استاندار خراسان جنوبی:

استان خراسان جنوبی در آستانه اتفاق و تحولی بزرگ؛ سرعت رو به رشد پروژه‌های فعال استان ادامه دارد

ملانوری با بیان اینکه با راه اندازی ستاد توسعه خاوران و با برنامه‌های مختلفی که تاکنون دنبال کنیم به زودی استان شاهد اتفاق وتحولی بزرگ وروبه رشدی خواهد بود،گفت: پروژه‌های فعال با رشد و سرعت زیادی در حال انجام است.

به گزارش خاورستان،حمید ملانوری استاندار خراسان جنوبی پیش از ظهر امروز در دیدار با نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی ضمن تسلیت شهادت امام جواد (ع) اظهار داشت: در این هشت ماهی که توفیق خدمت در خراسان جنوبی به ما داده شد، توفیق شد هر چند روزی یک بار خدمت شما رسیدیم تا از رهنمودهای شما به عنوان نماینده ولی فقیه در استان استفاده کرده و در خدمت گذاری به مردم استان توفیق یافتیم و توفیقات خوبی حاصل شده است.
وی با بیان اینکه امروز هم در ایامی که برما گذشت رویداد بزرگ سیاسی کشور انتخابات را پشت سرگذاشتیم، افزود: قبل از برگزاری انتخابات خدمت شما رسیدیم تا فرآیند انتخابات و آمادگی استان را گزارش کنیم و امروز هم خدمت نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی رسیدیم تا جریان برگزاری انتخابات را گزارش دهیم.
استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه در ۲۸ خردادماه اتفاق بزرگی در استان افتاد گفت: در قبل انتخابات اجرای انتخابات برمدار قانون زیر سایه امنیت و رعایت اصل بی طرفی سلامت انتخابات را دنبال و آموزش‌های مختلفی را برگزار کردیم تا زمینه برگزاری انتخابات سالم و امن در استان فراهم شود و این‌ها سبب شد تا افزایش ۱۵ درصدی شعب را داشته باشیم و علاوه بر آن آموزش نیروها را داشتیم.
ملانوری با بیان اینکه تببین اصل انتخابات و تاثیر رای مردم در آینده کشور وظیفه ما بود و در سفرهای شهرستانی در جلسات شورای اداری در همه جلسات به آن اشاره کردیم گفت: تلاش کردیم اهمیت بحث انتخابات و مشارکت در آن برای مردم از طریق رسانه‌ها تبیین شود وسبب شد در انتخابات امسال از نظر مشارکت رتبه اول در کشور با ۷۴٫۳ دهم درصد را داشته باشیم.
وی ادامه داد: در این دوره از میانگین کشوری هم ۱۷ درصد بیشتر مردم استان در انتخابات حضور یافتند و هم انتخابات ریاست جمهوری و هم شوراهای شهر و روستا کاملا سالم و بدون شبهه و شکایت برگزار شد و از نظر امنیت هیچ موضوعی در روز انتخابات نداشتیم وباعث افتخاری برای مردم استان شد.
ملانوری با اشاره به اینکه پروژه‌های عمرانی با وجود همه مشکلات در مباحث عمرانی اما با قدرت در حال پیشرفت است افزود: پروژه‌های مختلفی از قبیل راه آهن، بهداشت، کشاورزی، حوزه عمرانی، منابع طبیعی، گردشگری و غیره پروژه‌ها همه فعال هستند و تامین اعتبار کردیم و اخیر در بحث بحران و سیل که سال ۹۹ خساراتی وارد شد از مصوبه هیات دولت ۳۰ میلیارد تومان گرفتیم که ۵۰ درصد به استان ابلاغ شده است و ۵۰ درصد دیگر هم قرار شد پیگیری شود.
استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه قول داده بودیم در سال پایانی دولت پروژه‌های عمرانی و اجرایی با تغییر استاندار راکد و تطیل نشوند و این پروژه‌ها نه اینکه تعطیل و راکد نشدند بلکه سرعت پروژه‌ها حتی بیشتر شده است گفت: این پروژه‌ها با پیگری‌ها سرعت بیشتری هم گرفته است و در توسعه و موارد سرمایه گذاری دستور العملی با عنوان راه اندازی ستاد توسعه خاوران آماده کرده بودیم و با محوریت شعار سال فعالیتش را آغاز کردیم.
ملانوری با بیان اینکه قرارگاه پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها را در ستاد توسعه برای اولین بار در کشور ایجاد کردیم اظهار داشت: طرح‌های سرمایه گذاری دارای توجیه افتصادی در کشور و مجوزهای بی نام را آماده می‌کنیم تا به جای اینکه درگیر بروکراسی اداری و دلزده شود، زودتر کارشان راه بیفتد و این مجوزها را بدون نام آماده می‌کنیم که اگر سرمایه گذار بیاید بدون فوت وقت به آنها بدهیم که تا الان ۴۰ تا مجوز آماده شده است.
وی بیان کرد :۱۰۰ طرح آماده شده در بخش‌های مختلف کشاورزی، صنعت، معدن، تجاری، مبادلات مرزی و گردشگری از دیگر اقدامات است و با دعوتی که کردیم به دنبال سرمایه گذاران اهل و دارای صلاحیت هستیم که تاکنون ۴ هزار میلیارد تومان تفاهم نامه با بخش خصوصی امضا کردیم که تعدادی از سرمایه گذاران بزرگ کشور اعلام آمادگی کردند.
استاندار خراسان جنوبی گفت: به زودی اتفاق وتحولی بزرگ در بخش‌های مختلف می افتدو ورود سرمایه گذار دارای اهلیت و صلاحیت که سرمایه‌های ما را هدر ندهد و در بازار استان اشتغال ایجاد کند برای ما مهم است که این اتفاق در حال رقم خوردن است.
ملانوری افزود: تاکید ما براین بود توسعه پایدار همه جانبه باشد و تاکنون ۵۰ میلیارد تومان سرمایه گذاران به عنوان کار خیر و مسئولیت اجتماعی تفاهم نامه امضا کردند.
منبع: تسنیم
انتهای پیام/۷