اشتغالزایی به سبک ستاد اجرایی امام(ره)| از مهاجرت معکوس به روستاها تا ساخت ۱۰۰۰ «مسکن برکت»

موسوی گفت: با اعطای تهسیلات اشتغالزایی ستاد اجرایی فرمان امام(ره) تا سال ۱۴۰۰، پنج هزار و ۳۰۰ طرح با ظرفیت ۱۲ هزار شغل مستقیم و غیر مستقیم در استان ایجاد می‌شود.

به گزارش خاورستان، سیدمجتبی موسوی مدیرکل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) خراسان‌جنوبی امروز در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس، اظهار کرد: ستاداجرایی فرمان امام(ره) با توجه به ضرورت ایجاد اشتغال پایدار برای روستانشینان با تلاش و راهنمایی‌های انجام شده، فعالیت‌های جهادی خود را در این حوزه آغاز کرده است.
وی از اجرای ۴۳۴ طرح اقتصادی و اشتغالزایی در سه ماه نخست امسال در استان خبر داد و بیان داشت: این طرح‌ها در راستای اشتغال اجتماع‌محور در زمینه‌های مختلف صنعت، کشاورزی، دامپروری، مشاغل خانگی خرد از جمله حوله‌بافی، قالیبافی و تولید پوشاک و کفش بوده است.
مدیرکل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) خراسان‌جنوبی با بیان اینکه برای طرح‌های اجرا شده ۲۶۸ میلیارد تومان تسهیلات توسط ان نهاد پرداخت شده، اضافه کرد: همچنین ۶۰ طرح عمرانی و زیربنایی در زمینه‌های مختلف آبرسانی، بهداشتی درمانی، راه‌سازی، فرهنگی مذهبی، مدرسه و ورزشی تا پایان امسال در استان به بهره‌برداری خواهد رسید.
موسوی با اعلام اینکه هم‌اکنون ۲۶ پروژه عمرانی و زیربنایی با اعتبار ۱۵ میلیارد تومان توسط ستاد اجرایی فرمان امام(ره) در استان در دست اجرا است، تبیین کرد: همچنین ۳۴۶ طرح اشتغالزایی اجتماع‌محور سحاب با ظرفیت اشتغال ۹۶۹ نفر و پرداخت ۳۱ میلیارد تومان تسهیلات در دست اجرا است.
وی با بیان اینکه تسهیلات اشتغالزایی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) مهاجرت معکوس روستائیان خراسان‌جنوبی و رونق تولید را به‌دنبال داشته، عنوان کرد: این نهاد از سال ۱۳۹۷ در اجرای طرح‌های اشتغالزایی خراسان‌جنوبی ورود پیدا کرده و هم‌اکنون ۴۲۴ روستا زیر پوشش این طرح‌ها قرار دارند.
مدیرکل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) خراسان‌جنوبی خاطرنشان کرد: تاکنون یک هزار و ۴۰۷ طرح اشتغالزا از محل تسهیلات ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در استان راه‌اندازی شده و یک هزار و ۲۵۹ طرح دیگر هم در حال راه‌اندازی است که در مجموع با اجرای این طرح‌ها چهار هزار و ۴۱۰ شغل برای روستائیان استان ایجاد می‌شود.
موسوی در خصوص تسهیلات در نظر گرفته شده برای طرح‌های اشتغال، بیان داشت: ستاد اجرایی فرمان امام(ره) تا سال ۱۴۰۰، ۳۰۰ میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه برای اجرای طرح‌های اشتغالزایی در استان متعهد شده که تاکنون ۵۶ میلیارد تومان پرداخت شده و تا پایان امسال ۷۰ میلیارد تومان دیگر به روستائیان پرداخت می‌شود.
وی با تأکید بر اینکه با پرداخت این تسهیلات تا سال ۱۴۰۰، پنج هزار و ۳۰۰ طرح با ظرفیت ۱۲ هزار شغل مستقیم و غیر مستقیم در استان ایجاد می‌شود، تصریح کرد: ۲۸ تسهیل‌گر در ۱۱ شهرستان استان در راستای اجرای امور طرح‌های اشتغالزایی اجتماع‌محور با این نهاد همکاری دارند.
مدیرکل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) خراسان‌جنوبی از اعطای تسهیلات تا سقف ۴۰ میلیون تومان در روستا‌های بالای ۵۰ خانوار استان خبر داد و توضیح داد: این تسهیلات به‌صورت قرض‌الحسنه و با دوره تنفس شش ماهه است که به طرح‌های پرورش دام سبک، سنگین و صنایع‌دستی پرداخت می‌شود.
موسوی با اشاره به اجرای طرح «مسکن برکت» در استان، گفت: پس از فرمایش رهبر معظم انقلاب در ماه مبارک رمضان سال گذشته مبنی بر ضرورت ورود جدی در حوزه تولید مسکن، ستاد اجرایی فرمان امام(ره) ساخت ۵۰ هزار واحد مسکونی را با هدف کمک به رفع نیاز جامعه به مسکن بر عهده گرفت.
وی با اعلام اینکه سهم استان خراسان‌جنوبی از این طرح یک هزار واحد در نظر گرفته شده، مطرح کرد: براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده تمام واحدها در قالب طرح اقدام ملی ساخته می‌شود.
مدیرکل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) خراسان‌جنوبی خاطرنشان کرد: ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) طی دو سال واحدهای این طرح را تکمیل و در قالب قرارداد در اختیار افرادی که در طرح اقدام ملی مسکن ثبت‌نام کرده‌اند و از طرف وزارت مسکن و شهرسازی به ستاد اجرایی معرفی می‌شوند، قرار می‌دهد.
انتهای پیام/ ۱۳۲