نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی:

استعدادهای برتر طلاب کشف شود

آیت الله عبادی گفت: در کشف استعدادهای برتر نخبگان باید به این نکته توجه کرد آن دسته از طلابی که نخبه شناخته نمی‌شوند نیز دارای یک نوع استعدادی هستند که باید آن ها را نیز کشف کرد.

به گزارش خاورستان، آیت الله سید علیرضا عبادی نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی در دیدار با حجت الاسلام و المسلمین نوایی مسئول مرکز نخبگان و استعدادهای برتر حوزه علمیه خراسان ضمن تبریک روز مباهله اظهار کرد: در عین حالی که دشمنان جنگ ۸ ساله را بر ما تحمیل کردند و بسیاری از اساتید و محصلین وقتشان در جبهه سپری شد و یا به شهادت رسیدند و بعد از آن نیز موانع دیگری را بر سر راه ما قرار دادند، اما جای شکر بسیار دارد از آنچه که در حوزه های علمیه انجام شده و در حال انجام است.
وی با اشاره به اینکه بشر موجودی ناشناخته است، افزود: در کشف استعدادهای برتر نخبگان باید به این نکته توجه کرد آن دسته از طلابی که نخبه شناخته نمی‌شوند نیز دارای یک نوع استعدادی هستند که باید آن ها را نیز کشف کرد.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: در کشف استعدادها باید حواس ها جمع باشد تا اقدامات به گونه‌ای نباشد که برخی طلاب خیال کنند مورد توجه نیستند و موجب یاس آن ها گردد.
آیت الله عبادی با اشاره به اینکه استعدادها در آنچه کشف می شود، خلاصه نمی گردد، ادامه داد: کسانی که به عنوان نخبه درخشان نیز پذیرفته می شوند، استعدادشان تنها در آنچه کشف کرده اید نیست.
وی با بیان اینکه کسی که انگیزه کافی به او تزریق شده باشد هیچگاه خسته نمی‌شود، مطرح کرد: اگر چنانچه طلاب هدفمند بار آیند، کیفیت کار و سرعت حرکتش چند برابر می‌شود.
امام جمعه بیرجند تأکید کرد: طلبه باید هدفمند بار آید و بداند که تمام سعادت خود و مردم در آن کاری است که انجام می دهد.
آیت الله عبادی اضافه کرد: غیر از مشوق های معنوی و مادی، مشوق واقعی که همان انگیزه است باید مورد توجه باشد، لذا بر روی آن بسیار سرمایه‌گذاری کنید.
وی در پایان گفت: شیعه ۱۴۰۰ سال در انزوا بوده است لذا می‌طلبد تا ابتکار و صف‌شکنی کنید و این مکتب غنی اهل بیت (ع) را احیا کنید.
انتهای پیام/