نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی:

اصناف برای تثبیت و حفظ اقتصاد اسلامی طرح ارائه دهند

آیت الله عبادی با بیان اینکه اصناف و بازاریان باید طرح‌هایی کارساز برای ساماندهی اقتصاد کشور ارائه دهند، گفت: امروز بدون تخصص، نظارت و طرح نمی‌توان اقتصاد اسلامی را حفظ و تثبیت کرد.

به گزارش خبرنگار خاورستان،آیت الله سید علیرضا عبادی ظهر امروز در دیدار با رئیس اتاق اصناف استان و جمعی از معتمدین بازار در خراسان جنوبی، اظهار کرد: اصناف جایگاه خاصی از نظر حضور میدانی در جامعه و بحث تولید و توزیع کالاها دارد.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه در گذشته اصناف به عنوان کاسب حبیب الله و امین یاد می شد، افزود: اصناف همواره مورد اعتماد مردم بودند البته در قرن بیستم ایجاب کرد که جمعیت فراوانی با اندیشه های مختلف به تجارت روی بیاورند و لذا در نسقی که در طول تاریخ از اصناف قدیم داشتیم تغییر ایجاد کرد.
وی ادامه داد: متاسفانه کسانی که ارزهای کم قیمت را گرفتند که کالای اساسی مورد نیاز مردم را وارد کنند سر از کالای قاچاق و واردات کالاهای غیرضروری درآورد و این مسائلی است که در دنیا جدید با آن مواجه هستیم.
آیت الله عبادی با تأکید بر اینکه جمعیت متدین اصناف نباید نسبت به تغییر و تحول های جهان بی‌تفاوت باشند، افزود: چادر مشکی تولید داخلی و لباس متناسب با اندیشه فرهنگی زنان در بازار موجود نیست اما لباس های نامناسب به وفور در بازار عرضه می شود و به این یعنی ترجمه کلمه انقلاب را آنطور که باید متوجه نشده ایم.
امام جمعه بیرجند با اشاره به اینکه با انقلاب باید متحول شویم و مردم باید بر اساس اسلام عمل کنند، بیان کرد: به هر میزانی که به قانون شرع و عدل و حق الناس عمل کنیم انقلابی می شویم و به هر اندازه هم که به دنبال بیگانگان باشیم ضدانقلاب هستیم.
وی افزود: هر جایی پیشرفت داشته ایم همان درصدی است که به اسلام و انقلاب و وجدانمان عمل کرده ایم و هرجایی خارج از انقلاب رفتیم با مشکل مواجه شدیم.
آیت الله عبادی با بیان اینکه اصناف و بازاریان باید طرح‌هایی کارساز برای ساماندهی اقتصاد کشور ارائه دهند، تصریح کرد: امروز بدون تخصص، نظارت و طرح نمی توان اقتصاد اسلامی را حفظ کرد و مسئولان باید طرحی داشته باشند که اقتصاد از دست اصناف متعهد خارج نشود.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی بیان کرد: برای اینکه از این دنیا عقب نمانیم و تحریم‌های دشمن برایمان مشکل‌ساز نشود، باید طرح و برنامه کارشناسی داشته باشیم.
«رضا علیزاده» رئیس اتاق اصناف خراسان جنوبی در این دیدار گفت: اصناف بزرگترین بخش نظام اقتصادی به شمار می‌رود و بخش اعظم نظام تولید، خدمات و توزیع را برعهده دارند.
وی به نقش موثر اصناف در دوران دفاع مقدس و تحریم و جنگ اقتصادی اشاره کرد و گفت: اصناف آخرین زنجیره تولید هستند و متاسفانه بسیاری از مشکلات گرانی، کمبود و احتکار را به اصناف نسبت می دهد در حالی که اینگونه نیست.
رئیس اتاق اصناف خراسان جنوبی ادامه داد: اصناف با شیوع ویروس کرونا با جان و دل از رزمایش بهداشت و سلامت استقبال کردند و بدون هیچگونه ممانعتی اقدام به تعطیلی واحدهای صنفی کردند.
وی با اشاره به مشارکت گسترده اصناف استان در صحنه انتخابات، عنوان کرد: امیدواریم در سال مزین به شعار «تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها»، دولت جدید گام‌های موثر و اساسی در جهت رفع مشکلات بردارد.
انتهای پیام/۳