مدیر داخلی کارخانه ستاره کیان بیرجند مطرح کرد؛

اشتغالزایی مستقیم برای ۱۰۰نفر در کارخانه ستاره کیان بیرجند 

محمدی با بیان اینکه کارخانه ستاره  کیان بیرجند از بهترین کارخانجات تولید خوراک دام کشور است، گفت: در این کارخانه به طور مستقیم برای 100 نفر اشتغالزایی شده است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، در آستانه ۲۶ دی ماه سالروز نکوداشت روز سربیشه خبرنگاران خراسان جنوبی از کارخانه ستاره کیان بیرجند بازدید کردند.

سید علی خیریه مدیر عامل کارخانه خوراک دام، طیور و آبزیان ستاره کیان بیرجند واقع در شهرستان سربیشه در حاشیه بازدید از این کارخانه و در جمع خبرنگاران ضمن معرفی این مجموعه بزرگ تولیدی استان، اظهار کرد: محل اجرای طرح در زمینی به مساحت ۴ هکتار و زیر بنای ۱۶ هزار و ۵۶۰ متر مربع بوده است.

وی افزود: این کارخانه  بزرگترین کارخانه تولید خوراک دان شرق کشور، به ظرفیت ۵۰ تن در ساعت و دارای دو خط مجزای تولید به ظرفیت ۲۵ تن در ساعت می باشد.

مدیر عامل کارخانه خوراک دام، طیور و آبزیان ستاره کیان بیرجند بیان کرد: ظرفیت تولید کارخانه در یک شیفت کار ۱۲۰ هزار تن و شامل انواع خوراک دام، طیور و آبزیان میباشد.

خیریه عنوان کرد: کارخانه فول فت تمام اتومات به ظرفیت ۴ تن در ساعت از جمله تجهیزات کارخانه است و ماشین آلات و تجهیزات این مجموعه تولیدی هم ساخت ترکیه تحت لیسانس PTN و اوتوانگر هلند است.

وی به مزایای کارخانه اشاره و اظهار کرد: استفاده از مشاورین شرکت ترونیتروشن هلند به مدت ۵ سال قبل از ساخت و بعد از تولید، تولید دان تحت لیسانس شرکت ترونیتروشن هلند و با برند هندریکس به مدت ۴ سال،   بکارگیری بهترین مشاورین داخلی صنعت نفت و گاز،  نصب دستگاه هایژنایزر برای حذف باکتری سالمونلا،   تجهیز آزمایشگاه به دستگاه NIR که امکان آزمایش مواد اولیه و محصول را در کوه ترین زمان در مدت ۳ دقیقه و بدون دخالت دست و با دقت بالای ۹۵ درصد انجام میدهد و این امکان را برای شرکت فراهم میکند که مشتریان شرکت حتی در زمان خروج بار از کاخانه امکان آزمایش در حضورشان فراهم شود.

مدیر عامل کارخانه خوراک دام، طیور و آبزیان ستاره کیان بیرجند گفت: خط انتقال مواد اولیه به برج تولید به ظرفیت ۲۰۰ تن در ساعت، خط انتقال مواد اولیه از سیلوهای مواد اولیه به برج تولید با ظرفیت ۱۰۰ تن در ساعت و امکان سیرکوله مواد اولیه و نزدیکترین کارخانه به کشور افغانستان از جمله مزایا می باشد.

خیریه با بیان اینکه قبل از ممنوعیت صادرات خوراک دام و طیور، ماهانه پنج هزار تن صادرات به افغانستان انجام می شد، اظهار کرد:‌ اکنون نیز امکان صادرات از طریق ورود موقت و صادرات به افغانستان وجود دارد و این ممنوعیت برداشته شده است.

وی به ذخیره سازی های انجام گرفته در کارخانه اشاره کرد و گفت: این ذخیره سازی ها شامل ۶ سیلوی فلزی به ظرفیت هر کدام دو هزار تن، ۹ سیلوی بتنی به ظرفیت هر کدام یک هزار تن، سطح شیب دار، سیمان صیقلی، دو باب سوله به مساحت یک هزار و یک هزار و ۵۵۰ متر مربع جهت ذخیره سازی کنجاله و مواد اولیه کیسه ای، ۲۴ مخزن جهت ذخیره مواد اولیه در محل برج تولید، ۱۲ مخزن ۹۰ تنی جهت ذخیره سازی محصول در برج تولید،   تعداد ۱۲ تانکر ۲۵ هزار لیتری روغن و اسید چرب می باشد.

کارخانه ستاره  کیان بیرجند از بهترین کارخانجات تولید خوراک دام کشور

عابدین محمدی مدیر داخلی کارخانه ستاره کیان بیرجند نیز در این بازدید اظهار کرد: از حدود پنج ماه گذشته علاوه برتولید خوراک دام تولید خوراک طیور هم در دستور کار قرار گرفته و هدف از  سرمایه گذاری در این نقطه از کشور تامین دان کارخانه مرغ مادر و سایر مرغداری های استان و کشو و صادرات به کشورهای همسایه بوده است.

وی به ارسال تولیدات این کارخانه به استان های سیستان و بلوچستان، خراسان رضوی، یزد و کرمان اشاره کرد و افزود: با راه اندازی این کارخانه کار بزرگی در استان انجام گرفته است و  به اذعان مسئولان وزارت صمت و وزارت جهاد کشاورزی این واحد تولیدی از بهترین کارخانجات کشور است که مشابه این کارخانه پنج کارخانه بیشتر در کشور وجود ندارد.

مدیر داخلی کارخانه ستاره کیان بیرجند گفت: کارخانه ستاره کیان به لحاظ تکنولوژی، قرنطینه و مباحث بهداشتی بسیار پیشرو و برتر است ضمن اینکه رعایت مباحث بهداشتی در تمام مراحل از تولید تا خروج از کارخانه بسیار مهم است.

اشتغالزایی برای ۱۰۰ نفر بصورت مستقیم 

محمدی از اشتغال مستقیم برای  ۱۰۰نفر در این کارخانه خبر داد و گفت: ۴ کارشناس دامپزشک در این مجموعه فعالیت دارند و یکی از ویژگی های منحصر به فرد  کارخانه این است که با کمک کارشناسان به مرغداری ها مشاوره داده می شود تا  دان متناسب با نیازشان را خریداری کنند.

انتهای پیام/۱۲۷