طی مراسمی,

از ۴۴ برگزیده مرحله استانی مسابقات قرآن اوقاف خراسان‌جنوبی تجلیل شد

افراد برگزیده چهل‌ودومین دوره مسابقات استانی قرآن کریم اوقاف خراسان‌جنوبی مشخص و طی مراسمی تجلیل شدند.

به گزارش خبرنگار خاورستان، حجت‌الاسلام پرویز بخشی‌پور مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی شامگاه روز گذشته در آئین اختتامیه چهل‌ودومین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم اوقاف خراسان‌جنوبی، ضمن تشریح جایگاه قرآن کریم در سلامت خانواده و جامعه اظهار کرد: مسابقات قرآن، جریان‌سازی این کتاب دینی و نهادینه‌شدن فرهنگ قرآن در بطن جامعه است.
وی برگزاري مسابقات قرآنی در ميان اقشار مختلف را يكی از راه‌های ترويج و سرمايه‌گذاری برای بهره‌گيری از اين كتاب آسمانی دانست و افزود: در کشوری زندگی می‌کنیم که به برکت خون پاک شهدا بهترین و با رونق‌ترین محافل در آن محافل قرآنی است.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی به اشاره به سخن امام خمینی (ره) افزود: اگر جامعه مسلمانان دچار مشکل باشند بدانید از قرآن فاصله گرفته‌اند و تمام مشکلاتی که در جامعه وجود دارد به خاطر دوری از معرفت قرآنی است.
بخشی‌پور تبیین کرد: با توجه به فرمایشات رهبری باید قاریان و تلاوت کنندگان قرآن طوری عمل کنند که آنچه انقلاب بر آن انگشت گذاشته انجام شود و تمدن ایران اسلامی باید از ایران آغاز شود.
وی گفت: چهل و دومین دوره مسابقات قرآن کریم اوقاف و امور خیریه استان به میزبانی جامعه قرآنی و اداره اوقاف شهرستان فردوس و با حضور ۲۵۷ نفر برای رقابت برگزار شد که این تعداد برگزیدگان مسابقات قرآنی ۱۱ شهرستان استان بودند.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی عنوان کرد: در مرحله اول مسابقات هم یک‌هزار و ۹۶ نفر در رشته‌های قرائت، ترتیل، اذان، دعاخوانی، حفظ کل، پنج و ۱۰ جزء و مفاهیم به رقابت پرداختند که نفرات اول تا سوم این مسابقات در شهرستان‌ها به تعداد ۲۵۷ نفر طی سه روز در خراسان‌جنوبی درمسابقات مرحله استانی به رقابت پرداختند.
بخشی‌پور با بیان این‌که در مجموع ۵ داور کشوری و ۷ داور استانی این دوره از مسابقات قرآن را قضاوت کردند، بیان کرد: در مرحله استانی این دوره از مسابقات ۴۴ نفر در رشته‌های قرائت، ترتیل، دعاخوانی، اذان، حفظ ۵، ۱۰ و ۲۰ جزء و حفظ کل مقام‌های اول تا سوم را کسب و تجلیل شدند.
وی با تأکید بر این‌که در مسابقات قرآن کریم برنده و بازنده نداریم بلکه هر فردی که در کنار قرآن باشد و خدمت به قرآن کرد برنده است، تصریح کرد: فردی که یا قرآن مأنوس باشد هیچ وقت انسان فقیری نیست چرا که تمام وجودش با کتاب الهی عجین شده است.
مدیر کل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی با بیان این‌که برگزیدگان مرحه استانی در صورت کسب حد نصاب نمره به مرحله کشوری مسابقات راه می‌یایند، گفت: مرحله مقدماتی مرحله کشوری ۱۵ تا ۲۵ مردادماه در شهر قم و مرحله نهایی مرحله کشوری نیز طی روزهای دهم تا بیستم مهرماه و به میزبانی استان اصفهان برگزار خواهد شد.
انتهای پیام/ ۱۳۲