نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی:

اشعار معنوی به حقیقت نزدیکتر است

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: شعاری که درباره ائمه گفته می‌شود زاویه معنوی آن همواره اهمیت دارد و هر چه به حقیقت گویی نزدیک تر باشد ارزش آن بیشتر است.

به گزارش خبرنگار خاورستان،در دهه کرامت هستیم؛ دهه کرامت با تولد حضرت فاطمه معصومه (س) آغاز و به تولد برادر بزرگوارشان علی ابن موسی الرضا (ع) ختم می‌شود.
خراسان جنوبی در این ایام میزبان خدام رضوی که حامل پرچم متبرک ضریح رضوی هستند و به جای جای این استان سفر می‌کنند نیز است.
عصر امروز نشست صمیمی اعضای انجمن شعر رضوی با آیت الله سید علیرضا عبادی نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند در محل دفتر امام جمعه بیرجند برگزار شد.
بسیاری از شاعران که خادمیاران رضوی نیز بودند اشعار زیبایی در مدح علی بن موسی الرضا (ع) خواندند و فضا به گونه ای بود که گویی در صحن و سرای حرم آن امام غریب هستیم.
بی شک شاعرانی که برای ائمه شعر می‌سرایند این توفیق را امامان به آنان عطا کرده اند و اینان سرمایه های غنی برای کشور هستند.
آیت الله سید علیرضا عبادی نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی در این جلسه ضمن تبریک ولادت حضرت معصومه (س) و آغاز دهه کرامت، اظهار کرد: شعر یک هنر و کار ارزشمندی است.
وی با بیان اینکه شعر در دو بخش الفاظ و مفاهیم با یکدیگر متفاوت است، افزود: از نظر لفظی هنر شعر در استعارات و کنایات می‌باشد و بهترین شعر، شعری است که غرق در استعارات و از حقیقت دورتر باشد از این نظر شعر اعجاب انگیز تر و زیباتر است.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی تصریح کرد: اما از نظر معنوی هرچه به معنی، مفهوم و حقیقت نزدیکتر باشد زیباتر است.
آیت الله عبادی بیان کرد: اشعاری که درباره ائمه گفته می‌شود زاویه معنوی آن همواره اهمیت دارد و هر چه به حقیقت گویی نزدیک تر باشد ارزش آن بیشتر است چرا که در وجود اولیای حق و انسان‌های کامل اشعه بی نهایت حق منعکس می‌شود.
وی با اشاره به آیه ای از قرآن خاطرنشان کرد: اقرار گرفتن دل و وجه اگر در مقابل انوار مقدس پروردگار قرار گیرد بسیار ارزشمند بوده و باید قدر دانست.
انتهای پیام/ ۱۳۵/ ۱۱/