دراحوالات زیرساخت‌های معیوب آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی؛

از کنایه طنز عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس به دولت تا شباهت آموزش و پرورش بیرجند به ماشینی که همه جایش صدا می‌دهد به جز بوقش!

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: زیرساخت‌های آموزش و پرورش خراسان جنوبی نیاز به توجه جدی دارد و باید نتیجه سفر ما گشایشی برای آموزش و پرورش استان باشد.

به گزارش خبرنگارخاورستان، محمد جواد ابطحی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در جلسه جمع بندی مباحث پیرامون آموزش و پرورش خراسان جنوبی با حضور اعضای کمیسیون در خصوص مشکلات آموزش و پرورش استان، گفت: طی بازدیدی که به همراه همکاران از مرکز استان و شهرستان‌ها داشتیم شاهد کم و کاستی در حوزه آموزش و پرورش استان بودیم.
وی افزود: در شهرستان خوسف مرکز شبانه روزی خوبی درست کرده بودند اما سرویس ایاب و ذهاب برای دانش آموزان وجود نداشت.
این عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی بیان کرد: آمدیدم بیرجند را دیدیم گفتیم وای اینجا چه خبر است؟ آموزش و پرورش بیرجند شبیه ماشینی است که همه جایش صدا می‌دهد به جز بوقش!
ابطحی با اشاره به اینکه آموزش و پرورش استان امسال ۲۵۰۰ ورودی دارد و مکان مناسبی ندارند ، گفت: باید زیرساخت برای ورود دانش آموزان ابتدایی فراهم شود. البته شنیدیم ظاهرا در طبس مدارس قدیمی را یک زیبایی دادند و مورد استفاده است اما در بیرجند وضعیت خوب نسیت و مدارس مخروبه است.
وی ادامه داد: برای بازدید از وضعیت مدارس بیرجند یکی از مدارس را مورد بازدید قرار دادیم و متاسفانه شاهد شرایط نامناسب سرویس بهداشتی مدرسه بودیم. یک خوابگاه شبانه روزی را رفتیم بازدید کردیم خواستیم حمام را نگاه کنیم گفتند کلیدش گم شده، من هم به طنز گفتم خب این هم به برکت دولت آقای روحانی است که کلید گم شده است.
این عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی خطاب به رئیس کمیسیون، تاکید کرد: ما که چند وقت دیگر ان‌شاءالله از این کمیسیون می‌رویم اما شما که رئیس هستید اقدامی برای آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی انجام دهید که گشایشی برای استان داشته باشد.
رئیس و اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی به همراه تعدادی از معاونان وزارتخانه‌های علوم و آموزش و پرورش طی سفر دوروزه‌ای به خراسان‌جنوبی از نزدیک مشکلات موجود در این حوزه در استان را مشاهده کرده و برای رفع آن در مرکز جلسه‌ای برگزار خواهند کرد.
انتهای پیام/۱۲۷