فرمانده سپاه انصار الرضا(ع) خراسان جنوبی:

اطاعت از رهبری رمز مقابله با توطئه های مختلف دشمنان است

سردار مهدوی گفت: آن چه باعث شد در جنگ ۸ ساله یک تنه در برابر کفر بایستیم اول رهبری بنیان گذار انقلاب اسلامی برمبنای رهبری مرجعیت شیعه دینی و اسلامی و دوم اخلاص مردم و جوانان و تبعیت از رهبری بود و توجه به این اصل در برابر تمامی توطئه های دشمنان ضروری است.

به گزارش خاورستان سردار محمدرضا مهدوی فرمانده سپاه انصار الرضا (ع) خراسان جنوبی امروز در نشست صمیمی با پرسنل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان جنوبی با قدردانی از خدمات امداد در حمایت از اقشار محروم جامعه گفت: با تلاش های شبانه روزی این مجموعه از رنج خانواده های مستضعف تا حد زیادی کاسته شده طوری که در شرایط فعلی فردی تحت پوشش این نهاد سر گرسنه به زمین نمی گذارد.

وی با اشاره به هفته دفاع مقدس از گستردگی این موضوع در ابعاد مختلف صحبت کرد و افزود: هشت سال دفاع مقدس قطعه طلایی است که نه قبل اسلام و نه بعد اسلام این قطعه وجود داشته است طوری که امام خمینی (ره) فرمودند اگر این جوانان که امروز در این نبرد حق علیه باطل هستند در عهد رسول الله بودند وضعیت تغییر می کرد.

به گفته وی،در نگاهی به گذشته به این موضوع پی می برید که دنیا به دو بلوک شرق شوروی سابق و غرب آمریکا تقسیم شده بود که به صورت متداول جنگ ها دو سویه بود کشورهایی از بلوک شرق و کشورهایی از بلوک غرب با هم درگیر بودند اما در جنگ تحمیلی این دو بلوک بر علیه ایران متحد شدند طوری که کشورهایی که رو در روی هم اسلحه می کشیدند در جنگ روبروی ایران اختلافات را کنار گذاشتند و بر علیه ما ظاهر شدند.

سردار مهدوی، به این نکته هم اشاره کرد که ایران در شرایطی با این وضعیت روبرو شد انقلاب نوپایی داشت در جریان انقلاب ساختار ارتش به هم ریخته بود و مسئولان وقت برای سازمان دهی ارتش با کلی مشکلات مواجه بودند و سپاه تازه تشکیل شده بود و در مجموع چالش های بسیاری برای اداره کشور پیش روی دولتمردان بود و جنگ هم تحمیل شده بود که شرایط را سخت تر کرده بود.

به گفته وی، افزون بر این در راس کشور ریاست جمهوری هم خائن بود و در راستای اهداف غرب حرکت می کرد و گروهک های ضد انقلاب به شدت در داخل کشور فعال بودند تحرکات سیاسی هم در نقاط مختلف کشور در جریان بود که کار را برای دفاع سنگین تر و سخت تر می کرد.

وی ادامه داد: در این شرایط، که همه عالم متحد شده بودند و جنگ نابرابری را به ایران تحمیل کرده بودند صدام هم که به دنبال فرصت بود که بتواند از ایران انتقام بگیرند شرایط حاکم بر ایران را غنیمت شمرد و به قول خودش در سه روز قصد داشت ایران رابه تصرف در آورد.

فرمانده سپاه انصار الرضا(ع) خراسان جنوبی تاکید کرد : در شرایط گفته شده و درحالی که دشمن با عملیات نظامی از زمین و هوا و دریا به سمت ایران با حداکثر تحهیزات و نیرو حمله ور شده بود فقط می توان گفت عنایت خداوند شامل حال مردم ایران شد و توانستیم این روزگار سخت را سربلند پشت سر بگذاریم.

سردار مهدوی تاکید کرد: اولین بار بود که در تاریخ تمام جنگ ها با همت جوانان و نیروهای انقلابی دست دشمن به یک وجب از خاک ایران نرسید چرا که قبل از آن هر جا نبردی بوده بخشی از سرزمین را واگذار می کردند.

فرمانده سپاه انصار الرضا(ع) خراسان جنوبی با اشاره به این که همه امکانات در اختیار صدام بود و همه توان را برای براندازی انقلاب به کار گرفته بودند تاکید کرد: آن چه باعث شد یک تنه در برابر کفر بایستیم اول رهبری بنیان گذار انقلاب اسلامی برمبنای رهبری مرجعیت شیعه دینی و اسلامی و دوم اخلاص مردم و جوانان و تبعیت از رهبری بود.

