دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر خراسان جنوبی تأکید کرد:

استفاده از ظرفیت فضای مجازی در ترویج امربه‌معروف و نهی از منکر

سردار قاسمی بر لزوم استفاده از ظرفیت فضای مجازی در ترویج امر به‌ معروف و نهی از منکر در جامعه تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، سردار علی قاسمی دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر خراسان جنوبی روز شنبه در آیین رونمایی از پوستر جشنواره داستان نویسی “نذر کار خوب و نماز عاشورائیان” و افتتاح نمایشگاه امر به معروف و نهی از منکر در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بیرجند اظهار کرد: هرچه بی‌تفاوت باشیم، سهل‌انگاری و سکوت کنیم، قطعا منکرات گسترش پیدا می‌کند و این موضوع سنت الهی است.
وی با تاکید بر اینکه باید فریضه امر به معروف و نهی از منکر را به عنوان یک واجب الهی در زندگی فردی و اجتماعی خود رواج دهیم گفت: ترویج این فریضه مهم بر همه واجب است و درخصوص احیای آن نیز همه مسوول هستیم.
فرمانده سپاه انصارالرضا (ع) خراسان جنوبی اظهار داشت: همه ما درخصوص این نظارت همگانی مسوول هستیم و اجرا نشدن این فریضه در زندگی شخصی ما شاید به خودمان، خانواده و آخرتمان آسیب بزند اما در زندگی اجتماعی نسبت به جامعه بشری کوتاهی کردیم.
وی با بیان اینکه امر به معروف و نهی از منکر یک امر فرهنگی و اعتقادی است افزود: محور برنامه‌های ائمه اطهار (ع) اقامه امر به معروف و نهی از منکر بوده و اگر به دنبال تشکیل حکومت بودند، برای اقامه این فریضه مهم بوده است.
سردار قاسمی هدف از قیام امام حسین (ع) را احیای فریضه امر به معروف و نهی از منکر برشمرد و گفت: انسان‌ها از قیام امام حسین (ع) درس شرافت، مردانگی، وفا و سبک زندگی اسلامی را یاد می‌گیرند.
وی با بیان اینکه اسلام درخصوص پرورش عقل اهمیت ویژه‌ای قائل بوده و یکی از پایه‌های اساسی شریعت اسلام هم عقل است اضافه کرد: اگر این عقل در راستای خدمت به انسان باشد، باعث سعادت او شود و اگر درست پرورش نیابد می‌تواند جامعه را گرفتار کند.
دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر خراسان جنوبی گفت: پیامبر گرامی اسلام (ص) در زمینه فریضه امر به معروف و نهی از منکر می‌فرمایند که اگر تک تک افراد جامعه درخصوص این فریضه مهم سهل‌انگاری کنند، اشرار جامعه بر آنها حاکم خواهند شد.
وی بیان کرد: بستر فضای مجازی می‌تواند ظرفیت خوبی برای ترویج معروفات باشد و باید از این ظرفیت گسترده درخصوص ترویج این فریضه استفاده کنیم.
انتهای پیام/۱۰