در فضای مجازی می خوانید.

به گزارش خبرنگار خاورستان،مهمترین خبرامروز بسته انتخاباتی اعلام نامزد های ریاست جمهوری است که از شب گذشته در فضای مجازی منتشر شده بود و امروز به طور رسمی توسط وزارت کشور اعلام شد،ستاد انتخابات وزارت کشور در اطلاعیه شماره ۱۵ خود اسامی داوطلبان انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری را اعلام کرد.
در اجرای ماده ۶۰ قانون انتخابات ریاست جمهوری به آگاهی مردم شریف ایران می‌رساند اسامی نامزد‌های انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری اسلامی ایران که صلاحیت آنان مورد تایید شورای نگهبان قرار گرفته است به ترتیب حروف الفبا به شرح زیر است:
۱. آقای سعید جلیلی فرزند محمدحسن کد نامزد ۲۲،
۲. آقای سیدابراهیم رئیس الساداتی مشهور به رئیسی فرزند سیدحاجی کد نامزد ۳۳،
۳. آقای محسن رضایی میرقائد فرزند نجف کد نامزد ۴۴،
۴. آقای علیرضا زاکانی فرزند حسین کد نامزد ۵۵،
۵. آقای سیدامیر حسین قاضی زاده هاشمی فرزند سیدحسن کد نامزد ۶۶،
۶. آقای محسن مهرعلیزاده فرزند رحیم کد نامزد ۷۷،
۷. آقای عبدالناصر همتی فرزند احمدعلی کد نامزد ۸۸
بر اساس ماده ۶۶ قانون فعالیت انتخاباتی نامزد‌های ریاست جمهوری رسما از تاریخ اعلام اسامی آنان به وسیله وزارت کشور آغاز و تا ۲۴ ساعت قبل از شروع اخذ رای خاتمه می‌پذیرد.
دومین خبر اینکه علی لاریجانی یکی از نامزد های ریاست جمهوری با صدور بیانیه‌ای با اشاره به اعلام اسامی کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری، نوشت: همه برای اعتلای ایران در انتخابات حاضر شوند.
لاریجانی با صدور بیانیه‌ای پیرامون اعلام نظر شورای نگهبان مبنی بر عدم احراز صلاحیت او در انتخابات ریاست‌جمهوری، نوشت: در این دوره از انتخابات، بر حسب وظیفه اسلامی، ملّی و انقلابی و بر اساس تأکید رهبر معظّم انقلاب اسلامی مبنی بر حضور حداکثری در انتخابات و توصیه مراجع عظام تقلید و برخی صاحب‌نظران دانشگاهی و اقشار مختلف مردم، لازم دیدم برای خدمتگزاری به ملّت، به صحنه انتخابات وارد شوم.
وی با بیان اینکه با حمایت شما عزیزان بخصوص نخبگان جامعه، برای رفع مشکلات پیش روی ملّت، عزمی راسخ داشتم، تاکید کرد: اما حال آنکه روند انتخابات اینگونه رقم زده شد، بنده وظیفه خویش را در پیشگاه الهی و ملّت عزیز انجام داده‌ام و راضی به رضای الهی هستم و از همه کسانی که در این مدّت کوتاه، ابراز لطف فرمودند، سپاسگزارم و امیدوارم برای اعتلای ایران اسلامی، در انتخابات حضور یابید.
سومین خبر اینکه آیت الله رئیسی در اولین توییت خود بعد از تایید صلاحیتش نوشت: از دیروز عصر که از نتایج تعیین صلاحیت ها مطلع شدم، شاید شماها و خود آقایان هم خبر نداشته باشند، من تماس هایی گرفتم و در حال انجام رایزنی هایی هستم که صحنه انتخابات، رقابتی تر و مشارکتی تر شود.
از اخبار انتخابات کشوری که بگذریم مهدی قهرمانی دبیر ستاد انتخابات خراسان جنوبی در جلسه ویدئوکنفرانسی روابط عمومی های فرمانداری های شهرستان های تابعه خراسان جنوبی قهرمانی بر پرهیز از تضییع حقوق مردم در جریان تبلیغات تأکید کرد و گفت: نامزدهای انتخاباتی باید مراقب باشند در جریان تبلیغات به مبلمان شهری و فضای عمومی آسیبی وارد نشود.
و اما شنیده های انتخاباتی خاورستان حکایت از این دارد که دارد در برخی از کانال ها و فضای مجازی اسامی کاندیداهای شورای اسلامی شهر را منتشر می کنند که هنوز این اسامی توسط فرمانداری ها اعلام نشده است.
دومین شنیده انتخاباتی خاورستان این است که در بین نامزد های انتخابات شورای اسلامی شهرقاین نیز به خاطر حاشیه اخیر شهرداری اختلاف زیاد وجود دارد و یکدیگر را مقصر این موضوع می دانند.
از بیرجند هم خبر می رسد که برخی نامزدهای شورای اسلامی قصد خرید و اجاره پیج ها و کانال ها در فضای مجازی دارند تا بتوانند در این دوره که تبلیغات مجازی خواهد بود عقب نمانند و هزینه های خوبی برای این موضوع در نظر می گیرند و از طرفی دیگر نیز برخی از لیست که اکثر آنان جوانان هستند در حال برنامه ریزی تولید ،محتوی و تشکیل گروه برای فضای مجازی در انتخابات هستند.
قرار است فردا جلسه توجیهی برای کاندیدا ها شورای اسلامی شهر بیرجند هم برگزار شود و باید و نباید ها به این عزیزان یادآوری شود.
انتهای پیام/۳