مدیر کل دفتر امور اجتماعی استانداری خراسان جنوبی تاکید کرد

استفاده از وقف در راستای کاهش آسیب های اجتماعی

مدیر کل دفتر امور اجتماعی استانداری خراسان جنوبی گفت:خراسان جنوبی رتبه اول در بحث سنت حسنه وقف را به خود اختصاص داده است، لازم است سنت وقف در کاهش آسیب های اجتماعی ترویج شود.

به گزارش خبرنگار خاورستان،عصمت محمودی مدیر کل دفتر امور اجتماعی استانداری خراسان جنوبی شامگاه دوشنبه در مراسم جشن گلریزان کمک به بیماران صعب العلاج که برای اولین بار به همت سازمان هلال احمر خراسان جنوبی در محل تالار پارس بیرجند برگزار شد،اظهار کرد: بسیار خرسندم که به نمایندگی از مجموعه استانداری خراسان جنوبی؛ در جمع صمیمی خیران،کارکنان هلال احمر و خانواده بیماران نیازمند استان حضور دارم.
وی تصریح کرد:این که در این جلسه معنوی توسط پدر یک کودک بیمار نیازمند عنوان شد که” بنده دست مسئولان را به جهت کمک به فرزند بیمارم می بوسم”؛به هیچ وجه جمله زیبنده ای نیست و نباید اینگونه جملات در استان باب شود.
مدیر کل دفتر امور اجتماعی استانداری خراسان جنوبی با بیان این که مسئولین در قبال خدمت رسانی به مردم حقوق می گیرند،خاطرنشان کرد:خدمت بی منت به مردم و بویژه اقشار نیازمند و آسیب پذیر،حداقل وظیفه مسئولان است.
محمودی ضمن اشاره به بحث آسیب های اجتماعی و ضرورت توجه به آن،عنوان کرد:بر کسی پوشیده نیست که آسیب های اجتماعی در شان نظام جمهوری اسلامی نیست.
وی با بیان این که غفلت در هر حوزه ای سبب بروز آسیب های اجتماعی در جامعه می شود،یادآور شد:در حقیقت آسیب های اجتماعی همانند یک زخم است که اگر آن را از جریان هوا دور نگه داریم،آلوده و عمیق تر می شود.
محمودی‌ با بیان این که بروز بسیاری از آسیب های اجتماعی در جامعه ناشی از بسیاری از غفلت ها است،اذعان کرد:آسیب های اجتماعی از مهمترین دغدغه های رهبر معظم انقلاب است که نیازمند توجه ویژه است.
مدیر کل دفتر امور اجتماعی استانداری خراسان جنوبی با اشاره به این که بر اساس آمار موجود،خراسان جنوبی رتبه نخست سنت حسنه وقف را به خویش اختصاص داده است،بیان کرد:یکی از اقدامات موثر در کاهش آسیب های اجتماعی،ترویج وقف در راستای مسائلی همچون هزینه ترک اعتیاد،تامین هزینه خانواده های در حال ترک،تامین جهیزیه دختران،تامین هزینه مشاوره ژنتیک و بویژه درمان بیماران صعب العلاج و سرطانی است.
محمودی تبیین کرد:علی رغم این که خراسان جنوبی جزو استان های کم برخوردارتر بوده و با مسائل و مشکلاتی مانند کاهش بارندگی و خشکسالی دست و پنجه نرم می کند ولی در هرجایی که بحث سرمایه های اجتماعی و کمک به نیازمندان بوده است،رتبه نخست را داشته است.
انتهای پیام/۱۲۷/۲۳/۱۰۱