امام جمعه موقت بیرجند:

اساس خوشبختی و بدبختی جامعه فرهنگ است/ با انتخاب بهترین گزینه دشمن را نا امید خواهیم کرد

امام جمعه موقت بیرجند با بیان اینکه اساس خوشبختی و بدبختی جامعه فرهنگ است، گفت:تمام اختلافات از اختلافات فرهنگی ناشی میشود و انسان را به موجودی شرور تبدیل میکند.

به گزارش خبرنگار خاورستان،حجت الاسلام و المسلمین محمد مختاری امام جمعه موقت بیرجند در خطبه های امروز نمازجمعه ضمن دعوت رعایت همگان به تقوا، اظهار کرد: تقوا همواره خود را به گذشتگان و آیندگان عَرضه کرده است.
وی با بیان اینکه یکی از مهمترین رسالت بعثت انبیاء تزکیه بوده، افزود: مهمترین تزکیه، تزکیه اخلاقی است.
امام جمعه بیرجند با اشاره به بمباران شیمیایی ژاپن توسط آمریکا، گفت: در این اقدام بیش از ۲۰۰ هزار نفر از بین رفتند و خوشبختانه امروز بشر مسلح به موشک و سلاح شده است.
مختاری بیان کرد: غریضه با قانون، علم و عقل قابل کنترل نیست بلکه تنها با ایمان کنترل میشود. وی با اشاره به مناسبت های هفته، اظهار کرد: امروز ۷ ذی الحجه سالروز شهادت امام محمدباقر(ع) است و امام باقر (ع) شاهد زنده حماسه کربلا بود.
امام جمعه موقت بیرجند بیان کرد: فردا ۸ ذی الحجه روز یوم الترویه خروج امام حسین(ع) از مکه به سمت کربلا است و علی رغم اینکه امام حسین(ع) میخواست فریضه حج را کامل به جا آورد اما به دلیل اینکه نمی‌خواست دشمن به حریم خانه خدا خدشه وارد کند از مکه به سمت کربلا رفت.
مختاری عنوان کرد: ۹ ذی الحجه نیز روز عرفه و سالروز شهادت مسلم ابن عقیل است.
وی گفت: روز دوشنبه هفته آینده عیدقربان روز سرفراز بیرون آمدن حضرت ابراهیم از آزمون بزرگ الهی بود.
امام جمعه موقت بیرجند با بیان اینکه اساس خوشبختی و بدبختی جامعه فرهنگ است، گفت: تمام اختلافات از اختلافات فرهنگی ناشی می‌شود و انسان را به موجودی شرور تبدیل میکند.
مختاری اظهار کرد: فرهنگ توحیدی قرآن و اهل بیت همان فرهنگ ناب محمدی است که در آن همه کارها برای خداوند است.
وی تصریح کرد: هر آنچه بخواهد انسان را از یاد خدا دور کند فرهنگ کفر است و هر آنچه در فرهنگ ناب توحیدی نباشد فرهنگ استکباری است.
امام جمعه موقت بیرجند اظهار کرد: افتخار میکنیم که فرهنگ‌ ما فرهنگ توحیدی است البته فرهنگ نباید به حرف و شعار باشد بلکه باید عملی شود و تمام زندگی را در بر گیرد.
مختاری با بیان اینکه فرهنگ توحیدی با فرهنگ استکباری متفاوت است، افزود: اولین تفاوت فرهنگ توحیدی با غیر توحیدی این است که فرهنگ توحیدی ریشه در عقل دارد و ریشه فرهنگ استکباری در جهالت است‌.
وی بیان کرد: منطق فرهنگ توحیدی در برهان، حکمت و موعظه است اما فرهنگ استکباری منطقش بر تزویر و نیرنگ است.
امام جمعه موقت بیرجند گفت: برکت فرهنگ توحیدی قناعت، عفاف، اخلاق، انسانیت و معنویت بوده و برکت فرهنگ استکباری ظلم و ستم است.
مختاری گفت: محصول فرهنگ توحیدی فردی مانند امام خمینی(ره) را پرورش می‌دهد و محصول فرهنگ استکباری افرادی مانند ترامپ، اوباما، جانسون، هیتلر و دشمنان نظام و اسلام است.
وی با بیان اینکه امروز مهمترین تلاش دشمن برای از بین بردن دین است، گفت: دشمن می‌داند که ریشه نظام جمهوری اسلامی در دین است و میخواهد ریشه دین را در این کشور از بین ببرد.
امام جمعه موقت بیرجند تاکید کرد: دشمنان بدانند آرزوی از بین بردن دین در این کشور را به خاک خواهند برد و ما سالهای سال با عزت و افتخار در کشور زندگی خواهیم کرد.
مختاری با بیان اینکه شیطان و شیطان صفتان از ابتدای خلقت دین را مانع کار خود می‌دانستند، بیان کرد: در تقابل فرهنگ توحیدی و استکباری گزینه جنگ نظامی منتفی است و دشمن فقط به دنبال منافع خود است.
وی اظهار کرد: در حال حاضر ایران دهه ۹۰ با ایران دهه ۷۰ و ۸۰ قابل مقایسه نیست.
امام جمعه موقت بیرجند با بیان اینکه امروز ایران صاحب موشک های دور برد است، گفت: دشمن بداند که اگر دست از پا خطا کند باید منتظر ضربات مهلکی از سوی کشور ما باشد.
مختاری با اشاره به اینکه در اوایل انقلاب ایمانهای قوی داشتیم اما از بسیاری تجهیزات بی بهره بودیم و جنگ با اراده جوانان این سرزمین به نفع کشور به پیروزی رسید، گفت: جوانان ما در حال حاضر نیز اراده آن دوران را دارند و امثال شهید حججی و مدافعان حرم جوانان همین دوران هستند.
وی با بیان اینکه دشمن از جان خود میترسد و قطعا گزینه جنگ نظامی در بین گزینه هایش وجود ندارد، افزود: ما همیشه به دنبال دفاع از کشور بوده ایم و هیچ وقت به دنبال جنگ نبوده و نخواهیم بود.
امام جمعه موقت بیرجند بیان کرد: ما با انتخاب بهترین گزینه بار دیگر دشمن را نا امید خواهیم کرد.
انتهای پیام/۱۲۷