استاندار خراسان جنوبی در جریان سفر به شهرستان نهبندان با خانواده گرانقدر شهید غلامعلی نژاد در بندان دیدار کرد.

دیدار استاندار خراسان جنوبی با خانواده گرانقدر شهید غلامعلی نژاد در بندان

به گزارش خاورستان، این دیدار با حضور نماینده مردم شهرستان های نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی ، امام جمعه، فرماندار و جمعی از مدیران استانی و شهرستانی انجام شد.
سروان شهید علیجان غلامعلی نژاد متولد ۱۳۴۵ روستای بندان از توابع بخش مرکزی شهرستان نهبندان است که در خانواده ای محروم، مذهبی و کشاورز، دیده به جهان گشود. تحصیلات ابتدایی را در زادگاهش گذراند اما به دلیل فقدان مدرسه راهنمایی قادر به ادامه تحصیل نبود.

وی در سال ۶۲ به شهر زاهدان عزیمت کرد و به عنوان نیروی پاره وقت در جهاد سازندگی مشغول به کار شد، یک سال بعد به دلیل علاقه مندی به استخدام نیروی انتظامی جمهوری اسلامی درآمد و پس از چند سال انجام وظیفه در شهرهای خاش، میرجاوه و منطقه عمومی نصرت آباد سیستان و بلوچستان و حضور فعال در چند مرحله عملیات و درگیری با اشرار مسلح و سوداگران مرگ به منطقه انتظامی نهبندان انتقال یافت.

شهید غلامعلی نژاد، سنوات خدمت صادقانه خود در منطقه انتظامی شهرستان نهبندان را در سمت های فرماندهی قرارگاه نهبندان، سرپرست پاسگاه چاه حاجی، خدمت در کلانتری و فرماندهی دسته رزمی با موفقیت سپری کرد، تا این که تنها یک ماه مانده به پایان دوره خدمت در نیروی انتظامی در ۲۹ اردیبهشت ۸۹ و طی درگیری با اشرار و قاچاقچیان مواد مخدر در محور نهبندان- زابل مصدوم شد و جهت درمان به بیمارستان امام رضا(ع) بیرجند انتقال یافت و روح ملکوتی اش در خردادماه سال ۸۹ به آسمان پرکشید.