در گفت و گوی خاورستان با فرمانده پایگاه مقاومت بسیج حضرت فاطمه الزهرا(س) روستای شاهرخت مطرح شد؛

از ویزیت رایگان توسط جهادگران تا ایجاد ۱۱ شغل/ راه یابی بسیجیان پایگاه به دانشگاه های برتر

فقیهی گفت: ویزیت رایگان بیماران توسط یکی از اعضای گروه جهادی که پزشک است از مهمترین فعالیت های گروه های جهادی است که معمولا در مناسبت های مختلف انجام میشود.

معصومه فقیهی فرمانده پایگاه مقاومت بسیج فاطمه الزهرا(س) روستای شاهرخت شهرستان زیرکوه در گفت و گو با خبرنگار خاورستان، اظهار کرد: از سال ۱۳۸۴ فرمانده پایگاه هستم و این پایگاه مقاومت بسیج حدود ۴۰۰ بسیجی دارد.

وی با بیان اینکه فعالیت های پایگاه در زمینه های مختلف است به عمده فعالیت های اجتماعی پایگاه اشاره و افزود: در زمینه اجتماعی در بحث ازدواج، فرزندآوری، آسیب های طلاق و در مجموع آسیب های اجتماعی فعالیت های قابل توجهی انجام شده است.

فرمانده پایگاه مقاومت بسیج حضرت فاطمه الزهرا(س) روستای شاهرخت بیان کرد: در زمینه اشتغال نیز با کمک صندوق های قرض الحسنه بسیج برای ۱۱ نفر اشتغال ایجاد شده است.

فقیهی عنوان کرد: اشتغال های ایجاد شده در زمینه بافت فرش، حوله بافی، شرینی پزی، خیاطی، پرورش مرغ و تهیه دستگاه جوجه کشی است.

وی اظهار کرد: ۶۰ نفر از بسیجیان عضو صندوق قرض الحسنه بسیج هستند.

فرمانده پایگاه مقاومت بسیج حضرت فاطمه الزهرا(س) روستای شاهرخت گفت: پایگاه مقاومت بسیج در مناسبت های مختلف دینی، مذهبی و ملی برنامه های فرهنگی متعددی برگزار میکند.

فقیهی عنوان کرد: تشویق به ازواج آسان و تامین جهیزیه برای زوج های نیازمند از دیگر فعالیت های انجام شده توسط پایگاه است.

وی به نهضت کمک مومنانه اشارا کرد و افزود: در این زمینه نیز در بحث تامین بسته های کمک معیشتی، مواد غذایی، اقلام بهداشتی و ضدعفونی فعالیت داشته و داریم.

فرمانده پایگاه مقاومت بسیج حضرت فاطمه الزهرا(س) روستای شاهرخت اظهار کرد: به مناسبت شب یلدا برای خانواده های نیازمند میوه و اجیل تهیه و توزیع شده است.

فقیهی گفت: تهیه و توزیع لوازم التحریر برای دانش آموزان نیازمند ابتدای مهر و طی سال تحصیلی از دیگر فعالیت های انجام شده است.

وی به فعالیت گروه های جهادی پایگاه مقاومت بسیج اشاره و بیان کرد: ویزیت رایگان بیماران توسط یکی از اعضای گروه جهادی که پزشک است از مهمترین فعالیت های گروه های جهادی است که معمولا در مناسبت های مختلف انجام میشود.

فرمانده پایگاه مقاومت بسیج حضرت فاطمه الزهرا(س) روستای شاهرخت عنوان کرد: دیدار با خانواده های شهدا، غبار روبی مزار شهدا، برگزاری یادواره شهدا توزیع غذای گرم و تامین پوشاک برای خانواده های نیازمند در آغاز سال جدید از دیگر اقدامات انجام شده است.

فقیهی خاطرنشان کرد: در زمینه علمی آموزشی نیز اعضای پایگاه و سرگروه های حلقه های صالحین که دانشجو بودند برای دانش آموزان در آستانه کنکور سراسری کلاس های تقویتی و کنکور برگزار کردند که خوشبختانه خروجی خوبی داشته و تعدادی از دانش آموزان شرکت کننده در رشته های دندانپزشکی، حقوق و رشته های دیگر دانشگاه های دولتی پذیرفته شدند.

وی افزود: فعالیت های ورزشی نیز به میزبانی پایگاه مقاومت بسیج حضرت فاطمه الزهرا(س) شاهرخت برگزار میشود‌.

فرمانده پایگاه مقاومت بسیج حضرت فاطمه الزهرا(س) روستای شاهرخت گفت: این پایگاه مقاومت بسیج براساس ارزیابی های انجام شده در سطح شهرستان زیرکوه به عنوان پایگاه برتر معرفی و به حضور در نمایشگاه اسوه بسیج در مرکز استان راه پیدا کرده است.

انتهای پیام/۱۲۷