به گفته وی مردم و رهبری حرف هم را خوب می فهمیدند و اطاعت پذیری محض از امام جامعه در بین همه صنوف اعم از دانشجو ،دانش آموز، معلم،کارگر،پزشک ،طلبه و …. دیده می شد و همه در کنار یکدیگر با اخلاص بسیج شده بودندو به دنبال آن سپاه های متعددی که از همه شهر ها و استان ها راهی شدند عملیات های مختلف ایجاد شد واین ها بود که ملت ما را موفق کرد .

سردار مهدوی با تاکید بر این که به برکت قدرت دینی و قدرت ولایت فقیه این حرکت کشور توانست در برابر جهان ایستادگی کند الگویی برای تمام آزادی خواهان جهان باشد افزود:دشمن بعد از جنگ هم از توطئه دست برنداشت و از همه ترفندها و مسیرها استفاده کردند تا هر جور شده ایران را نابود کنند.

به گفته وی تحریم،بمب گذاری ، ترور ، حاشیه سازی ها و‌..‌..نمونه هایی از اقدامات دشمن بود و همه مسیر را دشمن رفته بلکه سد بزرگ ایران را از پیش رو بردارد اما نتوانسته است و امروزه به برکت وجود نخبگان کشور و وجود بسیجیان با تفکر بسیجی در حوزه های دفاعی و نظامی آن قدر پیشرفت کردیم که هیچ قدرتی جرات نگاه چپ ندارد.

فرمانده سپاه انصار الرضا(ع) خراسان جنوبی به افتخارات دیگر ایران در حوزه نظامی اشاره کرد و افزود این افتخار را داریم که دو پیمان بسته شد یکی با کشورهایی اروپایی و یکی با روسیه که پهبادها با قدرت مانور و برد بالا را تولید کنیم .

وی اظهار کرد: موشک های نقطه زن به حدی رسیده است که هر نقطه ای را که ایران اراده کند می تواند ناامن کند .

به گفته سردار مهدوی در شرایط فعلی که دشمنان جرات جنگ نظامی را با ایران ندارند و نقشه های مختلفی که در بخش های دیگر هم کشیده بودند راه به جایی نبرده تمام امیدشان به سرسپردگان داخل کشور است.

فرمانده سپاه انصار الرضا(ع) خراسان جنوبی با اشاره به ناامنی های چند روز گذشته توسط سرسپردگان غرب افزود: بعد از اغتشاشات سال های ۹۶،۹۷،۹۸ امسال هم شاهد اغتشاشاتی بودیم که در بررسی اولیه اغتشاشگران این شب ها و روزها سن همه دختران و پسران ۱۷ تا ۲۱ سال بوده است که این نشان می دهد نتوانستیم آن مسائلی که مربوط به نسل های گذشته بودیم را به آن ها منتقل کنیم .

به گفته وی بیشتر دستگیر شده در جریانات اخیر گول خورده جریانات فضای مجازی بودند که برخی سلبریتی ها آن را هدایت کرده بودند و و چیزی برای گفتن نداشتند.
وی افزود: این نوجوانان و جوانان به جای الگوگیری از شهدایی نظیر همت ، باکری، آخوندی و… الگوی خود را سلبریتی ها قرار داده اند که فقط به دنبال منافع شخصی خودشان بوده و هستند که در این قضیه البته ضعف و کم کاریمسئولان فرهنگی هم مشهود است.

سردار مهدوی تاکید کرد: در شرایط فعلی که دشمن و میدان جنگ فرق کرده است ،اما باز هم رمز پیروزی اطاعت از رهبری است و اگر همه پا به جفت رهبری باشیم بصیرت را حفظ کنیم دشمن هیچ غلطی نخواهد کرد.

وی با اشاره به این که به پای این انقلاب ۳۰۰ هزار خون ریخته شده است افزود: مشکلات و کم و کاستی هایی به دنبال سو مدیریت ها در کشور به وجود آمده است  اما قرار نیست که رفع مشکلات را با هرج و مرج دنبال کنیم که دود این خسارت ها در این وضعیت اقتصادی به چشم مردم باز می گردد.

فرمانده سپاه انصار الرضا(ع) خراسان جنوبی اظهار کرد: به عنوان مثال تا شب گذشته ۴۰۰ میلیارد خسارت به بانک ها در کشور زده شده است هر چند با عوامل این جریان با رافت اسلامی برخورد شد چرا که معتقدیم اینها گول خوردند و بر اساس هیجانات آمدند.

سردار مهدوی به تلاش های دولت انقلابی برای رفع مشکلات جامعه هم اشاره کرد و افزود: دولت در عرصه های مختلف اقدامات خوبی انجام داده و کار با قوت پیگیری می شود و این بار هم نقشه های دشمنان بی نتیجه خواهد ماند.

انتهای پیام /۱۳۵