گزارش/

اصلاح‌طلبان با القای تنش میان سران قوا به دنبال چه چیزی هستند؟/ تخریب مجلس با تاکتیک استفاده از فیک‌نیوزها

روزنامه اصلاح طلب شرق ابزار نظارت و قانونگذاری در مجلس را که از وظایف نمایندگان است را موضوعی برای تخریب بهارستان نشینان قرار می دهد و معلوم نیست با القای مسئله اختلاف میان قالیباف و روحانی که دو تن از سران قوای مهم کشور هستند، دنبال چه چیزی است؟

به گزارش خاورستان به نقل از دانا، روزنامه های زنجیره‌ای اصلاح طلب پس از اینکه این جریان سیاسی در انتخابات مجلس شورای اسلامی یازدهم با شکست فاحشی روبرو شد که به سبب عملکرد فراکسیون امید در مجلس گذشته بود، اقدام به تخریب مجلس به هر وجهی کردند.
تا جایی این تخریب ها مشهود بود که «عباس عبدی» تئوریسین جریان اصلاحات مجلس یازدهم را مجلسی «علیل» نامید که کاربردی برای کشور ندارد. این درحالی بود که مجلس حتی شروع به کار نکرده بود و تا به امروز که نمایندگان حوزه های مختلف انتخابیه در صحن مجلس گرد هم آمده اند چندین پروژه خصوصا سرکشی به مناطق محروم را در دستور کار خود قرار داده اند.
تخریب مجلس یازدهم درحالی در دستور کار روزنامه های اصلاح طلب قرار گرفته است که در مجلس گذشته که اصلاح طلبان حضور چشمگیری در خانه ملت داشتند و از سلفی حقارت گرفته تا طرح سربازی دختران دست گل های مختلفی به آب دادند و فعالیت موثری در مجلس نداشتند، با سانسور و عدم انتقاد از مجلسیون دهم از کنار این وقایع به راحتی گذشت اما امروز روزنامه های اصلاح طلب که از در دروازه داخل نمی شدند از سر سوزن وارد شده و مجلس را با شدیدترین مطالب مورد هجمه قرار می دهند.
حالا کار به جایی رسیده است که اصلاح طلبان پروژه القای اختلاف میان سران قوا را در پیش گرفته اند و یا لااقل تلاش می کنند که جامعه را در این حوزه تههیج و دچار تشویش کنند.
در همین رابطه روزنامه اصلاح طلب شرق در مطلبی با عنوان « مواجهه روحانی و قالیباف در بهارستان» نوشت: روحانی پایش را در مجلسی که قالیباف رئیس باشد، نمی‌گذارد؛ مگر همان یک بار در ابتدا برای خوشامدگویی که قالیباف هنوز بر صندلی ریاست ننشسته بود. از آن سو مجلس هم گفته می‌خواهد نظارتش را بر دولت افزون کند؛ اما تأکید دارد که اسمش را مچ‌گیری نگذارند. به نظر می‌رسد که مجلس یازدهم و دولت روحانی در ۱۰ ماه پایانی دولت رابطه‌ای کج‌ دار و مریز را طی کنند. این در حالی است که روحانی در همان زمان آغاز به کار مجلس گفته بود که انتظارش از این رابطه در سال آخر دولت و سال نخست مجلس، همکاری و پیوند است؛ اتفاقی که رخ نداد و مجلس با کشاندن یک‌به‌یک وزرا به مجلس و گشودن توپخانه خود به سمت‌شان و حتی تهدید به طرح سؤال و استیضاح روحانی، رویه‌ای دیگر را در پیش گرفت.
این روزنامه می افزاید: سخنگوی هیئت‌رئیسه مجلس با اشاره به جلسه رأی اعتماد به وزیر پیشنهادی صمت گفته که آقای روحانی در نشست رأی اعتماد به وزیر صمت حضور پیدا نمی‌کند؛ بنابراین تنها موافقان و مخالفان صحبت خواهند کرد. این برای دومین بار است که روحانی در جلسه‌ای که اصولا باید حضور داشته باشد، غیبت دارد. از زمان تشکیل مجلس یازدهم روحانی در جمع اصولگرایان پارلمان حاضر نشده است. بحث طرح سؤال و استیضاحش هم مطرح شده بود که ملغا شد؛ در غیر‌این‌صورت او مجبور به حضور در جمع اصولگرایان بود. بار قبل که در جلسه رأی اعتماد پیشنهادی وزیر صمت روحانی غیبت کرد، برخی نمایندگان این غیبت را توهین به مجلس قلمداد کردند.
جالب است که این روزنامه اصلاح طلب ابزار نظارت و قانونگذاری در مجلس را که از وظایف نمایندگان است را موضوعی برای تخریب مجلس قرار می دهد و معلوم نیست با القای مسئله اختلاف میان قالیباف و روحانی که دو تن از سران قوای مهم کشور هستند، دنبال چه چیزی است. این درحالی است که موضوعی این روزنامه درحال خبرسازی درباره آن است واقعیت بیرونی ندارد و بارها سران قوا خصوصا در جلسه شورای هماهنگی اقتصادی قوا کنار هم نشسته و تصمیمات مشترکی را برای اداره کشور گرفته اند.
پیشتر روزنامه اعتماد در خبری جعلی اینگونه القا کرد که سران قوا به جای تعاملی که از آنها انتظار می رود به مجادله با هم در این جلسه پرداخته اند. درحالی که جلسه سران قوا اینگونه که روزنامه اعتماد فضا را تنش آمیز توصیف کرده، نبوده و حتی از بسته اقتصادی مجلس برای حل مشکلات اقتصادی کشور استقبال شده است.این درحالی است که اخیرا رهبر معظم انقلاب در دیدار ویدئو کنفرانسی با نمایندگان مجلس از تعامل بیشتر میان دولت و مجلس سخن گفته اند.
این خبر از سوی دولتمردان نیز در همان زمان تکذیب شد و «علی ربیعی» سخنگوی دولت در واکنش به این خبر در صفحه توئیتر خود نوشت: «‌ باکمال ناباوری خبری جعلی از جلسه سران قوا دیدم. دیروز از ابتدا تا انتهای جلسه حضور داشته و تمام مذاکرات را نوشته‌ام. ۱۵ نفر از سه قوه در آن جلسه بودیم، حتی یک کلمه از این خبر کذب صحت ندارد. نه‌تنها صحت ندارد بلکه این آغازین صحبت‌های #قالیباف بود: “شرایط اداره کشور سخت است. با همه وجود و توان پای کار هستیم. نیاز به همدلی و همراهی هر سه قوه یک اصل است.” جلسه پر از همراهی و همدلی بود. تردید ندارم جریانی در کمین هرگونه روزنه امید آفرین در مردم نشسته است.»
به نظر می رسد که اصلاح طلبان با تاکتیک استفاده از فیک نیوزها و گمانه زنی های جعلی سعی در القای فضای اختلاف و عدم همکاری میان دولت و مجلس دارد.
انتهای پیام/۴