شهردار بیرجند:

از طرح استفاده از پساب در آبیاری فضای سبز استقبال می‌کنیم/ تبدیل تهدید کانال مهرشهر به فرصت با نام “رودپارک”

جاوید گفت: با توجه به 265 هکتار فضای سبز موجود، شهرداری گام‌های مثبتی در خصوص کاهش میزان آب مصرفی در آبیای فضای سبز برداشته است و امیدواریم با همکاری آب منطقه‌ای میزان استفاده آب شرب در آبیاری فضای سبز را به حداقل کاهش دهیم.

به گزارش خاورستان،؛ جلسه‌ای با حضور شهردار، مدیر عامل شرکت آب منطقه ای خراسان جنوبی و مدیران شهرداری و شرکت آب منطقه ای خراسان جنوبی پیرامون موضوعات مختلفی از جمله مسائل و مشکلات شهر در بخش آب، حفاظت از منابع آب و اجرای طرح‌های پساب در راستای آبیاری فضای سبز، اجرا و اصلاح ورودی های شهر روز گذشته برگزار شد.
محمدعلی جاوید شهردار بیرجند در این جلسه ضمن تشکر و قدردانی از تشکیل جلسه و تلاش و زحمات مدیرعامل و پرسنل آب منطقه ای خاطرنشان کرد: برای انجام هر چه بهتر اقدامات و تسریع کار در خصوص موضوعات مطرح شده در این جلسه، همکاری صمیمانه همه ارگان های مربوطه و تعامل بین ادارات امری اجتناب ناپذیر و ضروری است.
وی با اشاره به اجرای طرح رود پارک شکراب اظهار کرد: کانال واقع در مهر شهر چهره منطقه را بسیار مخدوش کرده بود که با ورود به این بخش و اجرای طرح رود پارک، کانال مذکور که تهدیدی برای منطقه محسوب می‌شد را تبدیل به فرصت خواهیم کرد.
شهردار بیرجند با تاکید به استفاده از پساب در آبیاری فضای سبز ادامه داد: با توجه به ۲۶۵ هکتار فضای سبز موجود، شهرداری گام های مثبتی در خصوص کاهش میزان آب مصرفی در آبیای فضای سبز برداشته است و امیدواریم با همکاری آب منطقه ای میزان استفاده آب شرب در آبیاری فضای سبز را به حداقل کاهش دهیم.
احمد قندهای مدیر عامل شرکت آب منطقه ای خراسان جنوبی نیز ضمن استقبال از طرح رودپارک شکراب گفت: از اسم رود پارک بسیار ذوق زده شدم و در راستای اجرای این طرح از هیچ کوشش و همکاری مضایقه نمی‌کنیم.
وی با تاکید بر استفاده از پساب در بحث آبیاری فضای سبز اظهار کرد: پساب پایدارترین آبی است که می‌توان در بحث آبیاری فضای سبز از آن استفاده کرد و ما خواستار قطع صددرصدی آب شرب جهت آبیاری فضای سبز هستیم.
مدیر عامل شرکت آب منطقه ای خراسان جنوبی با اشاره به انعقاد تفاهم نامه در راستای بهسازی، درختکاری و اجرای شبکه آبرسانی ورودی های شهر بیرجند افزود: با توجه به محدویت های آبی فراوان، فرصت های آبی را نباید نادیده گرفت و با همین چشم انداز در صورت همکاری سایر نهادها، آب منطقه ای مکلف به تامین آب ورودی های شهر است.
لازم به ذکر است؛ از آنجایی که بهره برداری از آب های غیر متعارف و پساب ها، جزو اولویت های اول شرکت آب منطقه ای و شهرداری است، برای ساماندهی این موضوع و مدیریت هر چه صحیح تر و کاربردی تر پسماندها، همت و همکاری شهرداری و آب منطقه ای امری لازم و ضروری است.
انتهای پیام/۴