رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری درمیان:

از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی ۴ سازه آبخیزداری در درمیان اجرا می‌شود

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری درمیان گفت: از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی 4 سازه آبخیزداری در درمیان اجرا می‌شود.

به گزارش خاورستان، امان اله مرادی رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری درمیان با اشاره به این‌که ۴ سازه آبخیزداری در درمیان اجرا می‌شود، اظهار کرد: این پروژه‌ها با اعتباری بیش از ۸ میلیارد و ۶۱۴ میلیون ریال از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی اجرایی می شود.
وی با بیان این‌که این سازه‌ها در دو حوزه فخررود و فیزیک- نوزاد احداث می شود، بیان کرد: در حوزه فخر رود دو سازه با اعتبار ۲ میلیارد و ۱۱۴ میلیون ریال که شامل اجرای ۷۰۰ متر مکعب عملیات سرریز ملاتی خواهد بود در حال اجرا است.
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری درمیان اضافه کرد: با بهره برداری از این پروژه ها ۱۱۵ خانوار در روستاهای علی آباد فرهنگ و نگینان از مزایای آن بهره مند می شوند.
مرادی یادآور شد: همچنین اجرای این پروژه بر میزان آبدهی دو قنات پایین دست روستاها تآثیر خواهد داشت.
وی همچنین به اجرای دو سازه آبخیزداری در حوزه فیزیک- نوزاد اشاره کرد و گفت: این پروژه نیز شامل اجرای ۲۸ هزار مترمکعب عملیات خاکریزی و ۷۹۰ مترمکعب عملیات سرریز ملاتی خواهد بود.
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری درمیان، اعتبار پیش بینی شده برای اجرای این پروژه‌ها را نیز بیش از ۸ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال اعلام کرد و گفت: با بهره برداری از این دو سازه ۱۱۰ خانوار از مزایای آن بهره مند و بر میزان آبدهی دو قنات واقع شده در این حوزه نیز تأثیر مستقیم خواهد گذاشت.
مرادی، جلوگیری از فرسایش خاک، مقابله با سیلاب، تقویت سفره های زیرزمینی و افزایش آبدهی قنوات را از جمله اهداف طرح های آبخیزداری در سطح شهرستان عنوان کرد.
انتهای پیام/ ۱۳۲