از ۲۵ اسفند ماه آغاز می‌شود؛

استقرار ۴۰ اکیپ راهداری نوروزی در جاده‌های خراسان‌جنوبی/پویش همراهان سفر ایمن اجرا می‌شود

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان جنوبی با اشاره به اجرای طرح نوروز در سطح محورهای مواصلاتی استان با هدف ارتقای ایمنی تردد و مساعدت از ۲۵ اسفند ماه گفت: در قالب این طرح روزانه ۳۵ تا ۴۰ اکیپ ثابت و سیار به‌صورت ۲۴ ساعته فعال خواهند بود.

به گزارش خاورستان اسداله جلال زاده با اشاره به اینکه طرح راهداری نوروزی در استان از ۲۵ اسفند ماه ۱۴۰۱ آغاز و تا ۱۵ فروردین ماه ۱۴۰۲ ادامه دارد گفت: طرح راهداری نوروزی با هدف آماده سازی محورهای ارتباطی استان برای عبور ایمن، کاهش حوادث جاده‌ای و ارائه خدمات به گردشگران نوروزی اجرا می‌شود.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان افزود: در قالب این طرح روزانه ۳۵ تا ۴۰ اکیپ ثابت و سیار به‌صورت ۲۴ ساعته فعال خواهند بود و ۲۵۰ نیرو و ۲۱۵ دستگاه خودرو در این طرح فعالیت خواهند کرد.

جلال زاده با بیان اینکه پیش‌بینی می‌شود حجم تردد در محور‌های مواصلاتی استان در این ایام افزایش یابد، تصریح کرد: در همین راستا از اول اسفند ماه نسبت به آماده‌سازی راه‌های ارتباطی برای سفر ایمن کاربران جاده ای اقدام شده است.

وی به برگزاری جلسات متعدد و برنامه‌ریزی برای خدمت‌رسانی بهتر به مسافران با همکاری سایر دستگاه‌های امداد جاده‌ای اشاره کرد و گفت:در قالب این طرح هماهنگی بیشتر بین دستگاه‌های اجرایی و خدماتی برای آمادگی هر چه بهتر در خدمات‌رسانی ایجاد شده است.

دبیر کمیته حمل و نقل خدمات سفر استان در ادامه با اشاره به فعالیت این اداره کل در ایام نوروز ۱۴۰۲ یادآور شد: راهداران استان در طول ایام نوروز به صورت شبانه‌روزی آمادگی کامل برای سرویس دهی به مسافرانی که از محورهای مواصلاتی استان تردد می کنند را دارند.

جلال‌زاده اضافه کرد: در کمیته حمل و نقل ، شرکت های مسافربری در پایانه‌های استان نیز با ناوگان مسافری مجهز و با برنامه‌ریزی‌های انجام شده و آماده خدمات‌رسانی به مسافران هستند.

 

پویش همراهان سفر ایمن‌

جلال زاده، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان گفت: همزمان با سراسر کشور، پویش همراهان سفر ایمن با شعار «سفر ایمن با یاد خدا و همراهی شما» از ۲۴ اسفند سال جاری تا ۱۵ فروردین ۱۴۰۲ با همکاری ستاد اقامه نماز در استان در ۲ مجتمع خدماتی رفاهی بین راهی اجرا می‌شود.

وی با بیان اینکه در این پویش استفاده حداکثری از ظرفیت‌های سازمانی و فراسازمانی پیش‌بینی شده است، افزود: این پویش در راستای تحقق اهداف و برنامه‌های سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و در رابطه با فرهنگ‌سازی، ارتقاء ایمنی و کاهش سوانح رانندگی اجرایی می‌شود.

جلال زاده ادامه داد: پویش همراهان سفر ایمن با هدف کمک به افزایش ایمنی در سفرهای نوروزی برای خودروهای شخصی و حمل و نقل عمومی و ترغیب رانندگان به توقف وسایل نقلیه در طول سفر با هدف رفع خستگی ناشی از رانندگی طولانی در محورهای اصلی و منتخب، اشاعه و پاسداشت ارزش‌های دینی و مذهبی در سفرهای نوروزی به ویژه ایام ماه مبارک رمضان، به‌کارگیری تمام ظرفیت‌های لازم برای تحقق اهداف و برنامه‌های تکلیفی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در چهارچوب آئین نامه انضباط اجتماعی ترافیکی و مورد تأیید کمیسیون ایمنی راه‌ها برگزار می‌شود.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان جنوبی اضافه کرد: به کارگیری هنر در خدمت ایمنی برای ایجاد جاذبه‌های جاده‌ای و ترغیب مسافران به توقف در مسیر، اشاعه پاسداشت ارزش های دینی و مذهبی در سفرهای نوروزی به ویژه ایام ماه مبارک رمضان، ارتقاء دانش عمومی جامعه در خصوص ایمنی و فرهنگ درست رانندگی از دیگر اهداف اجرای این پویش محسوب می شود.

وی با اشاره به تقارن نوروز با ایام ماه مبارک رمضان به برنامه‌های فرهنگی این طرح اشاره کرد و افزود: برگزاری مسابقات فرهنگی برای کودکان، استقرار میز فرهنگی و پاسخگویی به مسائل مربوطه با مشارکت ستاد اقامه نماز استان از دیگر برنامه‌های این پویش است.

جلال زاده با اشاره به اینکه درمجموع ۳۳ مجتمع خدماتی رفاهی بین‌راهی در استان برای خدمات‌رسانی به مسافران نوروزی آماده است یادآور شد: کاربران جاده‌ای، می‌توانند با بهره‌گیری از سامانه ۱۴۱ از محل مجتمع‌ها در طول مسیر مورد نظر مطلع شده و سپس با برنامه‌ریزی مناسب نسبت به سفر خود اقدام کنند.