مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خراسان جنوبی مطرح کرد؛

استقبال مردم خراسان جنوبی از طرح هوشمندسازی نان

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خراسان جنوبی گفت: طرح هوشمندسازی نان هم اکنون در استان در حال اجرا بوده و مورد استقبال مردم استان قرار گرفته است.

به گزارش خاورستان،مرتضی ذاکریان با اعلام خبر در جمع خبرنگاران اظهارکرد: هوشمندسازی یارانه نان به عنوان یک حرکت تأثیرگذار در راستای جلوگیری از قاچاق آرد و توزیع عادلانه یارانه در حال اجرا است.

وی با بیان اینکه در این طرح نانوا، آرد را باقیمت واقعی دریافت کرده و به ازای تعداد نان‌های فروخته‌شده یارانه دریافت خواهد کرد، بیان کرد: تاکنون دستگاه های کارتخوان هوشمند در ۹۶ درصد نانوایی های استان نصب شده است.

وی از اختصاص ۶۵۲ دستگاه کارتخوان هوشمند به استان خبر داد و بیان داشت: ۶۲۶ دستگاه کارتخوان هوشمند نان در سطح نانوایی ها نصب شده است.

به گفته ذاکریان برخی از نانوایی های که تاکنون دستگاه کارتخوان هوشمند در آن ها نصب نشده است مشکلاتی از قبیل مالکیت و.. داشته اند.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خراسان جنوبی گفت : در نانوایی هایی که کارتخوان ها نصب شده فروش نان صرفا با استفاده از دستگاه های کارتخوان هوشمند انجام می شود و با استفاده از این دستگاه تعداد فروش نان در روز مشخص و به همان میزان یارانه آرد به نانوا تعلق گرفته و مابه التفاوت نرخ نان و آرد به حساب نانوا واریز می شود.

ذاکریان تصریح کرد: با اجرای طرح هوشمند سازی یارانه نان به‌هیچ‌وجه موضوع سهمیه‌بندی و یا محدود کردن خرید برای مردم وجود ندارد.

 

انتهای پیام / ۳