رئیس پارک علم و فناوری خراسان‌جنوبی خبر داد

اشتغالزایی ۱۰۰۰ نفره دانش‌بنیان‌ها در خراسان‌جنوبی

ناصری گفت: تعداد ۱۷۰ شرکت در پارک علم و فناوری خراسان‌جنوبی ثبت شده‌اند که ۳۵ شرکت دانش‌بنیان هستند و برای قریب‌بر هزار نفر نیز به‌طور مستقیم و غیر مستقیم شغل ایجاد شده است.

به گزارش خاورستان، سردار علی قاسمی امروز در مراسم راه‌اندازی «مرکز خلاقیت و شکوفایی پارک علم و فناوری» خراسان‌جنوبی اظهار کرد: همانطور که فرهیختگان بسیجی و نخبگان علمی و دانشگاهی در دوران دفاع مقدس پرچمدار و هدایتگر آحاد مردم بودند امروز نیز می‌تواند در عرصه علم و فناوری نیز الگوی جوانان و دانشجویان باشند.
وی افزود: هم‌افزاری فکری نخبه‌های بسیجی و بهره‌برداری از طرفیت‌های علمی و پژوهشی دانشگاهی می‌تواند تحولات عظیمی را در توسعه کشور رقم زند.
علم و فناوری کلید حل مشکلات و توسعه کشور است
فرمانده سپاه انصار الرضا (ع) خراسان‌جنوبی با اشاره به منویات مقام معظم رهبری در حوزه پیشرفت علم و فناوری تصریح کرد: علم و فناوری کلید حل مشکلات و توسعه کشور است و استقلال و قدرتمندی کشور را نیز به ارمغان می‌آورد.
قاسمی با تأکید بر مدیریت منابع انسانی، فکری و فرهنگی خراسان‌جنوبی یادآور شد: با اصلاح ساختار مدیریتی، بکارگیری نخبگان دانشگاهی و توانمندسازی نیروی انسانی متفکر می‌توان منشأ خدمات شایسته‌ای در حوزه تولید علم‌و فناوری و تبدیل فکر به محصول شد.
رئیس پارک علم و فناوری خراسان‌جنوبی نیز گفت: تجمیع منابع انسانی و زیرساخت‌های فنی می‌تواند جهش تولیدات فکری نخبگان و محصولات فناوری شرکت‌های دانش‌بنیان را توسعه معناداری دهد.
همکاری پارک علم و فناوری خراسان‌جنوبی و سپاه انصار الرضا(ع)
محمدعلی ناصری خاطرنشان کرد: امضای تفاهم‌نامه همکاری پارک علم و فناوری خراسان‌جنوبی و سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری سپاه انصار الرضا(ع) در راستای استفاده بهینه از امکانات سخت‌افزاری و توسعه خدمات نرم‌افزاری به جوانان و ایده‌پردازان است.
وی افزود: تعداد ۱۷۰ شرکت در پارک علم و فناوری خراسان‌جنوبی ثبت شده‌اند که ۳۵ شرکت دانش‌بنیان هستند و برای قریب‌بر هزار نفر نیز به‌طور مستقیم و غیر مستقیم شغل ایجاد شده است.
انتهای‌پیام/۴