سرلشکر سلامی:

استقلال علمی منشأ اقتدار یک ملت است/ دشمن اقتدار علمی ما را هدف قرار داده

فرمانده کل سپاه با تاکید بر اینکه دشمنان همه عرصه‌ها از دارو، غذا، آب و درمان را عرصه جنگ با ما قرار داده‌اند، گفت: امروز دشمن رشد و اقتدار علمی ما را هدف قرار داده و هر نقطه‌ای که دشمن روی آن تمرکز می‌کند، نقطه قوت ماست.

به گزارش خاورستان، سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی صبح امروز(دوشنبه) در جشنواره باقرالعلوم دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله الاعظم(عج) اظهار کرد: یک‌ کشور نمی تواند با توسعه جغرافیا بزرگ‌ شود حتی‌ منابع اقتصادی کشورها هم محدود است اما شاید تنها بتوان با دانش، ارزش های افروده جدید به دست آورد.
وی با تاکید بر اینکه علم و آگاهی دامنه های عظمت یک کشور را گسترش می دهد،گفت: اگر‌ ذخایر علمی‌ یک‌ کشور رشد یابد جامعه بزرگ‌ می شود؛ در حالی که بیشتر جنبه‌های سیاسی، اقتصادی یا فرهنگی را عامل استقلال ملت ها در نظر می‌گیرند ‌اما استقلال علمی منشا اقتدار یک‌ ملت است.
سرلشکر سلامی با بیان اینکه هر آنچه سیطره بیگانگان را بر شئون جامعه ما زیاد کند وابستگی است، اظهار کرد: دشمنانی داریم‌ که ‌همواره تلاش می کنند ما را کوچک‌ و عقب نگاه دارند زیرا کشوری که عقب باشد ضعیف خواهد شد و مجبور به تسلیم‌ می شود؛ اما اگرکشور از سلطه علمی بیگانه خارج و نیازهای اساسی را در درون خود تولید کند حتی اگر در محاصره جهانی هم‌ قرار گیرد، زنده می‌ماند و رشد می یابد.
فرمانده کل‌سپاه در ادامه با بیان اینکه برای جوان بودن یک جامعه باید هر روز شاخصه جدید و تفاضل و برتری جدیدی یافت ،گفت: ما‌ می‌خواهیم مستقل باشیم‌ و در علم استقلال داشته باشیم در کنار آن، استقلال در سلامت هم مهم است.
وی با بیان اینکه امروز دشمنان با تحریم های ظالمانه حتی دارو به ما نمی دهند و دانشمندان ما را ترور می‌کنند،گفت: زمانی که فردی به دلیل حرکت در فضای علمی ترور می شود به این معناست که دشمن رشد و اقتدار علمی ما را هدف قرار داده و هر نقطه ای که دشمن بر روی آن تمرکز می کند نقطه قوت ما است؛ دستیابی به این مهم که دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله پیشران و پرچم دار رشد علمی و پیشرفت های شتاب دار و نوین‌ پزشکی ‌در سطح ایران و جهان باشد از این‌ منطق سر‌چشمه می‌گیرد.
سرلشکر سلامی با تاکید بر اینکه انتظار داریم این‌تلاش ها در جهات متنوع با افق های بلند طراحی و دنبال شود، گفت:علم امکان تسلط و چیرگی ایجاد کرده ، به کشور عزت می بخشد و استقلال را به طور کامل تفسیر می کند.
وی با تاکید براینکه راه اندازی مرکز تحقیقات ژنتیک نور از جمله دستاوردهای مهم سپاه محسوب می شود، اظهار داشت: وقتی‌ می‌توانیم‌ نقشه ژنتیک‌انسانی را رمز گشایی کنیم درمان را راحت تر و دقیق تر به انجام می رسانیم، از این رو نباید از جهان عقب بمانیم.
فرمانده کل سپاه با تاکید بر اینکه امروز دشمنان همه عرصه ها از دارو، غذا، آب و درمان را عرصه جنگ با ما قرار داده‌اند، گفت: ما تمایلی نداریم همه مسایل را با مدل جنگ بیان کنیم اما این اقدام امروز توسط دشمن صورت گرفته است و با همت و تلاش می توان تهدید دشمنان را به عرصه رشد و پیشرفت تبدیل کرد.
سرلشکر سلامی در پایان با تقدیر از تلاشگران عرصه علمی در سپاه و دست اندرکاران راه اندازی مرکز جامع ژنتیک نور گفت:سپاه با دستیابی به افتخارات علمی و پیشرفت های تکنولوژی، قله های مرتفعی را تسخیر و افتخارات جدیدی را به آلبوم افتخارات ایران اسلامی اضافه می کند.
در ابتدای این مراسم دکتر ابوالقاسمی فرمانده دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله(عج) گزارشی از روند اقدامات و فعالیت های دانشگاه در حوزه های مختلف را ارائه کرد.
در پایان این مراسم برگزیدگان جشنواره باقرالعلوم و خانواده شهدای سلامت مورد تقدیر قرار گرفتند.
انتهای پیام/۴