خبرهای 9 مرداد کانال پلیس خراسان جنوبی؛

از حمل ترياک با پژو در سربيشه تادستگیری ۳ سوداگر مرگ در بیرجند

سردار فرشید از کشف 237 كيلو و 300 گرم تریاک در شهرستان"سربيشه" خبر داد و گفت: در این رابطه 2 متهم دستگیر شده است.

به گزارش خاورستان، به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار ناصر فرشید فرمانده نیروی انتظامی خراسان‌جنوبی اظهار کرد: مأموران انتظامي شهرستان”سربيشه” اطلاعاتی مبنی بر حمل مواد مخدر توسط سوداگران مرگ در محورهای فرعی دریافت کردند كه تیم های عملیاتی مبارزه با مواد مخدر برای بررسی موضوع اعزام شدند.
وی بیان کرد: ماموران هنگام کنترل محورهاي فرعي در شهرستان سربيشه به یک خودروي سواري پژو ۴۰۵ كه با سرعت در حال حركت بود، مشکوک و با علائم هشدار دهنده به راننده خودرو دستور ايست دادند که وی با مشاهده مأموران بر سرعت خود افزود و متواری شد.
فرمانده نیروی انتظامی خراسان جنوبی افزود: ماموران خودروی حامل مواد مخدر را تعقيب و با انجام به موقع اقدامات پليسي آن را متوقف كردند كه در بازرسی ازآن ۲۳۷ کیلو و ۳۰۰ گرم ترياک كشف شد.
سردار فرشید با بيان اين‌كه مأموران در اين رابطه خودرو را توقيف و ۲ متهم دستگير كردند؛ خاطر نشان كرد: پلیس با تلاش شبانه روزی و ارتقاء سطح اشرافیت اطلاعاتی خود هرگز اجازه جولان به قاچاقچیان مواد مخدر را نخواهد داد و با آنان قاطعانه برخورد خواهد کرد.
انهدام باند سارقان در”بیرجند”
فرمانده انتظامی بیرجند از انهدام باند سارقان قطعات خودرو و موتور سیکلت در این شهرستان خبر داد و گفت: در این زمینه ۳ سارق دستگیر و ۸ فقره سرقت کشف شد.
علیرضا فولادی اظهار داشت: با وقوع سرقت های متعدد قطعات خودرو و موتورسیکلت در سطح شهرستان بیرجند، بررسی موضوع به صورت ويژه در دستور كار پلیس قرار گرفت.
وي افزود: ماموران انتظامی کلانتری ۱۲ شهرستان بیرجند با انجام اقدامات اطلاعاتی و تحقیقات گسترده پلیسی، یک نفر مظنون به سرقت را شناسایی کردند و پس از هماهنگی با مقام قضائی وی را در عملياتی غافلگيرانه در مخفیگاهش به همراه یکی از همدستانش دستگير کردند.
فرمانده انتظامی شهرستان بیرجند بيان داشت: در ادامه عملیات مأموران پلیس ۲ همدست دیگر متهم را دستگیر کردند که متهمان دستگیر شده به ۸ فقره سرقت در سطح شهرستان بیرجند لب به اعتراف گشودند.
سرهنگ فولادی با اشاره به این که در این خصوص ۴ متهم دستگیر و به همراه پرونده به مراجع قضائی معرفی شدند، گفت: شهروندان خودروهاي خود را به سيستم ايمني مجهز کرده و از نگهداري اشياء و اموال قيمتي در وسایل نقلیه خودداري کرده و هرگونه موارد مشکوک را با مرکز فوريت هاي پليسي ۱۱۰ یا با سامانه پیامکی ۱۱۰۵۶ به پلیس اطلاع دهند.
قاچاق ۴۶ كيلو حشیش در”قاین”
جانشین فرمانده انتظامی استان گفت: ماموران انتظامي شهرستان”قاین” در بازرسي از يك سواری پراید ۴۶ کیلو و ۶۵۰ گرم حشیش کشف کردند.
حسن شجاعی نسب اظهار داشت: مأموران انتظامي پاسگاه”قومنجان” شهرستان قاین هنگام كنترل خودروهاي عبوري و گشت زنی به یک سواری پراید مشکوک شدند و خودرو را جهت بررسي بيشتر متوقف كردند.
وی افزود: ماموران در بازرسي از سواری پراید، ۴۶ كيلو و ۶۵۰ گرم حشیش که به طرز ماهرانه ای داخل خودرو جاساز شده بود کشف كردند.
جانشین فرمانده انتظامي استان خراسان جنوبی افزود: ماموران در اين رابطه يك خودرو توقيف و یک متهم دستگیر كردند که به همراه پرونده به مراجع قضائی معرفی شد.
سرهنگ شجاعی نسب بر مبارزه جدی و بی امان با قاچاقچیان مواد مخدر و سوداگران مرگ تأکید کرد و گفت: شهروندان در صورت مشاهده افراد و یا خودروهای مشکوک بلافاصله مراتب را به مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ اطلاع دهند.#
کشف ۹۷ کیلوگرم تریاک و دستگیری ۳ سوداگر مرگ در”بیرجند”
رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان از کشف ۹۷ کیلوگرم تریاک در بازرسی از یک کامیون باری در شهرستان”بیرجند” خبر داد و گفت: در اين رابطه ۳ متهم دستگير شده است.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سرهنگ”غلامرضا شاهوردی” اظهار داشت: مأموران پلیس مبارزه با مواد مخدر استان خراسان جنوبی هنگام کنترل خودروهای عبوری در محور”سربیشه به بیرجند” به یک کامیون باری مشکوک شدند و با علائم هشدار دهنده به راننده خودرو دستور ایست دادند.
وی بيان داشت: ماموران پس از هماهنگي با مقام قضائي در بازرسي تكميلي از کامیون، ۹۷ كيلوگرم ترياك كه به طرز ماهرانه اي داخل خودرو جاساز شده بود کشف كردند.
رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان خراسان جنوبی افزود: مأموران در اين رابطه يك خودرو توقيف و ۳ متهم دستگیر کردند که متهمان دستگیر شده با تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شدند.
سرهنگ شاهوردی با اشاره به برخورد قاطع پلیس با قاچاقچیان مواد مخدر تصریح کرد: پليس در راستای برقراری نظم، امنیت و آرامش عمومی برای هموطنان عزیز در تمامی ساعات شبانه روز از هيچ تلاشي فروگذار نخواهد کرد.
انتهای پیام/۱۲۷