مسئول بسیج سازندگی سپاه انصارالرضا(ع)خراسان جنوبی خبر داد:

از توزیع ۴۸ هزار بسته معیشتی تا آزادی ۳۱ زندانی غیر عمد در مرحله دوم کمک های مومنانه

هنری با بیان اینکه در مرحله دوم از گام اول نهضت کمک مومنانه سال ۱۴۰۰ بیش از ۴۸ هزار سبد معیشتی توزیع شده،گفت: در مرحله دوم از گام اول در دهه کرامت تعداد ۳۱ زندانی جرایم غیر عمد با مبلغ ۶۵۰ میلیون تومان آزاد شده اند.

به گزارش خبرنگار خاورستان،مهدی هنری مسئول بسیج سازندگی سپاه انصارالرضا(ع) ضمن تبریک دهه کرامت و ولادت امام رضا(ع) اظهار کرد با توجه به تاکیدات مقام عظمای ولایت مبنی بر برگزاری نهضت کمک مومنانه، در ماه شعبان سال گذشته در استان این نهضت بزرگ آغاز به کار کرد و در بازه‌های زمانی مختلف تاکنون چندین مرحله از این رزمایش بزرگ در سطح استان برگزار شده است.
وی افزود:در ادامه مراحل قبلی نهضت کمک مومنانه که حماسه و موج امید را در جامعه ایجاد کرد و موجب همدلی بین نهادها،دستگاه های اجرایی،گروه های جهادی و اقشار بسیج و آحاد مردم گردید، اجرای مرحله دوم از گام اول سال ۱۴۰۰ نهضت کمک مومنانه در دهه کرامت و با استفاده از ظرفیت تمامی نهادهای خدمت رسان، دستگاه های اجرایی، گروهای جهادی و اقشار مختلف بسیج و آحاد همیشه در صحنه مردمی در جهت هم افزایی و ارائه خدمات هرچه بهتر در زمینه اشتغال کار خود را آغاز کرد.
مسئول بسیج سازندگی خراسان جنوبی با اشاره به خدمات ارائه شده در مرحله دوم از گام اول نهضت کمک مومنانه سال ۱۴۰۰ گفت: در زمینه تهیه و توزیع سبد معیشتی بیش از ۴۸ هزار سبد معیشتی، ۵۰۰ دست کفش و لباس، هزار و ۳۰۰ عدد لوازم زندگی، ۴ هزار و ۲۵۰ کارت هدیه و کمک نقدی، بیش از ۵۵۰ هزار پرس غذای گرم، ۴۱۲ هزار قرص نان و ۵ هزار کیلوگرم گوشت قربانی توزیع شده است که جمعاً ارزش این خدمات ارائه شده به بیش از ۳۳ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان می رسد.
هنری عنوان کرد: در عرصه بهداشت و درمان نیز مبلغ ۲۶۸ میلیون تومان در تهیه بیش از ۳۰ هزار بسته بهداشتی و برای ۴۳۸ نفر دارو و تجهیزات پزشکی هزینه شده است.
وی ادامه داد: در راستای ازدواج آسان ۲۱۶ سری جهیزیه به ارزش ۳ میلیارد و ۷۶۸ میلیون تومان توزیع شده است.
هنری به آزاد سازی زنداینان جرایم غیر عمد در راستای رزمایش نهضت کمک مومنانه اشاره کرد و گفت: در مرحله دوم از گام اول در دهه کرامت تعداد ۳۱ زندانی جرایم غیر عمد با مبلغ ۶۵۰ میلیون تومان آزاد شده اند.
وی خاطرنشان کرد: در کمیته آموزش و پرورش نیز در زمینه توزیع لوازم التحریر بیش از ۷۰۰ بسته به ارزشی بالغ بر ۶۰ میلیون تومان می باشد
مسئول بسیج سازندگی خراسان جنوبی در مورد پرداخت وام قرض الحسنه به متقاضیان عنوان کرد که در این مرحله بیش از ۶۰۰ فقره وام به ارزش بیش از ۱۶ میلیارد تومان جهت رفع مایحتاج زندگی، افراد و مشاغل آسیب دیده از کرونا و تسهیلاتی در زمینه های اشتغال، مسکن و … اعطا شده است وی افزود: جمع ارزش کل تسهیلات و وام قرض الحسنه در این مرحله ۲۴ میلیارد تومان می باشد.
هنری بیان کرد: علاوه بر تسهیلات، ارزش ریالی تمامی خدمات انجام شده در مرحله دوم از گام اول نهضت کمک مومنانه (دهه کرامت) را بیش از ۶۳ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان است
انتهای پیام /۳