رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی:

اصناف ضوابط و قوانین را رعایت کنند

رئیس سازمان صنعت،معدن و تجارت خراسان جنوبی گفت:اصناف قوانین و ضوابط را رعایت کنند و در ارائه فاکتور به بازرسان و درخواست مردم نسبت به نرخ نامه اجناس و کالاها کوتاهی نکنند.

به گزارش خاورستان،داوود شهرکی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی امروز در نشست خبری با اشاره به شرایط موجود در بازار اظهار کرد: عده‌ای به دنبال سوءاستفاده از شرایط موجود هستند.
وی با تاکید بر اینکه در مقابل تخلفات و سوءاستفاده‌های اقتصادی کوتاه نمی‌آییم، افزود: با پرونده‌های تخلف به طور صریح برخورد می‌شود.
شهرکی با اشاره به تشدید نظارت‌ها بر بازار بیان کرد: بازرسان در قالب تیم های نظارتی به طور مستمر در بازار فعالیت دارند.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی بیان کرد: جرائم ناشی از تخلفات صنفی اصلاح‌شده و در برخورد با متخلفان اقتصادی به طور جدی عمل می‌کنیم.
وی خواستار رعایت قوانین و ضوابط از سوی اصناف شد و بیان کرد: اصناف در ارائه فاکتور به بازرسان و درخواست مردم نسبت به نرخ نامه اجناس و کالاها کوتاهی نکنند.
وی با بیان اینکه تنظیم بازار یکی دیگر از رسالت‌های این سازمان است، اظهار کرد: از ظرفیت تشکل‌های بسیج اصناف، اتاق اصناف و سازمان نظارت و بازرسی برای تنظیم و نظارت بر بازار استفاده می‌شود.
شهرکی خواستار همکاری مردم و اصناف برای تعادل بازار شد و افزود: مردم شریف خراسان جنوبی همواره برای رفع مشکلات مسئولان را یاری کرده و در این امر نیز همراهی خواهند داشت.
وی بیان کرد: انتظار می رود شرکت‌های تعاونی مصرف وابسته به ادارات دولتی در عرضه کالای مورد نیاز همکاری کنند تا از ظرفیت دستگاه‌های دولتی برای ایجاد تعادل استفاده شود.
شهرکی با اشاره به مشکلات پیش روی واحدهای تولیدی استان بیان کرد: کارگروه تسهیل و رفع موانع سرمایه‌گذاری همواره آماده دریافت مشکلات فعالان اقتصادی است.
منبع: مهر
انتهای پیام/۱۲۷