رئیس اتاق تعاون خراسان جنوبی مطرح کرد:

اشتغال آفرینی تعاونی ها با استفاده از ظرفیت های شرکت های دانش بنیان

رئیس اتاق تعاون خراسان جنوبی گفت:مهم ترین برنامه اتاق تعاون برای پیشرفت فناوری و نوآوری در مشاغل تعاونی به جهت اشتغال آفرینی استفاده از ظرفیت شرکت های دانش بنیان و خلاق در این زمینه است .

غلام حسین حسینی در گفتگو با خبرنگار خاورستان اظهار کرد :رویکرد اتاق تعاون استان، استفاده از ظرفیت شرکت های دانش بنیان و خلاق در زمینه ی پیشرفت فناوری و نوآوری در مشاغل تعاونی به جهت اشتغال آفرینی است.

رئیس اتاق تعاون خراسان جنوبی ادامه داد: خلاقیت، ایده پردازی و ارائه طرح های نوین از مهم ترین ارکان کارآفرینی است، قطعا شرکتی می تواند در این مسیر موفق باشد که در کنار داشتن ایده های نوین و دانش بنیان با تشکیل تیم قوی مدیریتی کار علمی و تجاری سازی را انجام دهد.

به گفته وی شرکت های تعاونی دانش بنیان،توسعه اقتصادی بر پایه دانش و تحقق اهداف علمی و اقتصادی در راستای گسترش اختراع و نوآوری را دنبال می کند.

وی با بیان اینکه با تمرکز بر شرکت های خلاق و دانش بنیان در این بخش می توانیم موجبات اشتغال آفرینی مردم را بیش از پیش فراهم آوریم اظهار داشت: استارت تاپ ها و مراکز دانش بنیان به عنوان کانون فکر و ایده باید ایده های خود را برای سرمایه گذاران مطرح تا از این طریق به اشتغال و کسب و کار کمک کنند.

وی افزود: خوشبختانه این استان در بحث کار آفرینی و ایده های خلاقانه و جدید در سطح کشور مطرح بوده است و جوانان و جویندگان کار باید کار گروهی و تعاون را اولویت خود قرار دهند چرا که آینده در اختیار افرادی است که به پشتوانه اندیشه و تفکر خلاق بتوانند تیم سازی کرده و مجموعه های نوگرا، پویا و متناسب با نیاز بازار کار را بنیان گزارند.

حسینی با اشاره به ضرورت وجود برنامه جهت مشخص نمودن راهبرد اساسی از ایده های اقتصادی علمی و دانش بنیان گفت: وجود یک برنامه ی منسجم و دقیق باعث سرعت و دقت در انجام فرمایشات مقام معظم رهبری می شود.

وی اظهار داشت: بایر تمامی دستگاه های اجرایی طرح های خود را در کارگروه های مربوطه مطرح و جمع بندی نهایی به همه ابلاغ و حمایت همه جانبه انجام شود.

وی با تاکید بر اهمیت راه اندازی شرکت های دانش بنیان گفت: اولویت پرداخت تسهیلات بایستی به منظور راه اندازی، تکمیل و توسعه طرح‌های تولیدی دانش بنیان و دارای ظرفیت اشتغال بالا باشد.

وی از تعاونی ها به عنوان مهم‌ترین و لایق‌ترین بخش مردمی اقتصادی یاد کرد و اظهار داشت: ایجاد کرسی تعاون در دانشگاه ها باعث ترویج کار گروهی در بین جوانان و تشکیل تیم های اشتغال آفرین و دانش بنیان و جمع بندی ایده های خلاق و نوآور می شود.

انتهای پیام /۱۳۵