بسته انتخاباتی خاورستان 2

از تایید صلاحیت ۹۵ درصدی داوطلبان شوراهای اسلامی روستا تا اختلاف در اردوگاه اصلاح طلبان

در دومین بسته انتخاباتی خاورستان از تایید صلاحیت 95 درصد دوطلبین شورای اسلامی رو و عشایر خراسان جنوبی تا جلسات شبانه نامزدها و اختلاف در اردوگاه اصلاح طلبان می خوانید.

به گزارش خبرنگار خاورستان،غلامرضا حسین پور دبیر هیات عالی نظارت شورا‌های اسلامی خراسان جنوبی گفت:از ۵ هزار و ۳۲۱ داوطلبان ثبت نام شده برای این شورا در استان، هیات نظارت بخش صلاحیت ۱۵۴ نفر و هیات اجرایی، صلاحیت ۷۱ نفر را رد کرده اند که بدین ترتیب ۵ هزار و ۵۶ نفر تایید صلاحیت شدند.
وی با بیان اینکه ۲۲۵ نفر از داوطلبان ششمین دوره انتخابات شورا‌های روستا و مناطق عشایری خراسان جنوبی رد صلاحیت شدند،گفت: همچنین تاکنون ۸۴ نفر از داوطلبان شوراهای روستا، انصراف دادند و دو نفر هم متاسفانه فوت کردند.
وی با بیان اینکه داوطلبان رد صلاحیت شده از فردا به مدت ۴ روز (تا ششم خرداد) فرصت دارند درخواست خود را برای بررسی مجدد در هیات‌های نظارت شهرستانی، ثبت کنند، افزود: هیات‌های نظارت شهرستان‌ها تا ۱۵ خرداد فرصت دارند به اعتراض داوطلبان رد صلاحیت شده رسیدگی کنند.
دبیر هیات عالی نظارت شورا‌های اسلامی استان گفت: به ۱۴ روستایی که در زمان ثبت نام داوطلبان شورا‌های روستایی به حد نصاب برگزاری انتخابات نرسیدند، خوشبختانه در مرحله بررسی صلاحیت‌ها، روستای دیگر اضافه نشد.
از خیر هیات نظارت که بگذریم، خبرها حاشیه ای و غیر رسمی در خصوص دیدارها و جلسات داوطلبین شورای اسلامی شهر بسیار زیاد است از دعوت شبانه ،دیدار با کرگران تا دعوت در نشست مجازی.
شنیده حکایت از اختلاف در لیست ها هم زیاد است و حتی در لیست شانا نیز بر اسامی اسامی نهای اختلاف نظر وجود دارد.
عده ای از جوانان نیز به دنبال لیست نهای برای شورای اسلامی شهر هستند که موجب نگرانی برخی بزرگان شده است.
از خبرهای انتخاباتی شورای اسلامی که بگذاریم اخبار گمانی زنی اعلام نتایج شورای نگهبان ادامه دارد که بنا به گفته سخنگوی شورای نگهبان احتمال اینکه زودتر از پایان ۵ روز دوم، اسامی نهایی کاندیداها را اعلام کنیم، وجود دارد و هر وقت به نتیجه برسیم، اعلام خواهیم کرد.
هنوز اسامی نامزد های نهایی ریاست جمهوری اعلام نشده که برخی های مسئولان ستاد های استانی مشخص شده اند و حتی طبق شنیده در پست ریاست ستاد های هم اختلافاتی وجود دارد.
طبق شنیده ها اختلاف در اردوگاه اصلاح طلبان بسیار بالا است و به چند دسته تقسیم شده اند، تعدادی از آنها با لیدری یکی اصلاح طلبان استان ساکن تهران به دنبال تاجزاده هستند، عده ای هم که تقریبا حامیان دولت فعلی هستند با هم لیدری یکی نمایندگان سابق استان در مجلس شورای اسلامی و رفتن به تهران و برگزاری جلسات با لاریجانی گفتگو کردند و عده ای نیز همچنان سکوت اختیار کرده اند.
انتهای پیام /۳