خبرهای کانال پلیس 25 خرداد؛

از دستگیری سارق با کشف ۶ فقره سرقت در بشرویه تا خاموشی دستگاه‌های استخراج ارز دیجیتال غير مجاز در سرايان

وطن دوست فرمانده نیروی انتظامی سرایان گفت: 6 دستگاه استخراج ارز ديجيتال قاچاق به ارزش يک ميليارد و 200 میلیون ریال در شهرستان سرایان کشف شد.

به گزارش خاورستان، علی وطن دوست فرمانده نیروی انتظامی شهرستان سرايان از كشف ۶ دستگاه استخراج ارز ديجيتال قاچاق به ارزش يک ميليارد و ۲۰۰ میلیون ریال در اين شهرستان خبر داد و گفت : مأموران در اين رابطه ۲ متهم دستگير كردند.
وی افزود: مأموران انتظامی اخباری مبنی بر نگهداری تعدادی دستگاه استخراج ارز ديجيتال در یکی از انبارهای واقع در شهرک صنعتی شهرستان سرايان دریافت کردند که بلافاصله پیگیری موضوع در دستور كار مأموران پلیس قرار گرفت.
فرمانده نیروی انتظامی شهرستان سرايان بیان کرد: مأموران با انجام تحقیقات تخصصی و پلیسی، محل نگهداری دستگاه‌های استخراج ارز دیجیتال را شناسایی کردند که پس از هماهنگی با مقام قضائی با رعایت حقوق شهروندی این محل را بازرسی کردند.
وطن دوست عنوان کرد: مأموران در بازرسی و پاکسازی از این محل ۶ دستگاه استخراج ارز دیجیتال غير مجاز کشف و ۲ متهم دستگیر کردند.
وی با بيان این‌که متهمان دستگیر شده به همراه پرونده به مراجع قضائی معرفی شدند، تصریح کرد: ارزش ریالی این اقلام غیر مجاز توسط کارشناسان مربوطه بیش از يک ميليارد و ۲۰۰ میلیون ریال برآورد شده است.
فرمانده نیروی انتظامی شهرستان سرايان خاطر نشان كرد: عزم پلیس در برخورد با مفسدان اقتصادی و افرادی که به هر نحو فعالیت‌های اقتصادی غیر قانونی می‌کنند جدی است و بدون مماشات با آنان برخورد خواهد شد.
محموله قاچاق به مقصد نرسید
جواد بخشی رئیس پلیس امنیت اقتصادی خراسان‌جنوبی گفت: مأموران پلیس در بازرسی از ۷ اتوبوس مسافربری، انواع کالای قاچاق به ارزش ۸۰۰ میلیون ریال كشف كردند.
وی افزود: مأموران پلیس امنیت اقتصادی خراسان جنوبی در اجرای طرح مبارزه با قاچاق کالا و ارز، هنگام کنترل خودروهای عبوری در محورهای مواصلاتی به ۷ اتوبوس مسافربری مشکوک شدند و خودروها را جهت بررسی بیشتر متوقف کردند.
رئیس پلیس امنیت اقتصادی خراسان‌جنوبی بیان کرد: مأموران در بازرسی از خودروها تعدادی لوازم ورزشی، وسایل سرمایشی و خانگی کشف کردند كه ارزش ريالی آن ها بنا بر نظریه كارشناسان مربوطه بیش از ۸۰۰ ميليون ريال برآورد شد.
بخشی عنوان کرد: مأموران در این رابطه ۷ خودرو توقيف و ۷ متهم دستگير كردند که متهمان دستگير شده به همراه پرونده جهت سير مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شدند.
وی خاطرنشان کرد: اجرای طرح‌های مبارزه با قاچاق کالا و ارز، يکی از راهبردهای عملياتی پليس در پيشبرد اهداف ماموريتی نیروی انتظامی در جهت رشد و شكوفايی اقتصاد كشور محسوب می‌شود و در اين زمينه همراهی و همكاری تمام نهادها و بخش ها با نيروی انتظامی ضروری است.
دستگیری سارق با کشف ۶ فقره سرقت در بشرویه
فاضل مریمی فرمانده نیروی انتظامی بشرویه از دستگیری یک سارق حرفه‌ای خبر داد و گفت: متهم دستگیر شده به ۶ فقره سرقت از اماکن خصوصی و محصولات کشاورزی اعتراف كردند.
وی افزود: با وقوع چند فقره سرقت از اماکن خصوصی و محصولات کشاورزی در شهرستان بشرویه، پیگیری موضوع به صورت ویژه در دستور کار پلیس آگاهی قرار گرفت.
فرمانده نیروی انتظامی بشرویه بیان کرد: مأموران پلیس آگاهی شهرستان بشرویه با انجام کار اطلاعاتی و تحقيقات میدانی یک سارق را شناسایی و با هماهنگی مقام قضائی وی را دستگیر کردند.
مریمی با اشاره به این که سارق دستگیر شده در بازجویی‌های پلیسی به ۶ فقره سرقت از اماکن خصوصی و محصولات کشاورزی اعتراف کرده، یادآور شد: مأموران در این رابطه یک متهم دستگیر کردند که متهم دستگیر شده به همراه پرونده به مراجع قضائی معرفی شد.
وی توصیه کرد: شهروندان ضمن رعایت موارد امنیتی و استفاده از سیستم های مداربسته، به هشدارهای پلیس توجه كنند و در صورت مشاهده هر گونه موارد مشکوک مراتب را در اسرع وقت از طریق سامانه ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.
انتهای پیام/۱۲۷