مدیرکل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) خراسان جنوبی خبر داد

اشتغال زایی ۳۲ هزار نفری ستاد اجرایی در خراسان جنوبی

موسوی گفت: ستاد اجرایی فرمان حضرت امام در خراسان جنوبی در مبحث توانمند سازی اقتصادی، توسعه کارآفرینی و اشتغال‌زایی تاکنون 7 هزار و 975 طرح با حجم سرمایه گذاری یک هزار و 330 میلیارد تومان انجام داده که باعث اشتغال‌زایی 32 هزار نفر در استان شده است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، سید مجتبی موسوی مدیرکل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) خراسان جنوبی بعد از ظهر امروز در مراسم انعقاد تفاهم نامه پیشرفت و آبادانی برای سه شهرستان نهبندان، سربیشه و زیرکوه و انعقاد تفاهم نامه طرح آبا ( آشتی با آموزش) بنیاد احسان، اظهار کرد: ستاد اجرایی فرمان حضرت امام در خراسان جنوبی در مبحث توانمند سازی اقتصادی، توسعه کارآفرینی و اشتغال زایی تاکنون ۷ هزار و ۹۷۵ طرح با حجم سرمایه گذاری یک هزار و ۳۳۰ میلیارد تومان انجام داده است که باعث اشتغال زایی ۳۲ هزار نفر در استان شده است.

وی افزود: ۱۲ طرح بنگاه محور با ظرفیت اشتغال ۱۱ هزار و ۲۸۰ نفر و ۸ هزار و ۶۳ طرح اجتماع محور با ظرفیت اشتغال ۲۱ هزار و ۹۴۰ نفر و تعداد ۲۱ طرح تسهیلات محور با ظرفیت اشتغال ۷۶۰ نفر در استان اجرا شده است.

مدیرکل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) خراسان جنوبی بیان کرد: در مبحث انجام امور زیربنایی و فرهنگی در ۶۶۰ طرح زیربنایی مشارکت داریم که تاکنون ۴۹۶ طرح با حجم سرمایه گذاری ۸۲ میلیارد تومان سرمایه گذاری اجرایی شده است.

موسوی عنوان کرد: پیش بینی میشود ۲۱۰ پروژه عمرانی تا پایان سال ۱۴۰۱ به اتمام خواهد رسید.

وی اظهار کرد: در مبحث توانمند سازی، توسعه کارآفرینی و اشتغال زایی برای سال جاری ۲۶۰۰ طرح پیش بینی شده بود که تاکنون حدود سه هزار طرح اقتصادی اجتماع محور با حجم سرمایه گذاری ۳۵۱ میلیارد تومان انجام شده است.

مدیرکل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) خراسان جنوبی بیان کرد: در بحث سند توسعه شهرستان نهبندان و اجرای طرح پیشرفت و آبادانی این شهرستان با حجم سرمایه گذاری ۵۰۰ میلیارد ریال برای توسعه نهبندان پیش بینی شده که طی دو سال این مبلغ برای شهرستان نهبندان هزینه خواهد شد.

انتهای پیام/۱۲۷