خبرهای 10 مرداد کانال پلیس خراسان جنوبی؛

از توقیف پژو ۴۰۵ در نهبندان تا کشف مواد افیونی در بیرجند/ تریلی حامل سوخت قاچاق توقیف شد

محمود علی پور فرمانده انتظامی"طبس" از توقیف یک تریلی حامل 25 هزار لیتر سوخت قاچاق و دستگیری یک متهم در این شهرستان خبر داد.

به گزارش خاورستان، حسن شجاعی نسب جانشین فرمانده انتظامی استان از کشف محموله حشیش و تریاک از یک سواری پژو در شهرستان نهبندان خبر داد و گفت: در این رابطه یک متهم دستگیر شده است.
وی افزود: مأموران انتظامي شهرستان”نهبندان” اطلاعاتی مبنی بر حمل مواد مخدر توسط سوداگران مرگ در محورهای مواصلاتی دریافت کردند كه تیم های عملیاتی مبارزه با مواد مخدر برای بررسی موضوع اعزام شدند.
وی بیان کرد: ماموران هنگام کنترل محورهای فرعی شهرستان “نهبندان” به یک خودروی سواری پژو ۴۰۵ كه با سرعت بالایی در حال حركت بود، مشکوک و با علایم هشدار دهنده به راننده خودرو دستور ايست دادند که وی با مشاهده مأموران بر سرعت خود افزود و متواری شد.
جانشین فرمانده انتظامی خراسان جنوبی افزود: ماموران خودروي حامل مواد مخدر را تعقيب و با انجام به موقع اقدامات پليسي و با رعایت قانون به کارگیری سلاح چند گلوله به سمت خودرو شلیک کردند، و راننده خودرو که عرصه را بر خود تنگ دید به ناچار متوقف شد.
سرهنگ شجاعی نسب با بیان این که مأموران در بازرسی تکمیلی از خودرو ۷۶ کیلو و ۸۰۰ گرم حشیش و ۱۰ کیلوگرم تریاک کشف کردند، تصریح کرد: در این عملیات مجموعا ۸۶ کیلو و ۸۰۰ گرم انواع مواد مخدر کشف شد.
این مقام ارشد انتظامی خاطرنشان کرد: مأموران در این زمینه یک متهم دستگیر کردند که متهم دستگیر شده به همراه پرونده به مراجع قضائی معرفی و روانه زندان شد.$
کشف ۳۹۱ کیلوگرم مواد افیونی در بازرسی از کامیونت باری در”بیرجند”
سردار ناصر فرشید فرمانده انتظامی استان گفت: مأموران پلیس مبارزه با مواد مخدر استان در بازرسی تخصصی از یک کامیونت باری که قبلا توقیف و روانه پارکینگ شده بود، ۳۹۱ کیلوگرم مواد افیونی از نوع تریاک و حشیش کشف کردند.
وی افزود : مأموران پلیس مبارزه با مواد مخدر استان خراسان جنوبی هنگام انتقال کامیونت حامل مواد مخدر به پارکینگ در بازرسی تخصصی از آن ۲۴۶ كيلوگرم ترياك و ۳۷ كيلوگرم حشيش کشف کردند.
وی با بیان این که مأموران قبلا نیز ۱۰۸ کیلوگرم حشیش در بازرسی از این خودرو کشف کرده اند؛ تصریح کرد: در عملیات مأموران پلیس مجموعا ۲۴۶ کیلوگرم تریاک و ۱۴۵کیلوگرم حشیش کشف و یک متهم در این رابطه دستگیر شده است.
فرمانده انتظامی استان خراسان جنوبی با بیان این که در مجموع این عملیات ۳۹۱ کیلوگرم تریاک و حشیش کشف شده است؛ خاطر نشان كرد: پلیس با تلاش شبانه روزی و ارتقاء سطح اشراف اطلاعاتی خود هرگز اجازه جولان به قاچاقچیان مواد مخدر را نخواهد داد و با آنان قاطعانه برخورد خواهد کرد.
توقیف تریلی حامل ۲۵ هزار لیتر سوخت قاچاق در”طبس”
سرهنگ محمود علی پور فرمانده انتظامی”طبس” از توقیف یک تریلی حامل ۲۵ هزار لیتر سوخت قاچاق و دستگیری یک متهم در این شهرستان خبر داد.
وی افزود: با اعلام مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر یک مورد واژگونی تانکر سوخت در محور طبس به”ده محمد” بلافاصله مأموران گشت انتظامي، نیروهای امدادی و آتشنشانی به دلیل حساسیت موضوع به محل حادثه اعزام شدند.
علی پور بیان کرد: مأموران با حضور در محل حادثه مشاهده کردند، بدنه تانکر به دلیل واژگونی شکسته و تمامی ۲۵ هزار لیتر سوخت از تانکر خارج شده است و صحنه حادثه توسط پلیس و عوامل امدادی بدون هیچ گونه مورد خاصی جمع آوری شد.
فرمانده انتظامی شهرستان طبس گفت: ماموران انتظامی پس از جمع آوری صحنه متوجه شدند که تمامی ۲۵ هزار لیتر سوخت خارج شده از تانکر قاچاق بوده است، که در همین خصوص پرونده ای تشکیل و با هماهنگی مراجع قضائی خودرو توقیف و به پارکینگ منتقل شد.
سرهنگ علیپور با بیان این که در این رابطه یک متهم دستگیر شده است و به همراه پرونده به مراجع قضائی معرفی شده است؛ تصریح کرد: پليس با تمام توان و با جديت همواره با قاچاقچيان و اخلال گران نظام اقتصادي کشور مبارزه خواهد کرد.
حمل ۹۸ کیلو تریاک با سواری پژو در”سربیشه”
فرمانده انتظامی شهرستان”سربیشه” گفت: مأموران انتظامی در بازرسی از يك سواری پژو ۹۸ کیلو گرم تریاک کشف کردند.
احمدرضا کارگر عنوان کرد: مأموران انتظامی شهرستان”سربیشه” با انجام اقدامات اطلاعاتی، اخباری مبنی بر انتقال محموله مواد مخدر توسط سوداگران مرگ در محورهای فرعی شهرستان دریافت کردند که پیگیری موضوع و دستگیری متهمان در دستور کار پلیس قرار گرفت.
وی بيان کرد: مأموران هنگام کنترل خودروهای عبوری در محورهای فرعی شهرستان سربیشه به يک سواری پژو ۴۰۵ كه با سرعت در حال حركت بود مشكوك شدند و با علائم هشدار دهنده خودرو را متوقف کردند.
فرمانده انتظامی شهرستان سربيشه افزود: مأموران در بازرسی از خودرو ۳ کوله پشتي حاوی ۹۸ کیلوگرم تریاک کشف و یک متهم دستگیر کردند که متهم دستگیر شده با تشکیل پرونده جهت سير مراحل قانوني به مراجع قضائي معرفي شد.
سرهنگ کارگر تصريح كرد: پليس در راستای برقراری نظم و امنیت و آرامش عمومی برای هموطنان عزیز درتمامی ساعات شبانه روز از هيچ تلاشي فروگذار نخواهد کرد.
انتهای پیام/۱۲۷